Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi történik, ha nem jelentkeze...

Mi történik, ha nem jelentkezem ki az eladott lakásom lakcíméről?

Figyelt kérdés

Nem tudtam másik lakást venni, albérletben vagyok, ahová csak tartózkodási hellyel jelentkezhetek be, amihez viszont kellene állandó lakcím.

Postafiókot nyitottam, tehát a levelek (elvileg) nem mennek már ki a vevőhöz.

Kiderülhet, hogy én már nem lakom ott, de oda vagyok bejelentkezve állandó lakcímmel? Volt már más is ilyen helyzetben?



2019. okt. 2. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kiderülhet.

Vagy felszólít, hogy jelentkezz ki, vagy kényszerkijelentés a lakcímnyilvántartóban.

2019. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Igen, kiderül. A mi eladónk úgy bukott le hogy a választási és hasonló kormányzati levelek az állandó lakcímre mennek. És haragszom is érte, mehetek kijelenteni. Olyan nincs hogy nem jelentkezhetsz be az albérletbe, nem teheti meg.
2019. okt. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig azt tapasztaltam, hogy albérletben nem "szereitk" a tulajok az állandó lakcímre bejelentkezést.
2019. okt. 2. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tartózkodásira bejelentkezhetsz, akkor állandóra is, semmi különbség (csak jogilag annyi, hogy állandónak kell lenni, azt magában nem lehet megszüntetni).


Ha nagyon kretén, tipikus magyar bérbeadód van, akkor vész esetén ismerős, rokon jön szóba.

2019. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
nekem volt olyan, hogy az eladó megkért, hogy egy évig hagy maradjon még bejelentkezve. Megengedtem.
2019. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!