Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Régi, hármas osztatú faablakna...

Régi, hármas osztatú faablaknak mekkora a mérete?

Figyelt kérdés
1980-as évek vége, nem a kádárkocka féle verzió, típusház.
2019. okt. 6. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Centivel megméred, akkora. Egyediek.
2019. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen akadályoztatás folytán magad képtelen vagy megmérni, kérj meg valakit, aki szívesen megméri neked.
2019. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert amúgy nem is érdeklődhetek "csak úgy"? Szerintetek nem megmérném magamnak?


Előre szeretnék kalkulálni nagyjából ablakcsere árakat, de még csak most fogunk menni megnézni a házat, eddig csak kívülről láttam. A tulajt nem akarom egyelőre ezzel "zaklatni", ezért MERÉSZKEDTEM itt megkérdezni, nem tudjátok-e véletlen milyen méretek voltak anno ebben az időben.


Nyilván ha típusház akkor nem lesz 150x135-ös ablak, meg 180x140-es meg még ki tudja milyen méretek.


Azt se hiszem el, hogy minden egyes házon az ablak egyedire lett szabva... Nem gondoltak arra hogy esetleg nem lesz csereszabatos ablak, ha netalán cserélni kéne? Biztos úgy voltak vele, majd a Pali bá' készít újat? Csak lehet a Pali bá' már akkor is 60 éves volt. Na mindegy...

2019. okt. 7. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:
A kocka házakba épület asztalosok egyedileg csináltáka nyílászárókat. Nem igen van két egyforma.
2019. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 igen, azt hallottam, de nem véletlenül emeltem ki, hogy nem a kádárkocka féle verziókra (és variánsaikra) gondolok, hanem típusházra.


Ezek már meglévő alaprajz szerint épültek, némi eltérésekkel (közfal nem teljesen ott van, kamrát fürdővel felcseréltek, ilyesmi. Jobbos-balos bejárat (tükrözve). De az ablakokat nem hinném hogy minden háznál egyedire szabták, ha egyszer minta alaprajz volt.


Az alap verzió szerint 150x150-es ablakoknak kéne lennie, de látható hogy eltérő, nem 1:1-es hanem inkább 4:3-as az ablak. Na de mekkora?


Végülis nemsokára le tudom mérni magamnak. Csak addig is szerettem volna tudni, de hagyjátok, mindegy.

2019. okt. 9. 11:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!