Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen város BAJA? Jó ott élni?

Milyen város BAJA? Jó ott élni?

Figyelt kérdés

Lakást tervezek venni és sajnos nincs 30 millióm Pest megyében maradni, meg nem is ragaszkodom ehhez a városhoz, ahol most lakom. Gusztustalan az emberek viselkedése, árad a rosszindulat, mindenhol érezhető a feszültség és a gyűlölet az emberek között.


Baján munkalehetőségben sincs túl nagy hiány, nincs sokkal kevesebb vagy több álláshely, mint nálunk, Vácon.


Baja számomra szép és vonzó város, sok kulturális eseménnyel, szabadtéri színházi előadásokkal és fesztiválokkal.


Érdemes ott első lakást venni, és esetleg ott alapítani majd családot?


Köszi a véleményeket.


20/F



2019. szept. 19. 20:28
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Nem tudni mit dolgoznál de úgy hírlik nem túl magasak ott a fizetések. Nyilván a lakások is ezért olcsóbbak ilyen helyen.
2019. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
90%

Elsőre elrontom a kedved: politikai választási időszakban elég rossz hangulatú város, a vezetése pedig "kissé" arrogáns. Szerencsére ebből az átlag polgár ritkán részesül.

A belváros tényleg nagyon hangulatos, sok és sokféle vízpart van. Ha szeretsz a természetbe kijárni, akkor nagyon fogod szeretni!

Munkalehetőség szerintem nincs sok.

Megélhetés viszonylag jó, a közlekedés egyszerű. Viszont tömegközlekedést elrontották, nagyon ritkák a járatok. Helyette biciklivel gyorsan el lehet jutni a város másik felére is.


Remélem segítettem!

2019. szept. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha vállalkozó vagy és megy nélküled a vállalat, vagy ha nyugdíjas vagy 90000feletti nyugdíjjal szabad csak bajára jönni. Teljesen kihalt, a 201x-es statisztika szerint Baja városában dolgozó közmunkások tették ki az ország közmunkásainak 40%-át 2x több volt baján mint pesten poton 2700 fős brigáddal. Baja lakossága 38000fő lakhatósága 79000 fő ebből a nav szerint ~37000 vállalat van bejegyezve külföldi telephellyel. Szilveszterkor senki nem volt a béketéren, a tüzijátékon. Pesti ismerősöm retteget itt-lenni mert nem tudod kitől útbaigazítás kérni mert üresek voltak az utcák. Viszont annyi autó megy át Baján hogy lehetetlenség átkelni az úton. Baja iskola város rengeteg az iskola, emelett a vizek városa, minden kereszteződésbe szökőkutat akarnak! Az utak rosszak az eső nem folyik el. Összességében baján jó lakni aki csendes környéket akar, az emberek olyan csórók egyes helyeken hogy a betörő éhen-halt így bünözés minimális. Csak 30 éve lakok itt de lehetöségem sincs elhagyni a város rabja vagyok. De szeretem az erdőt, a jó levegőt, strandolni, és emiatt jó.
2020. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!