Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen módon házat vásárolni?

Ilyen módon házat vásárolni?

Figyelt kérdés

Árverésen van egy ház tulajdoni hányada, a többi hányad családban maradt ahogy láttam, ill. özvegyi joggal terhelt (elég lehetett a tulajnak...)


Nade, most adósság lett felhalmozva egyik fél részéről, a házra jelzálog van bejegyezve.


Amíg ki nincs fizetve a tartozás, eladni sem tudják. De ha nem tudják eladni, akkor nincs miből kifizetni az adósságot, ördögi kör. Illetve, ha valamelyikük lakná is a házat, ott a többi fél aki szintén tulaj és lehet ellenvetése, részkövetelése.


Ha valaki azt mondja hogy a tartozás kifizeti, vagy lehetőség szerint ráfizet még, akkor születhet megegyezés a többi fél felől? Ők nem érdekeltek, illetve érintettek az adósságban, de családtagok.


A ház leromlott, lakatlan, gondolom én hogy értelme nincs romnak hagyni.


Mielőtt még olyan választ kapnék hogy ne gazdálkodjak más vagyonával, nem is az a célom, csak gondolkodok lehetőségeken. Senkinek nem kötelező semmi, de szerintem ebből a helyzetből jobb szabadulni nem? Na igen, nem titeket kéne győzködjelek, hanem a tulajdonosokat, de a kérdésem lényege remélem átment.


2019. nov. 12. 14:14
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10 köszönöm a részletes választ, jobban belegondolva igen, ez a helyzet... nem lakik tudtommal ott senki. Ezért is (de másnak nem, csak nekem...?) bosszantó, hogy a jó házak így mennek tönkre sorba. Bedől a hitel, aztán a ház meg ott megy évek, évtizedek alatt teljesen tönkre. Ha még esetleg rossz helyen is van, akkor marad a négy fal, mert szorgos sötét egyének úgy szétkapják télen mint a pinty.


Nem, nem a máltai szeretetszolgálatot kell játszania ilyen esetben a tulajoknak, de ezt sosem fogom megérteni, hogy egy évek, és ismétlem, akár évtizedek óta fűtetlen lakatlan ház miért olyan nagy biztosíték, olyan felkiáltással hogy értéke van és van hol lakni ha baj van. Fűtés nincs, ablak jobb esetben még talán a helyén, nincs betörve, akkor mégis hova költözne be?

2019. nov. 12. 19:05
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az ő esetükben nem azért áll ott a ház üresen, hogy legyen hova menni.

De jól látod, előbb-utóbb szétlopják.

Gondolom, bvagy megromlott a viszony a családtagok között, vagy elérhetetlenek, pl. külföldön élnek. Vagy csak nincsenek rászorulva arra a pénzre, és nem érdekel senkit. Az az egy ember anyagilag tönkrement, de a többit ez nem érdekli.

Azt hittem, legalább az özvegy benne lakik, és a gyerekei nem akarják elkótyavetyélni a szülői házat.

Mondjuk még ez is lehet, hogy a szívük nem engedi eladni, ott nőttek fel.

Ismertem egy ilyet, kollégám volt. Megörökölte a szülői házat, másik megye, kis falu. De szép emlékek kötötték oda. Évente kb 2x tudott odamenni, messze volt, a nő meg egyedülálló volt, és állandóan anyagi gondjai voltak. Albérletben élt, amit alig tudott kifizetni. De az istennek nem volt hajlandó lemondani arról a házról. Pedig ha elment, akkor csak panaszkodott, hogy méteres a gaz, stb.

Ő régi kollégám volt.


Egy másik viszont egy régi jóbarátom, aki családon belül akart házat venni. Szintén nem egy pénzes család, a srác már szeretett volna külön menni a szülőktől. Az anyjáék 10-en voltak testvérek, és a picike házikót vidéken kb 3-ért akarta megvenni a srác. A testvérek nagy része benne lett volna, egy emberen bukott el a dolog: az egyik testvérnek évekkel ezelőtt lejárt a személyi igazolványa, és nem hajlandó megcsináltatni, mert volt valami rendőrségi ügye korábban, részleteket nem tudok, a lényeg, hogy nem volt hajlandó. Így viszont nem lehet ügyvédhez menni. És inkább lemondott a pénzről, pedig ilyen kis falusi viskókban élő, alkalmi munkákból élő emberről van szó.

Szóval még ilyesmi is lehet. :(

2019. nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!