Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkerti ingatlan adásvételén...

Zártkerti ingatlan adásvételének módosítása, újraírása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettem egy zártkerti ingatlant részletre, kilett függesztve,(nem volt rá jelentkező) majd széljegyre kerültem.

Na most függőben tartással lett kötve a szerződés,lejárt a 6hónap de nem lett kifizetve a teljes vételár.Aztmondta így az űgyvéd újra kell írni a szerződést,engedélyeztetni és utánna bekerülök mint tulaj. De már csak akkor kell ezt megcsinálni amikor kifizetem a teljes vételárat. Az lenne a kérdés az első szerződés úgy lett volna hogy az én nevemre kerül az ingatlan, de mivel újra kell írni, akkor gondolom modósítható úgy hogy a két gyermekem nevére menjen egyből??

Azt lehet hogy nem ajándék jogcímen adnám nekik, hanem úgy hogy én csak megvettem, de ők lesznek bejegyezve mint tulajok??

Remélem érthető voltam, köszönöm a válaszokat.


2019. márc. 15. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Módosítható.

De hacsak nem végrehajtás elől menekíted, akkor ne a gyerekek nevére írasd! Ha kiskorúak, akkor csak bonyolítod, minden továbbit csak a gyámhatóság engedélyével tehetsz telekügyben. Ha nagykorúak, akkor meg előfordul - különösen ha párjuk lesz - hogy változnak az idők, változnak a gyerekek,... tapasztalat.:(

Ha ne adj Isten veled valami történne, úgyis a gyerekeid öröklik, addig meg legyen a döntés joga a kezedben, soha nem lehet tudni mit hoz az élet!

2019. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ. Nincs semmi végrehajtásom,4 gyermekem van 2re szeretném íratni,(2 van velem, másik 2 előző kapcsolatombol) ezért nem akarom ajándékozni, mert azt hallodtam megtámadhatja akkoriban a másik kettő..
2019. márc. 15. 15:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Kiskórúak akikre iratnám,
2019. márc. 15. 15:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy gondolod...

Úgyis jársz ügyvédnél, kérdezz rá nála a lehetséges következményekre is. (A haszonélvezetedet ne felejtsd el rátetetni!)

2019. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ezt mire érted amúgy "De hacsak nem végrehajtás elől menekíted, akkor ne a gyerekek nevére írasd"

Mert ha lenne valami tartozásom, rátehetik majd.. Vagy ha már lenne valami Nem fizetett hitelem, és hirtelen rájuk iratom az feltünő lehet,és terhelhetik az ingatlant?

Amúgy haszonélvezet terhelhető,végrehajtható remélem nem kérdezek hülyeséget.

2019. márc. 15. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem a te neveden van a tulajdon, akkor a te neveden levő adósságot nem tehetik rá. A haszonélvező adósságát sem.

Haszonélvezőként te lakhatod, hasznosíthatod, bérbe adhatod.

Viszont, ami fontos, ha a gyerekeid nevén lesz, az ő adósságuk végrehajtható lesz, mert a nevükön van. Az más kérdés, hogy a gyakorlatban nem fogják tudni kivitelezni a végrehajtást, mert haszonélvezettel terhelt ingatlant nem vesz a kutya sem.

2019. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja és amit még kérdeztél:

Ha még csak most fogod megvenni, akkor ez nincs végrehajtás alatt és ameddig így van, addig ha feltűnő, ha nem, írathatod a gyerekek nevére, nem nyúlhat hozzá a végrehajtó.

De azért ezeket is beszéld át az ügyvéddel!

2019. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettél.
2019. márc. 15. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!