Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz a panel épületek jövője?

Mi lesz a panel épületek jövője?

Figyelt kérdés

Eredetileg 50 évre tervezték, mostmár némelyik elérte, több lakás pedig közelében van a tervezett 50 éves időtartamnak.

Többször felvetődött már, hogy lebontják őket, viszont addig hol/milyen körülmények között szállásolják el azt a sok embert? Oda aztán az újonnan épült lakásokba vissza is költözhetnek a tulajdonosok? Mi lesz a befektetett pénzükkel, ha lakhatatlannak nyilvánítják őket? Az állam ad erre támogatást? Rengetegen hallani sem szeretnének költözésről.

Sok panelt beburkolnak, ez olyan érzetet kelt az emberben, hogy még van jövőjük, számolnak velük, de ki tudja, hogy meddig.

Lehet valamilyen más megoldással kitolni az élettartamukat?

Szerintem rengeteg ember szeret ott lakni, ahol van, akár panelban is! Sokaknak ez hatalmas problémát jelentene.

Az természetes, hogy a nyílás-zárókat cserélni kell, illetve a belsőépítészet is idejét múlt, vezetékeket/csöveket fel kell újítani...viszont a vasbeton szerkezet mennyit bír ki még?



2020. jan. 20. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Vasbetonnal egészen odáig nincsen probléma, még az acélt nem éri víz, gyakorlatilag egy elpusztíthatatlan kompozit anyag. Viszont ahogy víz éri az acélt, onnantól pár év és szó szerint szétmállik a beton.

Egyébként én olvastam olyat, hogy simán kibírnak a panel lakások 100 évet is gond nélkül (megfelelő állagmegóvással).

2020. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Csak nekem fárasztó mindig, újra és újra a kérdésedet olvasni? Hányszor szeretnéd még feltenni ugyanazt, burkoltan, átfogalmazva?
2020. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 nemaRendőrség ***** válasza:
62%

Panelfüggő.

Most egy viszonylag friss panelt bérlek, ez szerintem fog még bírni 50 évet és kuka. Nagyon vékonyak a falak, nem tesz jót neki hogy folyamatosan hőtágul össze vissza.

Amit én adok ki az régi, alapból vastag falú, és panelprogramos. Az még egy 100 évet minimum kibír. Folyamatosan karban van tartva.


Egyébként miért kapnának új házakat azok akik panelban laknak?

Azok sem kapnak akiknek elviszi a vihar a házát.

Folyamatosan karban kell tartani és még jó sokáig velünk lesznek, mert lehet hogy nem szépek, de praktikusak

2020. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
A régi panelok túl élik a ma gyártott anyagokból készült épitményeket .Akkoriban nem azt nézték mit lehet kilopni,ki spórolni .Volt idő még a betont is locsolni a kötés ideje alatt .A nyilás zárók élete véges,de a ma gyártottaké is az .Kérdező a te életed sem végtelen .Majd megoldja a problémát akit magad után hagysz .
2020. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Ami elavul rajta, az cserélhető. Vezetékek, nyílászárók. Ezek élettartama többnyire tényleg lejárt, de minden további nélkül lehet őket cserélni és nem is macerás.
2020. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanaz történik a panelházakkal ami az összes többi épülettel.

A tulajdonos(ok) döntenek a sorsáról.

Karbantartják, felujítják, szanálják.

Magántulajdon. Ehhez az államnak mi köze?

Ha valaki a családi házát újítja azt elszállásolja bárki is?

30 éve vége az ingyenkorszaknak, fel kellene ébredni és felelősen gazdálkodni a társas (szövetkezeti) vagyonnal.

2020. jan. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Hát én pl. ezért nem vennék olyan panel lakást, amiben semmit nem újítottak fel az elmúlt 20 évben, csak azt karbantartották, foltozták, amit nagyon muszáj volt. Van olyan barátunk, akinek befelé lejtett az erkélye, se egyedi fűtés, se szigetelés, se nyílászáró csere, se semmi nem történt a házon. Egy hónappal azután, hogy beköltözött, felkereste az alsó szomszédja, hogy amióta az eszét tudja, ha esik az eső, nála az ablak fölött ázik a nappali plafonja, de szó szerint folyik belőle a víz. Sajnos az előző lakó ezzel nem foglalkozott, gondolta majd vele már hátha lehet beszélni. Nyilván megoldották, de a barátunk fotókat is mutatott. Konkrétan látszik a korható betonvas már az alsó szomszédja plafonján az erkély mentén egy jó 30 centis sávban és mivel az ázást nem szüntette meg az előző lakó, esélye sem volt ezt kezelni, a közös képviselő sem tett semmit. Mindez egy 9. emeleti lakás és én holnaptól nem biztos, hogy kimernék menni az erkélyre... Ezek szerintem lassan konkrétan szét esnek és nem is sajnálom a lakóközösséget, hogy fedél nélkül maradnak. Illetve de, azokat akik viszonylag újak és csak sejthették a problémákat, de nem tudhatták pontosan.

Értelemszerűen nem fognak vadi új lakást kapni helyette, szerintem ezek azok, amiktől szabadulni kell mihamarabb. Én sem kapnék másik házat, ha a karbantartás hiányában szétesik alattam. Miért nem gondoskodtam a saját tulajdonomról? Az más kérdés, hogy társasház esetén ez több tulajdonosra oszlik el, ami azért megnehezíti a dolgokat.

Én azt gondolom, hogy a korszerűsített, panelprogramos, folyamatosan karbantartott panelházak, a mi, sőt még talán a gyerekeink életében is tökéletesen ki fogják szolgálni a lakókat. Ha a betonvas nem tud korrodálni, akkor azok gyakorlatilag örök életűek.

2020. jan. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Viszont azokon a részeken ahol a vasak egymáshoz vannak hegesztve, még soha semmiféle felújítás, állagmegóvás nem történt.

A korrodálás csak el lett fedve a panelprogramos hőszigeteléssel.

Kívülről ezzel eltakarták, miközben sok helyen belülről meg szétrohad a vas.

Majd, ha egy-két elem leomlik, rögtön mindenki észbe kap és elmenekül a panelből.

2020. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

"Viszont azokon a részeken ahol a vasak egymáshoz vannak hegesztve, még soha semmiféle felújítás, állagmegóvás nem történt."

Közvetlenül nem is lehet, hiszen a csomópontok (ahol a kötővasak is vannak) ki vannak betonozva.

Valóban ezek a panel épületek leggyengébb pontjai tekintettel arra, hogy ezek a helyszínen készültek. A minőségük több ok miatt is lehet bizonytalan (kivitelezés, betonminőség).

Ha a panelhézag szigetelést karbantartották, a kialakításának megfelelően (nyitott vagy zárt szigetelés ennek megfelelően a párakivezetést kialakítva) szigetelve, akkor sokat kibír mert a víz nem jut a szerkezetbe.

A másik szintén nem látszó probléma forrás lehet a külső köpenyt (kérget) tartó acél (térháló).

Ehhez kapcsolódik a belső hőszigetelés problémája. Teljesen bizonytalan műszaki tartalmú megoldásokkal próbálják a tulajdonosok megoldani a hőszigetelés problémáját. Csak a pára az a (közös) szerkezetet is tudja károsítani nem csak penészt okozhat.

2020. jan. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Azok a vasbeton szerkezetek, ha figyelnek az állagmegóvásukra, 1000 év múlva is állni fognak.
2020. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!