Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan illeték, nav levél?

Ingatlan illeték, nav levél?

Figyelt kérdés

Eladtam az ingatlanomat, vettem egy újat, az adásvételibe azt írattam az ügyvéddel bele, hogy számíttassák bele az új véttelébe a régi ealdási árát, illeték végett.


Most kaptam a nav-tól egy levelet:

"

Felhívom, hogy

csatolja az Ön által eladott és beszámítani kívánt lakóingatlan

földhivatal által érkeztetett adásvételi szerzQdésének

egy példányát eredetben vagy másolatban.


"


Szóval csak el kell küldenem nekik az előző lakás adávételijét? Vagy mit jelent ez, hogy "földhivatalba érkeztetett" ?


Az ügyvéd aki az új lakásra csinálta az adásvételit, nem mondta, hogy vigyem el neki a régit, hogy hozzácsatolja az illeték miatt..



2019. nov. 23. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy ügyvéded, akinek fizettél X ezer Ft-ot ezért az ügyért. Mért nem hívod fel??
2019. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
valahogy már megingott benne a bizalmam, meg hétvége van, ki van kapcsolva. Írtam neki egy emailt, de még nem válaszolt.
2019. nov. 23. 11:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan szerződést kell csatolnod, amin rajta van a földhivatal érkeztető pecsétje. Elvileg vissza kellett kapnod egy ilyen példányt (én másolatot nyújtanék be). A pecsét biztosíték nekik, hogy nem csak egy kamuszerződést küldesz be.

A kérés jogos, mert gondolom az iratanyagban semmivel nem lett alátámasztva, bizonyítva az összeg, amennyiért a régit eladtad. Fura, hogy erre nem gondolt az ügyvéd, de előfordul, nem nagy gáz.

2019. nov. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!