Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire éri meg kiköltözni...

Mennyire éri meg kiköltözni amerikába?

Figyelt kérdés

Mennyivel jobb/rosszabb az élet?

(Anyagiak, helyi árak, rezsi)

Milyen a közbiztonság?

Hány órát dolgoznak havonta? (Egészségügyi szakdolgozó)


Bármi érdekel ami az amerikai élettel kapcsolatos, akár személyes tapasztalatok is, meg vélemények is.



2019. nov. 2. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, ha megkapod a zöld kártyát :)
2019. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elsősorban New york -ra gondolok
2019. nov. 2. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

New Yorkba csak latogatoba erdekes menni. En nem jartam meg ott de beszelgettem mar Newyorkiakkal es annyira draga hogy elkoltoztek onnan. Nagy a forgalom, kosz, rengeteg ember.

En Usaban elek de delen. Itt jobb az ido, olcsobbak a hazak, nincs annyi ember. Persze azert Magyarorszaghoz kepest zsufoltabb es itt is nagy a forgalom.

Egeszsegugyi dolgozok jol keresnek de itt kell elvegezni hozza az iskolat. Nem tudom mennyit dolgoznak, van e tulora de en nem csinalnam mert nincs hetveged, dolgozol unnepnapokon is. Kivetel pl a fogaszat mert ok bezarnak 4-5kor es hetvegen sincsenek nyitva.


Honnan lesz zoldkartyad vagy vizumod?

Zoldkartyat egyenesagu rokon tud kerni de gondolom nincs kint rokonod mert kulonben ot kerdezgetned a kinti eletrol


Lakhatas nagyon draga, kaja is dragabb, szolgaltatasok is dragak


Akkor eri meg kikoltozni ha ertesz valamihez es vannak papirjaid. Newyork, California felejtsd el, ezek nagyon draga helyek.

2019. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor éri meg költözni esetleg, ha van biztos munkahelyed, ahova meghívnak és munkavállalói vízumot biztosítanak, fizetnek utánad biztosítást, stb.

Tesóm kint él így, a felesége nem dolgozik jelenleg. Elképesztő milyen árakról beszél. A havi bevételük mindenféle adók levonása után kb. 4500 dollár, amiből 1300 elmegy a lakhatásukra (és nem New Yorkban élnek, csak egy kisvárosban a keleti parton), további 500 dollárt el lízingelnek egy autóra és kifizetik annak a biztosításra. Még 250 dollár körül fizet kettejük biztosítására, amivel állítólag nagyon nagyon szerencsés, mert helyi viszonylatban baromi alacsony összeg. Emellett nemrég kellett venniük mégegy autót és úton a babájuk.

Amikor kint voltunk náluk, én az élelmiszerek árában olyan nagy különbséget nem tapasztaltam. Az egészségesekben igen (zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű cuccok), ahogy az éttermi árakban is nyilván, de az alap élelmiszerek, ruhák, benzin nem annyira vészes.

Jobb esetben félre tudnak tenni 800-1000 dollárt, vagy ha kiküldetésért bónusz kap a tesóm, akkor azt. Na most ezért szerintem nem annyira éri meg kint lenni. Főleg úgy, hogy mérnökök és ennyit itthon is tudnának spórolni, illetve nagyjából azt is vázolta a gyermekvállalás milyen költségekkel jár. Amiért nem gondolkoznak a hazaköltözésen az csak is az, hogy ezért a pénzért sokkal magasabb életszínvonalat kap, mint itthon.

Amíg ő amellett tesz félre 300-400 ezer forintot, hogy csak egyikőjük dolgozik, 4 szobás lakásban élnek, két autójuk van, addig mi 2 szobás lakáskában nyomizunk autó nélkül érte és mindketten dolgozunk. :D

Ha ketten keresnének legalább 7-8 ezer dollárt kint, úgy már azért lehet én is elgondolkoznék, de ilyen lehetőség sajnos sosem jött szembe velük. :)

2019. nov. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!