Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zartkerti ingatlan előnye...

Zartkerti ingatlan előnye hátránya?

Figyelt kérdés
Lakhatás céljára gondoltam egy teliesített z@rtkerti ingatlant. Ennek mi az elonye, hatranya, mimden szempontbol...
2019. nov. 5. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Előnye: olcsó, csendes, nincs (sok) szomszéd

Hátránya: nem hitelezhető, nem jár be a szemetes autó, neked kell kicipelni a szemétlerakóhelyre a cuccot, ami lehet 1-2 km-re is. Ha nincs autód, télen halál. Ugyanígy nincs postaládád sem a házon, oda is ki kell sétálni, ahol egymás mellett vannak a postaládák, és számozva vannak. Gyakori a földút, ez esőben, télen, hóban, jeges úton megnehezíti a közlekedést, ha nincs autó. Busz sem jár be közvetlenül, oda is gyalogolhatsz akár fél órát is. Nehéz megfelelő szolgáltatókat találni, pl. tv, internet. Mi egyébként ilyenben lakunk, én imádom, de nekünk van autónk, és így minden bolt, suli, ovi 3 percre van a mellettünk lévő kisvárosban

2019. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, én nagyvárosban lakom, sok itt a lakott zártkert a városszélén, amik eredetileg pihenőkertek (hétvégi kertek) voltak (innen a név) valaha, 30-40 plusz éve.


Előzőt egészítem ki: nincs mindenhol kövesút, vannak c betűs népek, de nem mindenhol, ez helyfüggő, meg kell nézni. A beépíthetősége általában jóval kevesebb, mint a rendes telkeknek. Van, az országban, ahol megadták a 10% beépíthetőséget, nálunk pl. maradt 3%. Tehát van egy 900 m2-es telked, amire ennek 3%-ának megfelelő, azaz 30 m2 alapterületű házat építhetsz. Adott város rendezési terve szabályozza, önkormányzatnál segítenek.

Lehet írok mégis olyat, amit már említettek: csatorna az valszeg nincs, emésztő kell (betonozott) közművek változóan, gondolok itt a vezetékes vízre főleg, áram általában van, ha nincs, az már tényleg a kattyos. Sok helyen van fúrt kút, (vagy vezetékes víz és fúrt kút) a fűtés általában "egyéb", mert gáz az nem mindenhol van. Szűk földutak, esőben vizes, sáros, télen havas. Járhat a postás, akár házhoz is, vagy nálunk van szemétszállítás is sok helyen. Van, ahol van helyi busz, kimegy némelyik járat, de annyira nem alapos, mint a városban, nyilván, csak tesz egy kisebb kört, vagy ott van a végállomása. Meg kell nézni, milyen a lakóközösség, nálunk a több zártkerti részből mind más. Vannak tök normális emberek, meg vannak zűrösebbek. (Olcsóbb a lakhatás.)

Pár éve ki lehetett vonatni ingyen művelési ág alól, de nem mindenhol adtak több prioritást (gondolok itt a beépíthetőségre, amit írtam), vagy nem mindenhol történtek fejlesztések, úgyhogy ez az adásvétel felgyorsítását jelenti sokszor csak. Ami nincs kivonatva művelés alól, az a földtörvény hatálya alá esik, és ki kell függeszteni, keress rá guglin ("földtörvény hatálya /kifüggesztés alá eső ingatlan eladása" vagy "zártkert kifüggesztés" ).Jobb infrastrukturájú helyen kell nézni, mert egy városfejlesztésnél nem a zártkertet veszik előre. Ilyesmik. Onnantól, ha jó a hely, meg az ingatlan, akkor nincs vele gond., Ja az ingatlan legyen jó. Általában kis alapterületűek (fentebb írtam) nálunk a beépíthetőség miatt pl. van 3 szinten 3x30 m2-es is. ezekben van jó, rossz , kicsi nagyobb vegyesen. Ne legyen vizes, düledező, faházat ne vegyél ha lehet (jó hogy le van szigetelve, de fűtés miatt nem lesz olyan- azok régen nyaralók voltak, a szigetelést le kell ellenorizni, max kőzetgyapot, de mivel zártkertben hidegebb is van, mert kint van, és nem a megszokott összkomfortos lakásban vagy a civilizáltabb fűtéssel, drágább lehet kifűteni, vagy nem lehet jól felfűteni és hideg lesz).

2019. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hat, köszönöm szépen a válaszolat, asszem lemondok róla...
2019. nov. 5. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!