Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás

A kérdés

Ingatlan vásárláshoz igényelt statikus nem tért ki minden lényeges tényező szakmai véleményezésére és javaslatára - mit tehetek?

Az ingatlan -a jelen állapotában- korábbi beomlás jeleit mutatja, ugyanakkor gyenge, átmeneti megoldással van aládúcolva. A statikus szakember bár kitért néhány hasznos vonatkozásokra is, de ennek kapcsán csak halvány utalást tett kb olyan szinten, hogy "az oszlop kijavítandó" - kb ennyi.

Se arról, hogy milyen eséllyel omolhat rám az ingatlan, ha én vásárolom meg, tehát a közeljövőben milyen eséllyel omlik be valyon újra, se arról, hogyan javítandó ki, se arról, hogy kell-e hívnom a Katasztrófavédelmet, se arról, hogy utóbbi vajon a jelenlegi tulaj kötelessége-e, vagy kénytelen volnék adásvételt követűen én mint esetleg leendő tulaj kihívni a Katasztrofavédelmet és vajon nem kések-e el evvel?

Úgy vélem tehát, hogy életveszély vonatkozásában hiányos a szakvéleménye és javaslatnyújtása. Fél órán át szemrevételezte az ingatlant, mondott pár mondatot élőben (ekkor az ingatlanközvetítő adott neki ajándékot a szemem láttára, holott én rendeltem a statikust én nem más - ez vajon mire utal...?), aztán kifizettem a munkáját készpénzben, kaptam számlát pecséttel, majd egy fél oldalas szakmai vélemény gépelt változatát küldte el nekem pecséttel aláírással (szkennelve), email-ben.

Mit tehetek?

okt. 10. 00:01  Privát üzenet  

A válaszok

Kérsz egy független szakvéleményt, egy független statikustól.

Nyilván az ingatlanközvetítő saját statikusa ment ki, közösen az az érdekük hogy minél hamarabb el legyen adva az ingatlan.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont okt. 10. 00:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyfelől nem vagyok milliomos, hogy tíz ezreket költsek statikusokra - azaz kettő, három szakemberre, havonta/negyedévente. Megfizettem egyet, esetleg majd egy másik ingatlanhoz megint fizetek statikust.

Másfelől: tudtommal függetlent hívtam ki. Én hívtam ki, nem az ingatlan közvetítő, és nem a tulaj.

A fő kérdés, hogy miért csak fél oldalt írt és miért nem tért ki a hogyanokra, különös tekintettel az életveszélyre? (Lásd: első kommentemet!)

# 2/9Időpont okt. 10. 00:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

...és miként bírhatom rá, hogy részletesebb szakvéleményt írjon, ráadásul a fontossági sorrendet figyelembe veendő módon?

Ha nem tér ki ezen fontos tényezőkre, hogyan bírhatom rá? Létezik valamiféle "fogyasztóvédelem" ilyen esetben? Tehetek ellene panaszt? Felelősségre vonhatom?

# 3/9Időpont okt. 10. 00:47 Privát üzenet

Segítek: a ház egy összeomlóban lèvő pusztulat, nem kell megvenni.

Ha megteszed, a tető ès a födèm bontandó, a vizes vályog szintèn, az alapozás meg már semmire nem jó, ha van egyáltalán.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont okt. 10. 04:21 Privát üzenet
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Ha ennyire ócska hagyd a fenébe.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont okt. 10. 05:50 Privát üzenet
Ha nem tetszik a szakvélemény, akkor a készítőnél reklamálj.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont okt. 10. 09:50 Privát üzenet

Az fizesse a statikust aki hívta. Nem értem ha az ingatlanos hívta akkor miért te fizetted ki. Amúgy az is nagyon szomorú, hogy a kolléga fél oldalt ír, én 5-8 oldalas szakvéleményt szoktam írni családi házakról.

Családi házakat, lakossági ügyfeleket viszont nem vállalok már, meg sok másik statikus kollégám sem.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont okt. 10. 12:12 Privát üzenet

#7 A kérdező azt mondja, ő hívta a statikust, ezért ő is fizette.

Kérdező, fordulj panasszal a statikushoz/céghez, hátha használ. Mikor én hívtam statikust, 5-6 oldalas korrekt véleményt adott, javaslatokkal a javításokra.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont okt. 10. 18:30 Privát üzenet
ssaa nevű felhasználó válasza:

Sejtem, hogy a kérdező nem kérte meg konkrétan a statikust, hogy mire térjen ki a véleményezésében (nekünk már megírta).

Azt tanácsolom, hogy vagy kérjed meg őt a kibővítésre (fizetheted), vagy erősen ajánlom, hogy NE VEDD MEG AZT A HÁZAT. Csak bajod lesz vele mindaddig, amíg a nyakadba nem omlik.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont okt. 10. 20:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van kettő számunkra ijesztő repedés az út felöli szobánk mennyezetén amelyik végei folytatódni kezdenek függőlegesen lefele is. Vajon milyen szakemberrel kellene megnézetni?...
Találtunk egy 10 éves, tetsző házat. Amire nem készültünk, hogy nem tégla, hanem ytongból épült. Ha oda kerülünk, úgy is kikérjük foglalózás előtt statikus szakvéleményt, de...
Utólagos hozzáépítésből lehet gond?
Ingatlan vételnek mi a menete?
Ajánlana valaki egy statikust?
Ház vásárlás menete hogy történik? Mikor kell statikust hívni, az eladóval megegyezezés előtt vagy után? Vagy régi háznál kell-e statikus? Mennyi költséggel jár a ház árán kívül?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Ingatlan vásárlás, eladás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!