Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A megvásárolni kívánt ingatlan...

Eyeone kérdése:

A megvásárolni kívánt ingatlan tulajai meghaltak, az egyetlen lányuk szintén. Neki pedig volt/van 2 gyereke, akik állami gondozásban nőttek fel. Kilétük ismeretlen. Ti hogy kezdenétek neki?

Figyelt kérdés

Találtam egy régi tanyahelyet amit szeretnék megvásárolni, de nem egy egyszerű eset:

1.A földhivatalnál betekintettem a tulajdoni lapba. A tulajdonosok 1900-as évek elején születtek és 1978 óta van a birtokukban az ingatlan. Haláluk ideje ismeretlen. A földtulajdoni lapra nem lett átvezetve az öröklés.

2.Egyetlen lányuk volt, aki örökölhetett. Ő a helyi jegyző szerint még mindig oda van bejelentve. (a házból már rég nincs semmi) De a szomszédok elmondása alapján eltűntnek van nyilvánítva, holott a kiencvenes években találtak egy felismerhetetlen holttestet a padláson, ami nagy valószínűséggel az övé volt. De nem lett halottá nyilvánítva.

3.Szintén a szomszédok elmondása alapján tudom, hogy volt neki két fia akik állami gondozásban nőttek fel. Személyük és hollétük ismeretlen.


Milyen lépéseket kell szerintetek most tennem?

Halottá nyilvánítatás? Öröklési eljárás indítása? A gyerekei felkutatása az adatszolgáltatási hivatalon keresztük?..stb.


Minden segítséget hálásan köszönök!



2016. jan. 19. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Másik ingatlant keresnék.
2016. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Én is hagynám. Nem vennék ekkora gondot a nyakamba. Pedig tanyát vettünk mi is, épp elég gond egy tisztázott tulajdonú tanyát venni, ugyanis 8 hónap(!) telt el az adásvételtől számítva, míg a nevünkre került. Rengeteg utánajárás, és papírmunka.


Egyébként pedig első körben egy ügyvédet keresnék fel.

2016. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Elbirtoklás!
2016. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xswerdy ***** válasza:
92%

a jegyző meg tudja mondani, hogy a tulajdoni lap szerinti örökösöknek volt-e hagyatéki tárgyalása, és melyik közjegyzőnél. Mivel az örökösödés nem került feltüntetésre az ingatlan-nyilvántartásban, így feltehetőleg vagy nem volt hagyatéki tárgyalás, vagy az adott ingatlan nem volt ismert a közjegyző előtt. Mindkét esetben póthagyatéki eljárásra van szükség.


A következő kör a lányuk, azt is meg tudja szerintem a jegyző ondani, hogy ő eltüntnek, vagy halottnak van-e nyilvánítva. Ha most a póthagyatéki eljárásban kiderül, hogy örökölt, de közben ő is elhunyt, akkor az ő hagyatéki eljárása következik. Az ő örököseit megkeresi a közjegyző az ingatlan-nyilvántartás alapján.


Szóval ha nagyon az a tanya kell neked, akkor végig lehet járni, de szerintem van elég tanya az országban, én keresnék olyat, ahol tisztább a helyzet. Most beleinvesztálsz rengeteg energiát, hogy megtaláld a mostani, élő örököst, akinek a két póthagyatéki eljárás után (legkorábban egy év múlva) a nevére kerül az ingatlan, aztán azt mondja, hogy nem adja el neked...

2016. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sayrux ***** válasza:
82%

Szia!


Mivel eltűntnek van nyilvánítva így nehéz ügy. Ha halott lenne és az örökösök nem lelhetők fel akkor az államé lenne az ingatlan és tőle megvehetnéd. Az elbirtoklás kilőve mert igazolnod kéne, hogy 15 éve Te használod/tartod karban. Még ha fel is kutatod a gyerekeket akkor sem tudod megvenni a telket mert be kell bizonyítani, hogy a tulajdonos meghalt. Mint ahogy írta egy másik hozzá szóló, jobban jársz ha keresel másik telket.Nyugodtan rákérdezhetsz egy ingatlanos ügyvédnél is de nagy valószínűséggel Ő is ezt javasolná.


Üdv

Halász Zsolt

Földmérő

2016. jan. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Írok ha van eredmény:)
2016. jan. 21. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:
van vmi fejlemény? érdekes a sztori :)
2016. szept. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!