Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti tudtatok ilyen "CSOK"...

Ti tudtatok ilyen "CSOK" szabályròl? Emiatt buktuk el.

Figyelt kérdés
Elutasìtotta a bank a csokot és a hitelt is amit igénybe akartunk venni. 14.9 milliò a ház vételára. 4.9 milliòt szerettünk volna megoldani hitelből és ami használt lakás vásárlásra jár 2 gyerekre csok-bòl. Elutasìtottak, azzal az indokkal, hogy a vételár és a becsült értéke a háznak eltér több mint 20%-al..Ráadásul aki kijött értékbecslő az nem is annyira értékelte..az otp-nél a központban a becsült értékét lehùzták. Komolyan nem hiszem el. Normálisan elünk, becsületesen dolgozunk. Már van egy meglévő gyermek és egy remélhetőleg hamarosan jön. Már a pocakban van. Miért az ilyen emberekkel kell ki..szni? :( Ìrtunk kérelmet, elutasìtották. Pedig a környéken alig van eladò ház és egekben az árak. Erröl nem mi tehetünk.. :(
2019. nov. 27. 16:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Holnap megyek be személyesen..ma telefonon felajánlotta a bank, hogy egyszerűbb lenne meg mi jobban járnánk ha mi vonnánk vissza a kérelmet a hitelre és a csokra, nem ők utasìtanának el. Ezt már végképp nem értem. A hitelképesek vagyunk ezzel nincs baj, félre értett valamit az egyik válaszadò. Mi csak nem mutyizva legálisan akartunk csinálni mindent. Ezért sem mòkoltunk a vételárral. Ugye ha kevesebbet ìrunk papìton kevesebb az illeték is. Nem akartunk csalni ilyenben sem..pedig ha pl csinálunk egy ilyet akkor most sima ügy a CSOK. Nagyon idegesìtő világot élünk. A nőgyògyászati vizsgálaton meg a mellettem ülő kb 18 éves "nő" épp azt ecsetelte a mellette ülőnek, hogy most akkor minimum 3-at vagy 4-et szüljön hogy meglegyen a ház...Ők megkapják..egy putrira jár..Mindegy, megoldjuk anélkül kipòtolva még önerőből és később lesz felùjìtva.
2019. nov. 28. 17:16
 12/22 A kérdező kommentje:
Ja és igen, vicces...irreálisnak magasak lettem az árak a támogatások miatt ezért nem kapunk támogatást :D
2019. nov. 28. 17:18
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem szólt-e, én írtam, hogy így vettem a házat, de nem kevesebbet, hanem többet írtunk a papírra, hogy megkapjam a hitelt.

Illetékem összesen nemigen volt 100 ezer, szóval az plusz/mínusz 20 ezer szerintem mindegy, ha illetékről van szó.


Az a fura nekem, hogy kb mindenki ugyanazt írta, és érdekes módon mindenki le van pontozva. Amikor az emberek egyetértenek egymással, akkor nem szokták lepontozni a másikat.


A melletted ülő nő esetében 2 dolog lehet: vagy még nem tudja, de ugyanúgy fog járni, mint te. A másik, hogy ők hitelképesek.

Az a 18 év simán lehet 24 is, sokszor nem lehet eldönteni.

Tudm, hogy neked ez most nagy sérelmed, de nem is látod tisztán: putrira NEM jár, szerencsére.

Azt nagyon nem díjazom ennél a kormánynál, hogy csak a nagycsaládosoknak járnak a valódi kedvezmények. Ezt az érzi át igazán, akinek 1 vagy 2 gyereke van.

De szerintem az kifejezetten jó dolog, hogy nem adja oda a CSOK-ot és a babavárót minden jöttmentnek, hanem csak annak, aki hitelképes. Ugye mindig rossz megítélése van annak, hogy az ingyenélő, jellemzően kisebbségi emberek segélyt kapnak, de dolgozni lusták. De tessék: ha nem tud normális munkaviszonyt felmutatni, akkor nem kap ingyen milliókat, akkor se, ha 20 gyereket csinál. Ez jó dolog!

2019. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én a 13 ashoz hasonló buta emberek miatt olvasok gyk t.

Ennél lentebb már csak az van, ha leállsz vitatkozni vele

2019. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Valóban, a 32%-oddal nagyon hiteles és hozzáértő vagy. Bármihez. Is.

:D :D :D

2019. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A mi illetékünk 596.000 Ft, a vételár 4%-a. Nem értem miért gondolod, hogy nem vagyunk hitelképesek..Nincs hitelünk, havi nettò 450.000 Ft a tiszta jövedelmünk, a férjem 4 éve van folyamatosan én 7 éve vagyok folyamatosan megszakìtás nélkül egy munkahelyen. Szerinted nem fér bele egy 23.000 Ft-os törlesztő? Le is ìrtam, hogy hitel képesek vagyunk, nem csak szerintünk a bank szerint is. A CSOK-ròl beszélek, ami nem hitel hanem vissza nem térìtendő állami támogatás. És igen..a putrira megkapják sajnos sokan.
2019. nov. 29. 08:39
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozni akarok, csak hátha ìgy megvilágosodik..
2019. nov. 29. 08:40
 18/22 Majatom ***** válasza:

Csak, hogy a kérdés is meg legyen válaszolva, van ilyen szabály, bár én sem tudtam eddig róla, nem reklámozzák.


17/2016. (II. 10.) Korm. rendelet

8. §

(3) A lakás vételára legfeljebb 20 százalékkal haladhatja meg a hitelintézet által megállapított forgalmi értéket.

2019. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Viszont másik hitelintézet másik értékbecslőt küld ki, aki más összegre értékeli a házat. Kérdező, én a helyedben biztos próbálkoznék másik banknál. Még legalább kettőnél. És ha három banknál se jönne össze, akkor mondanék le a csokról.
2019. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm 18-as, hogy megtaláltad nekem. Voltunk más banknál érdeklődni, sajnos azt mondták nem 100% hogy nem járunk ugyan ìgy az magas lakás/ház árak miatt. Az idő sürget az adás vételi szerződés miatt, foglalòt bukhatunk, határidős fizetés..ugye az előzetes bìrálatnál nyugtattak, hogy ő 100% hogy ez menni fog. Na mindegy, megoldjuk csok nélkül. Köszi mindenkinek és figyeljetek a buktatòkra! Hátha máson segìt ez a kérdés.
2019. nov. 29. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!