Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik idegen, ismeretlen...

Akik idegen, ismeretlen faluba költöztek pénzhiány miatt, nem bántátok meg? Hogy alakult utána az életetek?

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Eddig nem mertem meglépni (csak gondolkodtam rajta), de úgy néz ki, kénytelen leszek, mert nincs más megoldás.
2019. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Érdemben nem tudok hozzászólni, de nekem azonnal az ugrik be, hogy falun milyen "jó" munkalehetőségek vannak? Vagy ezt bejárással akarjátok megoldani? Mert az se feltétlenül olcsó mulatság. :(


Meg szegény nagyim jutott eszembe, aki sokáig falun lakott és csomó dolog volt sokkal nehezebb ott, mint nálunk városban. Ő elég eldugott helyen élt, szóval igazi kis falucskában. Orvos hetente csak 2x rendelt, tőle lehetett gyógyszert is venni ilyen mozgó gyógyszertár jelleggel. Két kisbolt volt nevetséges árakkal, nyilván mentünk neki a városba bevásárolni, de az mégse mindig lehetőség, pl friss zsemle 55 forint volt évekkel ezelőtt. Az ingatlan ára folyamatosan csökkent, hisz legtöbben inkább pont, hogy városba akartak költözni... Így később fillérekért adta el azt a házat amit egy életen keresztül szépítgetett. A közlekedés is olyan volt, hogy busz óránként hétvégén ritkábban. Ha hó vagy ilyesmi volt télen, akkor elég sokáig tartott mire hozzájuk is eljutott a hókotró... Ettől függetlenül ő nagyon szerette. Volt kiskert meg jó szomszédság. És közösségi ház, ahova csak úgy jártak beszélgetni meg közös ünnepeket tartani (meg mellette volt kocsma is) szóval volt hangulata :)

2019. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Erről beszélek. Eldugott kis faluba. Mert csak arra van pénz. Mert nem szeretnék 40 évesen is a szüleimmel lakni.
2019. dec. 11. 23:43
 4/17 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Nézd sokan mondják fővároson belül is kell egy másfélnórát is menni a munkahelyig. Akkor nem m8ndegy hogy faluról jársz valahova be melózn8? Egyébként nem csak ilyen falvak vannak amit írtok. Nagyvárosok környékén ki lehet fogni hazakat jobb árban.
2019. dec. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Legjobban a munkába járástól féltem, elképzelni nem tudtam, hogy fogok majd minden reggel beguglizni 25km-t székesfehérvárra.. főleg amilyen késős vagyok... sajnos ez le is határolta a keresésemet, a székesfehérvártól való távolság... mert ugye az a világ közepe...

Nádasdladányba költöztem, egy iszonyat lepukkant házba 5millióért... sajnos most pl a fűtésre megy rá ingünk gatyánk... nade mindegy nem ez a téma...

Én asztalos vagyok, de még kezdő, tanulom a szakmát, szóval a saját vállalkozás még nem játszik...

Ha csak sejtettem volna, hogy minden faluban van legalább 1-2szaki, aki emberhiánnyal küzd, és meg is tudja azt a bért adni, amit székesfehérbáron keresnél 3 müszakban...

Házamtól 2km-belül van a munkahelyem... de másik irányba 2km en belül lenne egy másik fivkó akihez mehetnék, 3.irányba 5km-re egy harmadik...

Szakmunkások bárhol meg tudnak élni, de természetesen ha pl gyári meló, megyeszékhelyek vonzáskörzetében ott a sok sok munkásjárat stb stb...


Emberek terén a szomszédokat megismertem, néhány kocsmába járós embert megismer az ember, még akkor is, ha amúgy én nem járok... nameg vannak ilyen fő nevezetességei minden falunak, akik mindenhok ott vannak, mindenbe beleütik az orrukat...

De összességében nagyon nem is akarok beilleszkedni, nem vagyok társas lény, szívembem én már városi maradok... Asszonykám már más tészta, ő már ismeri az egész falut, mondjuk ő meg a helyi kisboltban dolgozik.


Minden esetre amint elérem, hogy a szakmám hozza is a pénzt, ne csak vegetálásra legyen elég, abban a pillanatban az első dolgom lesz elköltözni innen a francba...

Még egy albérlet is jobb lenne, mint egy "saját" rosszul megválasztott ház mert nem értesz hozzá, csak be vagy zsonggva, hogy házat akarsz, mert az jó... de mikor télen reggel a 10fokra lehült szobában ébredsz, és ki kell totyognod a 3fokra lehült mosdóba, hogy hozzá fagyaszd a segged a jéghideg fajanszhoz... na az átértékeli a fejekben ezt a "jobb a sajátot törleszteni mint albérletet fizetni ami soha nem lenne az enyém"...

