Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárláshoz igényelt...

Ingatlan vásárláshoz igényelt statikus nem tért ki minden lényeges tényező szakmai véleményezésére és javaslatára - mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az ingatlan -a jelen állapotában- korábbi beomlás jeleit mutatja, ugyanakkor gyenge, átmeneti megoldással van aládúcolva. A statikus szakember bár kitért néhány hasznos vonatkozásokra is, de ennek kapcsán csak halvány utalást tett kb olyan szinten, hogy "az oszlop kijavítandó" - kb ennyi.


Se arról, hogy milyen eséllyel omolhat rám az ingatlan, ha én vásárolom meg, tehát a közeljövőben milyen eséllyel omlik be valyon újra, se arról, hogyan javítandó ki, se arról, hogy kell-e hívnom a Katasztrófavédelmet, se arról, hogy utóbbi vajon a jelenlegi tulaj kötelessége-e, vagy kénytelen volnék adásvételt követűen én mint esetleg leendő tulaj kihívni a Katasztrofavédelmet és vajon nem kések-e el evvel?


Úgy vélem tehát, hogy életveszély vonatkozásában hiányos a szakvéleménye és javaslatnyújtása. Fél órán át szemrevételezte az ingatlant, mondott pár mondatot élőben (ekkor az ingatlanközvetítő adott neki ajándékot a szemem láttára, holott én rendeltem a statikust én nem más - ez vajon mire utal...?), aztán kifizettem a munkáját készpénzben, kaptam számlát pecséttel, majd egy fél oldalas szakmai vélemény gépelt változatát küldte el nekem pecséttel aláírással (szkennelve), email-ben.


Mit tehetek?



2019. okt. 10. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Kérsz egy független szakvéleményt, egy független statikustól.

Nyilván az ingatlanközvetítő saját statikusa ment ki, közösen az az érdekük hogy minél hamarabb el legyen adva az ingatlan.

2019. okt. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyfelől nem vagyok milliomos, hogy tíz ezreket költsek statikusokra - azaz kettő, három szakemberre, havonta/negyedévente. Megfizettem egyet, esetleg majd egy másik ingatlanhoz megint fizetek statikust.


Másfelől: tudtommal függetlent hívtam ki. Én hívtam ki, nem az ingatlan közvetítő, és nem a tulaj.


A fő kérdés, hogy miért csak fél oldalt írt és miért nem tért ki a hogyanokra, különös tekintettel az életveszélyre? (Lásd: első kommentemet!)

2019. okt. 10. 00:45
 3/9 A kérdező kommentje:

...és miként bírhatom rá, hogy részletesebb szakvéleményt írjon, ráadásul a fontossági sorrendet figyelembe veendő módon?


Ha nem tér ki ezen fontos tényezőkre, hogyan bírhatom rá? Létezik valamiféle "fogyasztóvédelem" ilyen esetben? Tehetek ellene panaszt? Felelősségre vonhatom?

2019. okt. 10. 00:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Segítek: a ház egy összeomlóban lèvő pusztulat, nem kell megvenni.

Ha megteszed, a tető ès a födèm bontandó, a vizes vályog szintèn, az alapozás meg már semmire nem jó, ha van egyáltalán.

2019. okt. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Ha ennyire ócska hagyd a fenébe.
2019. okt. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik a szakvélemény, akkor a készítőnél reklamálj.
2019. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az fizesse a statikust aki hívta. Nem értem ha az ingatlanos hívta akkor miért te fizetted ki. Amúgy az is nagyon szomorú, hogy a kolléga fél oldalt ír, én 5-8 oldalas szakvéleményt szoktam írni családi házakról.

Családi házakat, lakossági ügyfeleket viszont nem vállalok már, meg sok másik statikus kollégám sem.

2019. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 A kérdező azt mondja, ő hívta a statikust, ezért ő is fizette.


Kérdező, fordulj panasszal a statikushoz/céghez, hátha használ. Mikor én hívtam statikust, 5-6 oldalas korrekt véleményt adott, javaslatokkal a javításokra.

2019. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sejtem, hogy a kérdező nem kérte meg konkrétan a statikust, hogy mire térjen ki a véleményezésében (nekünk már megírta).

Azt tanácsolom, hogy vagy kérjed meg őt a kibővítésre (fizetheted), vagy erősen ajánlom, hogy NE VEDD MEG AZT A HÁZAT. Csak bajod lesz vele mindaddig, amíg a nyakadba nem omlik.

2019. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!