Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A "saját" lakásomban albérlőként?

A "saját" lakásomban albérlőként?

Figyelt kérdés

Vettünk egy lakást. A bank 2héten belül utalja a pénzt az eladónak. Ez ugye november közepére esik, de addig nekünk már jó lett volna csinálni ezt-azt, esetleg néhány cuccot az új lakásba vinni. Amikor a tulajjal beszéltem felajánlotta, hogy odamehetünk. Majd amikor pontosítottunk volna, kijelentette, hogy fizetnünk kell érte.

Kérdezem, hogy mennyire elfogadott dolog ilyenért pénzt kérni? Nyilván az órák onnantól lettek volna átírva, amikortól "ott vagyunk", de még külön albérleti díjat is fizessek neki a lakás vételárán felül?

Nem abszurd ez egy kicsit? Vagy csak én vagyok ennyire jólelkű, hogy az én fejemben ez meg sem fordulna fordított esetben?



2013. okt. 29. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ritka paraszt dolognak tűnik.
2013. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a szerződésben mi a vételi dátum? a megkötés napja, vagy az utalás megérkezésének a napja?
2013. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
amikor megkapják a pénzt akkor van kulcsátadás is. de nyilván meg sem fordult volna a fejemben, hogy odamenjek addig. csak felajánlották, hogy mehetek, ha már úgyis üres, mert ők már nem akarnak a lakás után semmit fizetni (de nyilván én még fizessek nekik "albérletet" is. más lett volna, ha én kérem, hogy 1-étől hagy menjek, mert nincs hol laknom, akkor jogosan kérne pénzt.
2013. okt. 29. 20:59
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Ja, jó nagy paraszt.
2013. okt. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ő a tulajdonos, addig akár pénzért is bérbeadhatja neked az ingatlant. Amíg nincs nála a pénz, addig nem neki kamatozik, ennyiből jogos a használati díj. Persze nem túl elegáns dolog egy szívességnek látszó dologért később pénzt kérni, meg hát valószínűleg nem egy nagy összegről van szó, lehetett volna annyira nagyvonalú, hogy eltekint ettől.
2013. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

:)

Aki parasztozik adott el már életében ingatlant????????


Akkor képzeld el, hogy van egy házad, lakásod. Van egy vevőd is, éljen. Leszerződtök, megkapod a foglalót.

A vevő már is jönne, költözne, fúrna, faragna, falat döntene stb.


Ez az eladás a "tulajdoni jog fenntartással" történő értékesítés. Vevő felkerül a tulajdoni lapra, széljegyre. Ez őt biztosítja arról, hogy más más vevő nem jön be a képbe. 1/1-es tulajdonba akkor kerül, ha kifizette a teljes vételárat.


Ez a szitu magában hordja azt a lehetőséget, hogy nem fog fizetni a végén a vevő. Van ilyen. Ekkor a vevő visszakapja a foglalón felül fizetett vételár rész, a 10% foglalót pedig bebukja.

Ha ilyen van és birtokba engedted idő előtt a vevődet akkor megszoptad. Esetleg ott van egy másik vevő aki fizetni tudna, de te nem rendelkezel a lakásoddal, mert beköltözött valaki és köszöni jól van. Neked meg ígéretekkel lesz kitömve a zsebed.


Ez kőkemény biznisz,ahol védeni kell a saját érdekeidet. Tét a vagyonod nagy része.

Saját károdra ne jófejkedj!


Visszabérelni egyébként az eladó szokta a lakását. Sokszor van, hogy az eladónak még néhány hétre, egy hónapra szüksége lenne, mert az új helyet festik, burkolják. Ilyenkor tovább marad, de mivel már nem övé az ingatlan, bérleti díjat fizet az új tulajnak.


Olyan nincs, hogy a leendő új tulajdonost engedjük be bérlőként. Ez agymenés. Nem tilos, csak hülyeség.

2013. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
értem, hogy mit mondotok, de akkor sem tudom felfogni, hogy 20-30.000Ft miatt sír a szája, amikor megkapott már több milliót. és egyébként a bank nem is nekem fogja utalni a pénzt, hanem egyből neki... szóval ezért nem értettem ezt a dolgot. azért is kérdeztem, mert én is úgy tudtam, hogyha az eladó nem tud időben kiköltözni, akkor szokott ő fizetni.
2013. nov. 1. 22:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet kiadni vevőnek ! Olyan nehéz volt eladni , úgy sikerült megállapodnom a vevővel a felét kifizeti '6 milla" a maradékot 24 hónap alatt . külföldön dolgozott a lakás jó helyen volt földszinten ha hazatér ott akar üzletet :) Csak a tesója lakott benne , így minden hónapban utalta a részletet , külön a bérletet , a lakóval meg leolvastuk a órákat és ő fizette zsebbe. Amikor az utolsó vas is a zsebemben volt akkor mondtam le a mérőkről a szolgáltatónál .. Sajnos üzletben nem jó jó-pofinak lenni :))))
2013. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, nálatok 2 évről van szó, nálunk 2 HÉTről!
2013. nov. 5. 19:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem miért tolakszol ennyire ha csak két hét ????? Neked meg nem fontos az apró pénz :D
2013. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!