Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valóban stagnálnak a használt...

Valóban stagnálnak a használt lakásárak? Főleg Budapest vonatkozásában érdekelne.

Figyelt kérdés

Ma reggel hallottam ezt a médiában.Az új lakások árai viszont emelkednek.

Számomra logikus lenne,hogy az új lakások árainak emelkedésével nő a használt lakások iránti kereslet. A CSOK, kedvezményes hitel nem mindenkinek adott egy új lakáshoz, még mindig sokan keresnek használt lakást is.

A hirdetéseknél nem látom ezt a stagnálást, sőt, félév alatti s brutális volt az áremelkedés.


2019. nov. 5. 08:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Persze, csak az egész manipulációról szól. Ki veszi meg az új építésű lakásokat, ha a befektetők eltűntek, a használt lakásokat pedig egyre nehezebb eladni...


A gazdasági cikkből idézve:


A társaság adatai szerint a fővárosban csak 13 százalékkal csökkent az idei év eddigi időszakában a tranzakciók száma, ami jóval kisebb mértékű lassulás, mint a hírekben megjelent 46 százalék. A statisztika év közbeni, nem végleges adatai jelentősen eltérhetnek a tényadattól, így a visszaesés mértékét ez alapján megállapítani nem lehet – közölték.


Tehát minden rendben, CSAK 13%-os a visszaesés, vagy ettől teljesen eltérő :)


Régóta nézem a budapesti használt ingatlan piacot (budai oldal), alig látok mozgást. Azért nem látod a stagnálást/árcsökkenést, mert ez lassabb folyamat, talán év végén, jövőre várható. Most még mindenki megpróbál magas áron megszabadulni az ingatlanától.


Egyébként stagnálásra, csökkenésre korábban is volt példa:


[link]

2019. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10-es: rossz hírem van, annál még régebbi, ugyanis 2013-2014-es esetről van szó. Szerintem egy ingatlanpiaci folyamatot amúgy kb. 5 éves távlatban kellene megvizsgálni, nem pedig az idei november alapján. Amúgy nem szeretném ekézni az ingatlanirodákat, jócskán látok problémákat eladói/hitelezési oldalról is, szerinted most jó irányban mennek a dolgok? Akár vevői/eladói részről. Komolyan kérdezem...
2019. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Sajnos rettentőek ezek a folyamatok.

Aki nem sokszoros milliomos, az mehet a híd alá, meg kukázni...

2019. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Most az a korszak jön, hogy nem lesz eladó ingatlan. Mert látja az egyik, hogy a másik se tudja eladni, de szentül hiszi hogy xy összeget megér, és akkor inkább nem adja el. Szóval most nem lesznek, vagy ritkábban új hirdetések. A régiek meg majd csak akkor fognak kifutni ha engednek az árból.
2019. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Pont ezért szoktam leírni, hogy csodálkoznék, ha az új építésű lakásokat úgy vennék, mint régen. Ha nincsenek befektetők, a használt ingatlanokat nem lehet eladni, akkor hogyan? További hiteleket már nem lehet bedobni, azért az nem teljesen normális, hogy egy átlagos budapesti lakáshoz is lassan 30-40 milliós hitelre van szükség. Nekem úgy tűnik, hogy a 'jó' ingatlanok tűntek el, a hirdetések 90%-a pedig felejthető.
2019. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15 hát körülbelül... 2-3 éve még voltak értelmes eladó házak a piacon, azok kikoptak, most maradtak a hodályok, meg a selejtesek amivel nem éri meg foglalkozni.


És persze vannak a lakhatók, amik - fogjuk rá - modernebbek, de azokat meg fizesse meg aki tudja...

2019. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszukat/véleményeket! Nézegetem folyamatosan a hirdetéseket, de én még mindig rengeteg eladó lakást látok, és azt,hogy nem csökkennek az árak. Az már más kérdés,hogy mennyiért kelnek el, vagy elkelnek-e.


Aki befektetés céljára keres lehet,hogy inkább Államkötvényt vesz mint ingatlant, de akinek lakhatás céljából kell valami megoldást csak kell keresni,akár erős kompromisszumot kötve is...

2019. nov. 11. 15:56
 18/18 anonim ***** válasza:
Vidéken alig-alig vesznek házat az emberek, csak ezt nem veszik észre a tulajok. Mondom, inkább meg se fogják hirdetni lassan a házakat, inkább maradnak. De "gombokért" nem adják a házat... /azok a gombok is igen súlyos milliók/
2019. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!