Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A saját lakásvásárlás tényleg...

A saját lakásvásárlás tényleg felesleges lenne?

Figyelt kérdés

Ti melyik életpályával tudtok jobban azonosulni?

Tételezzük fel, hogy 30 év alatti fiatalember vagy.


A:

5 évig megtakarítasz, de végül pár millió forintos hitelkiegészítéssel képes leszel egy saját, átlagos értékkel bíró ingatlan vásárlására. Persze mellette normálisan élsz, szükségleteidet kielégíted, viszont nem mész át kicsapongásba. Például nem tartasz fenn fölöslegesen autót, illetve nem 4-5 alkalommal mész nyaralni évente, hanem maximum kétszer.


B:

A fiatal korod végét sokkal élménydúsabban töltöd, autót tartasz fenn - még ha nincs is rá igazán szükséged - sokat jársz szórakozni, évente 4-5 nyaraláson veszel részt, havonta többször jársz étterembe. Azonban saját ingatlannal nem rendelkezel, albérletben élsz és csak nagyon kevés pénzt tudsz megtakarítani.


Egyik barátommal boncolgattuk a témát, ő azzal érvelt hogy az ingatlanban "csak áll a pénz". Ebből már kitalálhattátok, hogy ő a "B" változat szerint éli életét. Én akkor is inkább az "A" híve vagyok.



2019. dec. 8. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Inkább az "A" verzió, szeretnék biztosan tudni tetőt a fejem felett akkor is, ha lerobbanok, vagy megoregszem
2019. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon elméleti a kérdés, mert az adott országban kialakult és a politikai vezetés által támogatott "rendszer" határozza meg. A létezett szocializmus elvetette a magántulajdont, így a bérlakás rendszert tartotta fenn ( az államosított ingatlanok esetében). Ahol országon belül is jelentős a mobilitás (gazdasági okok miatt), ott előnyben van a bérlakás rendszer (kombinálva a saját tulajdonú mobilházas rendszerrel).
2019. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Sajat lakas. Huszonevesen ossze is jott, kulfoldi melobol.

Utanna sokkal konnyebb eletem volt mint az alberleteseknek, nem kell evente koltozni, nem dragitanak lakbert, vagy nem kell kerulgetni a fel csaladot a furdoszoba elott.

Lehat a sajat ingatlanban csak all a penz, de addig az alberlet is csak kidobas.

2019. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"ő azzal érvelt hogy az ingatlanban "csak áll a pénz"."


DE A SAJÁT PÉNZE!!

Amihez akár mikor hozzányúlhat.


Míg a barátja majd csak magához nyúlhat.

2019. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

HELYESEN:



"ő azzal érvelt hogy az ingatlanban "csak áll a pénz"."


DE A SAJÁT PÉNZED ÁLL MAJD BENNE!!

Amihez akár mikor hozzányúlhatsz.


Míg a barátja majd csak magához nyúlhat.

2019. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az A verziót, csakhogy nem megyek külföldre nyaralni, ha csinálok utazást azt max 10 ezerből.
2019. dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Többnyire az A verzióban éltünk mindig is és élünk most is a párommal. Azzal kiegészítve, hogy mindketten cégesautóval járunk, így azért a kényelem ilyen szempontból adott.

Nem azért nem járunk évente 4-5 alkalommal nyaralni, mert nem tehetjük meg, hanem mert nincs kedvünk. Egyszer elmegyünk nyaralni, de akkor két hétre, max mégegyszer valahova külföldre 3-4 napra, de az alacsony költségvetésű és már szintén kopik ki az életünkből. Olykor egy-egy kuponos wellness hétvégére is elmegyünk itthon és mi ezt így imádjuk.

Egyébként normálisan élünk, de havi szinten fix összeget félreteszünk a hitelünk előtörlesztésére, vagy egyéb nagyobb kiadásokra. Szeretünk a saját lakásunkban élni, sokkal kevésbé kiszolgáltatott érzés és egyelőre havi szinten alacsonyabb költségekkel jár, mint egy albérlet a környéken.

2019. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gondolom a haverod otthon él még, majd ha fizetne havi 160k + rezsit egy 1.5 szobás lakásért megváltozna a véleménye arról, hogy miben áll a pénze..
2019. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8: A barátnőjével él albérletben és kb. 350 ezer nettót keres havonta.
2019. dec. 11. 19:35
 10/14 anonim ***** válasza:

De ha a barátnője is keres nettó 350-et, az már 700. Ebből 150-180 ezer forintot azért kényelmesen kitudnak adni az albérletre, még ha szükséges rossz is. Sok összetevős ez a kérdés azért. Néhány helyen már leírtam itt az amerikai tapasztalatomat. Messziről mindenki azt mondja rájuk barmok. Mindent hitelre vesznek, az egész életük egy nagy törlesztő buborék. Volt lehetőségem a kinti életem mellett beszélgetni amerikai emberekkel és őszintén szólva az én gondolkozásmódom egy kicsit átalakult ezzel kapcsolatosan még úgy is, hogy továbbra is tőlem távoli kultúrának érzem. Ők többnyire azt mondják, hogy a pillanatnak kell élni, ha most kell valami, akkor most okozok örömet magamnak vele, majd utána apránként kifizetem. Mi azt mondjuk, hogy inkább apránként félreteszem előre és majd miután kisanyargattam magam, megveszem. Egy szórakoztató eszközt én sem fogok hitelre megvenni, de mondjuk egy lakás tekintetében már máshogy gondolkozom nyilván.

Kinek így, kinek úgy a jobb, de szerintem elgondolkodtató. Meg kell találni valahol az arany középutat. Ha nekik valamiért szükségük van autóra, akkor legyen autójuk. Nálunk a baráti társaságban pl. sokaknak csak azért van, hogy a nagybevásárlást kényelmesebben intézzék, vagy ha hazautaznak vidékre, ne vonatozni kelljen. Budapesten élnek, nyilván megtudják oldani az életüket autó nélkül is, de így azért valljuk be kényelmesebb. Ők a kényelem oltárán feláldozták azt a pénzt, amit másra is költhettek volna. Ez mindenkinek egyéni megítélése és döntése. Barátok vagytok, de különböző nézeteket vallotok. Nem kell feltétlenül egyetértenetek, csak elfogadnotok egymás döntéseit. :) Annyi, de annyi baráti párosunk van, akik mind máshogy élik meg a saját életüket. Ha vitákat szítanánk minden témából, amiben nem egyformán gondolkozunk, akkor nem lennének barátaink. :D

2019. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!