Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Haszonélvezettel terhelt...

Haszonélvezettel terhelt házat hogy lehet eladni?

Figyelt kérdés

Haszonélvezet nélkül érne kb 8m-t.

2m-ért hirdetem, de senkinek se kell. Régebben 1m-ért is hirdettem már, akkor se volt rá jelentkező.

Úgy vagyok vele hogy a legalja maffiózó romának is odaadnám már, csak hogy a haszonélvezővel kitoljak.

Hol találkozhatnék ilyen arcokkal?


Ott tartunk hogy ha nem oldódik meg a helyzet lassan megöljük egymást a haszonélvezővel.

Szabadulni akarok a háztól.


2019. okt. 20. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Haszonélvezettel eladni egy házat majdnem lehetetlen, mert a vevö nem tudja használni, csak a haszonélvezö halála után, ami adott esetben akár 20-30 év simán lehet.

Másrészt igen szemét ember vagy, ha ennyire rosszat akarsz a haszonélvezönek.

Neked nem kell odamenni, nem kell a házzal meg a haszonélvezövel találkozni, beszélni és akkor nincs stressze!

2019. okt. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Elso, azert a haszonelvezo se biztos hogy egy szentfazek...

Reklamozd a ciganyoknal, ok tovabbadja a hirdetest a megfelelo maffiozonak.

Vagy csak irasd ra a kozmuveket a haszonelvezore, es hagyd magara. Senki sem el orokke.

2019. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Igazából a haszonélvezővel nem tolsz ki. Attól, hogy a legalja cigány megveszi, még nem költözhet be, ugyanis a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Semmit nem tehet a hadzonélvező beleegyezése nélkül.

Ezért is nem veszi meg senki. Max befektetési céllal tudod áron alul eladni olyannak, aki hosszú távú befektetési céllal venné meg pl. a születendő gyermekének, vagy unokájának.

2019. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Felkinálsz a haszonélvezőnek másik lakást .
2019. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
A haszonélvező ott lakik a házban? Mennyi idős? Csak piaci ár alatt lehet eladni a haszonélvezettel terhelt ingatlant. Ha a haszonélvező túl "fiatal", és nincs rá esély,hogy a tulaj 15 éven belül megkapja a házat, akkor gyakorlatilag lehetetlen eladni
2019. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Aki tisztában van azzal mit jelent a haszonélvezettel terhelt ingatlan, az nagyon messziről el fogja kerülni még jóval az érték alatt is az ingatlant.

Eladhatatlan, senki nem akar egy koloncot is megvenni az ingatlanhoz, akinek gyakorlatilag minden kívánságát telesítenie kell a tulajdonosnak.

2019. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
A haszonélvezővel nem tudsz kiszúrni, mivel neki úgymond tökmindegy ki a tulaj, ha ott akar lakni megteheti!
2019. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%

Azért, ha eladná egy kedves cigány családnak, szerintem ők simán megtudnák úgy keseríteni az életét, hogy inkább lemond róla. Pl naponta oda járnak a házhoz, terrorizálják, sztem simán meg is ölnék akár.


Hol van ez a ház amúgy?

2019. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

"2m-ért hirdetem, de senkinek se kell. Régebben 1m-ért is hirdettem már, akkor se volt rá jelentkező."


Teljesen logikus, hogyha 1 millióért nem kellett senkinek, hát beemelted a duplájára!:D

2019. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, ki az a nyomorék aki leszavazott, bizots fáj nekik az igazság. Én teljes mértékben megértem a kérdezőt, neki a vagyona kell, a haszonélvező nem enged..Mert gondolom a kérdező felajánlotta neki legalább a haszon 30%-át
2019. okt. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!