Bár ez a rohadt ház ne lenne az enyém... de sajnos menthetettlenül az...

Ja és itt kell megemlíteni, semmire nem találok szakit... illetve a szakik megvannak, de mivel a házam és köztük van a kocsma, soha nem érnek ide..

Most nyáron meg akartam csinálltatni a kéményeket, 4*is volt megveszélt időpontom a kéményessel... szerinted eljött? Hát nem...

Meg akartam csináltatni a házban a villany hálózatot, egyik villanyszerelő sem ért ide...

Most meg csesszük a rezet 16 amperral, meg egy kályhával próbálunk kifűteni 4helységet kb 55négyzetmétert, de konyhát és fürdőt így is csak szieszta kályhával tudjuk fűteni..


Szóval jól nézdd meg mit veszel és hol.

2019. dec. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Ja és azt hinnéd az írásomból, hogy ez az első telünk itt és kezdeti nehézségek... lókukit, ez lesz a 3.telünk.
2019. dec. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Jaa és a kert...

2500négyzetméteres jó nagy kertecske...

Mert ugye én kertészkedni akartam... mert önellátás meg a tököm tudja...

Igen ám, csak arról nem szólt senki míg magamtól nem kellett rájöjjek, hogy bármit kertészkedek, itt bejárnak a kertekbe a vaddiaznók, őzek, borzok, nyulak és mindent kitúrnak...

Mikor rengeteg időt energiát belefeccölsz ezek kizárásába, elkezd szépen alakulni minden, nőnek a növények.. és akkor egyik napról a másikra, mindent elözönlenek a harlekin katicák, meg a zöld büdös poloskák, minden zöldséget, mindent tönkretesznek... és ezrévell, millióival ott vannak mindenhol, nem tudsz ellenük mit tenni...

Ok,nlehet vegyszerezni, de akkor máris ugyqn ott vagy, hogy megveheted a tescoban is...

Szóval a kerttel sem lesz semmi, én többet egy ásónyomnyit nem dolgozom ebben a kertben.

Egyszerűen elegem van, életem legrosszabb döntése volt venni egy olcsó házat hitelre, mert csak erre volt lehetőség...

Ráadásul asszonnyal gyereket sem akarunk amíg nem lábalunk ki a szar helyzetünkből... most vagyok 33... mire kilábalok leszek legalább 40... sanszos, hogy nem is lesz gyerekem. Pedig az lett volna a lényege az "otthon teremtésemnek"...

2019. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Uto1l1só köszi a részletes infót. Azért gyereket nyugodtan vállalj. Sok sikert. Én nem a nagy kert miatt mennék falura, csak az olcsóság miatt.
2019. dec. 12. 08:09
 9/17 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Valamit valamiért. Ha valaki 5 milláért vesz házat csodát ne várjon. Ennyiért nem lehet modern gázkondenzációs fűtést várni ez nyilván való. De ez azért senkit se érjen váratlanul . Mert ha két kandalló van bevágva a házba tudva levő hogy jégverem lesz reggelre. Ezek olyan dolgok amit előre tudni lehet nem okozhat meglepetést senkinek. Mégis megoldható rendbe tenni idővel és addig is lakhat az ember. Vagy így hogy meggondoltad már k8 tudnál csengeti 25 millát másikra?
2019. dec. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Nos mivel el fogom érni azt amit főnököm csinál, lazán, igen, ki fogok tudni csengetni elegendőt egy rendes házra, ha nem is egy összegben, de meglesz a megfelelő hitelhez mindenem.

De amúgy arra jó volt ez a 3 év, hogy tudjam, mire van igényem saját ház alatt, építkezni fogok, és jelenlegi árakkal 20millióból meg lenne álmaim háza. A telek már megvan hozzá a szomszéd faluban. Az kőkemény 650.000ft volt.

Almaim háza pedig 35-40nyégzetméter alapterületű, földszinten lesz a nappali, amerikaikonyha, zuhany wc, emeleten pedig 3 icipici hálófülke, benne egy ággyal, gardrób szekrény és íróasztal.

Valószínűleg tégla lesz, de még akár szendvics panel is lehet, a lényeg, hogy a lehető legjobb szigetelése legyen majd. Gáz + vegyestüzelésű kazán, kandallóval kiegészítve.

Nem hivatalos tervek már megvannak, még egy évet lehúzok itt, aztán belevágok a vállalkozósdiba.

2019. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!