Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket ingatlant/életet...

Melyiket ingatlant/életet választanád?

Figyelt kérdés
Van egy vidéki nagyvárosban (100ezer fős) egy felújítandó panellakás 16 millió Ft-ért, itt van élet, szórakozás, lehetőségek (és persze város), de viszont a nagy várostól 40km-re van egy kis falu, ehhez közel egy kisváros (10ezer fős) 10km-re. Itt van egy teljesen felújított ház ugyanúgy 16millió Ft-ért, de viszont helyben se munka, se szórakozás, semmi lehetőség, mindenért be kéne járni a városba. A közeli kis városban sincs sok lehetőség.

2020. jan. 6. 17:11
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Nyílván lenne ennyi pénzed, most egy példát írtam. Én a nagy városban nézegettem a lakásokat, és feldobta ezt a házat is,ami egy kicsit elgondolkodtató.
2020. jan. 6. 17:14
 2/28 anonim ***** válasza:
18%
nálunk van 5 millióért panellakás
2020. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, sorolj nekem szórakozási lehetőségeket városon, engem érdekelne mivel töltik a városiak az idejüket. De most komolyan.
2020. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
elsősorban a munka szempontjából választanék Mert a szórakozás, vásárlás megoldható, ha többet kell érte utazni is. A kis falu annak jó, aki otthon, vagy a közelben tud dolgozni. Mert naponta 2-3 órát közlekedni - az nem jó.
2020. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Színház, mozi, kávèzó, bowling, lèzerharc, szabadulószoba stb.

Nálunk 30 km-re van falu, ott is 5 misi egy ház. Van napi 2 busz ami zötyög 1 óra 15 percet, benzint meg ki lehet számolni. Cigányság, nincs orvos, putri bolt stb.


Panelt viszont nem vennèk. Szèt kell mèg nèzni kicsit, nem a belvárosban, hanem a vonzáskörzetben. Nem csak 2 lehetősèg van, ès nem csak fekete-fehèr.

2020. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azt jobban megéri, amin minden közel van, tehát a városi. Én pl egy kedves kisvárosban lakom, és itt negyed órányira elérhető, megközelíthető minden, még gyalog is. Van park, van bolt, élelmiszer is, ruha is többféle mind a kettő, van doki is a közelben, vannak pizzázók, cukrászdák, gyroszosok, főtt ételes kajáldák, sportolási lehetőségek is vannak, könyvtár is, bulizóhely is van; sulik is vannak, ált-, közép-, felsőokt., nyelviskola, szakmai suli; szóval van itt minden.
2020. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
*szakmai mint pl akár érettségi nélküli szakmás többéves, akár okj is van.
2020. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

*mármint van:D

Ja meg még művészetkedvelőknek van itt kicsi színház is, meg galéria, meg ilyen varrós , meg ilyen kreatívkodós boltok is vannak, meg van még pl ilyen elektronikai cuccos, postából kettő van, szal ja. :) Van itt minden, és ez nekem pl tök jó így, és én ezt pl ha elköltöznék is, -sem szeretném feladni. :)

2020. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Városban ellehet járni színházba, moziba, kirándulni (belvárosi séta, túrák), sokkal több vásárlási lehetőség (és olcsóbb is), nem kell azt enned, amit a faluban az egyetlen boltban megvehetsz, városban ha kell valami, sokkal könnyebben találsz, nem kell korán kelni, hogy beérj a munkahelyre (előbb is érsz haza). Mint írtam, hogy ez egy példa. A közeli kisvárosban is vannak lakások 6-10 Millió körül, de ez nem része a kérdésnek. Nem tudom melyik nagyvárosban kapni 4 millióért lakást, nyilván nyugodt környezetben van a lakás, többet is néztem, a jobb helyeken ennyiért megy, nekem már a 16 is sok, jobban tetszik a ház, csak a városi élet engem fiatalon jobban vonz, de most inkább mások véleménye érdekel. Tegyük fel, hogy 15 millióra lealkudom ezt a lakást, kb. 3 millió forint elmegy felújításra, ha később elszeretném adni ezt a lakást, legalább 20 millió Ft-ért kéne eladnom, hogy legyen nyereséges, ennyit épeszű ember nem hiszem, hogy ad egy panellakásért. Ez a ház pedig fel van teljesen újítva, csak be kell költözni, alkudni ebből is lehetne 1milliót kb.
2020. jan. 6. 18:16
 10/28 anonim ***** válasza:
68%
Viszont a faluban lehet hogy eladhatatlan lesz a ház, míg egy városi lakást mindig el lehet adni.
2020. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!