Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebből az ördögi körből hogy...

Ebből az ördögi körből hogy lehet kitörni, ti hogy csinálnátok, csináltátok?

Figyelt kérdés

Hogy fiatal pár mindként tagjának legyen munkája, és élhető helyen lakjon, mit lehet vagy kéne tenni?


Megyeszékhelyen lakókat prioritással kezelik mindig. Így is sok helyre túljelentkezés van, és nem azért tanult az ember hogy gyári sormunkás legyen (ők mindegy honnan mennek).


- bejárósokat nem szeretik, nem alkalmazzák, de ott "megfizethető" az ingatlan, ellenben a lakosság is olyan

- megyeszékhelyen bérelj lakást: havi 70-100 ezer között, nem kis pénz, és kidobva az ablakon, akkor mindegy ha nem dolgozik az egyik fél, mert úgyis elmegy a bérletre, rezsire az egyik fizu

- megyeszékhelyen vegyél valami kulipintyót min. 12-14 millióért, fizess legalább 10 évig hitelt, és még csak egy értelmes ingatlanod se lesz

- megyeszékhelyen vegyél valami 30 m2 körüli 1 szobás lakást, és ülj meg a seggeden két évtizedre, persze ezt is hitelből, aztán még ha gyereket is szeretne az ember, férj el valahogy.


A lényeg, hogy ha bejárós vagy nem alkalmaznak, megyeszékhelyre meg nem jutsz be, vagy nincs értelme.


2019. okt. 16. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én soha az életben nem tudtam állást szerezni, hiába van 2 diplomám, 2 nyelvvizsgám. Nem ez az út, ma már nem opció egy állás, 1200 Ft nettót egy órára jó ha fizet. Közben az élet gyors, káosz van, be vagy oda ragadva, nem tudsz onnan rugalmasan mozdulni, ha az élet megkívánja.

Ahol most laksz, keress alkalmi munkákat jofogason és FB-on, és majd jönnek a lehetőségek.

Ha csak egynapi, egyhavi.. fizessen jól, ez legyen a szempontod! Ha nem köt a lakhelyedhez semmi, akár menj ki a síszezonra Ausztriába, ha úgy adódik!

Vállalj magántanítványt, 2-3000 Ft az órabér, ... stb.

2019. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 alkalmi munka havonta max. 15 nap ha jól tudom, és nincs jól fizető. Mint mondtam, nem Budapestről van szó. Nem beszélünk németül, csak angolul. Külföldi munka amúgy sem jó, lakhatás attól még nincs megoldva. Már benne vagyunk a gyerekvállalási korban, szerintem igencsak, nem fogunk még 4-5 évet gyűjtögetéssel tölteni (már Anglia sem lesz lassan opció), nem akarok vénember lenni mikor a gyerek 18... Csok-ot hagyjuk, a babaváróból pedig kicsúsztam, meg amúgy sem hiszem hogy vállalnánk.


Szóval? Fiatalok?

2019. okt. 16. 08:53
 3/6 Kenősajt34 válasza:
45%
Minden jovedelemnek a 10%át rakd félre, legyen az 1000ft vagy 100000ft és ahoz nenyúlj! Számolj ki egy olyan jovedelmet ami számotokra biztosítja a megélhetést 1 hónapra. Ha ebből a jövedelemből 3havi össze lesz gyűjtve akkor nem kell aggódni mert ha akarmi gond lesz vagy az munkában kiesés addig 3havi keresetbol kitudod huzni magad nem kell fogni a fejed:D nekem bevállt hátha nektek is jó lesz
2019. okt. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha máshogy nem megy, akkor össze kell szedni a cókmókot és költözni. Mi ezt tettük, bár ekkor még nem is ismertük egymást, de a sors fura véletlene, hogy éppen ugyanabban az évben költöztünk Budapestre.

Piszkosul nehéz időszak volt, eleinte kilátástalanabb jövőképpel, mint otthon, a kisvárosban ahonnan származom. Rengeteg főváros közeli állást megpályáztam a szakmámban, majd egyet el is nyertem. Eleinte némi hozzájárulással barátnőnél laktam, majd agglomerációban béreltem szobát és éppen kitudtam nyögni minden költségem. 5-10 ezer forintokat tudtam félretenni havonta, de itt már volt helyezkedési, előrelépési lehetőség és ami a legfontosabb, biztonságérzet. Olyan szempontból, hogy tudom, ha mennem kell a munkahelyemről, akkor holnapután máshol dolgozom. Nem jelent problémát. Sok áldozattal és kemény munkával 5 év alatt elértem/elértünk egy olyan életszínvonalat, amiről sokan a korosztályunkban csak álmodnak. Nem vet fel minket a pénz, de rendezetten élünk, megvan mindenünk, ami kell, bár igaz, a lakásunk hitelre. :)

Nem itt fogjuk leélni az életünket, de ugródeszkának jó. Így már minden sokkal könnyebb és ha már kinőttük majd a lakást, akkor fogat összeszorítva megyünk megint tovább.

Babaváróban miért nem gondolkodtok, ha már családtervezésben vagytok?

2019. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán felvettek eddig mindenhova, pedig mindenhova bejárós vagyok, pici faluban lakok... Most pl 30 km-ről járok be, semmi problémát nem jelentett.
2019. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ertem ezt a logikat, hogy ha bejaros vagy, nem vesznek fel. Magad irod, hogy a gyari munkasoknal ez mindegy. Akkor teged miert ne vennenek fel?

Tuljelentkezes van? Hat, ha tuljelentkezes van, akkor rossz palyat valasztottal. Akkor viszont legyel a legjobbak kozott, hogy akkor is teged vegyenek fel, ha a buszberletedet fizetniuk kell (ami pl. egy mernok vagy kozgazdasz berkoltsegeben nem nagy tenyezo).

2019. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!