Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mi történt az...

Szerintetek mi történt az ingatlanpiacon?

Figyelt kérdés
Van egy szépen felújított panellakásom, ami 48nm-es. Az átlag rezsi mindössze 24-25 ezer ft, amiben már mindben benne van, biztosítás is. Ingatlanosok szerint az egyik legjobb helyen van, panelprogramos, elleben 5 szintes épületben zárószint alatti. Ugyan csak 1 helyen hirdettem eddig, de miért van az, hogy eddig csak ingatlanos keresett, magánszemély nem? Lejárt a panellakások ideje vagy mindenütt megszűnt az ingatlan utáni láz?

2020. jan. 8. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Most úgy tűnik (=nem biztos), hogy stagnálni fog a piac, nem lesznek olyan őrült emelkedések mint az utóbbi években.


Tök mindegy hogy lakást vagy hétzenés kvarcórát akarsz eladni, ha nem jelentkeznek érte az azért van mert drágán adod.

2020. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

1. Télen a magánszemélyek kevésbé érdeklődnek, a költözéssel mindenki ki akarja várni a tavaszt, és ezért inkább csak februárban kezdenek érdeklődni.

2. Aki valamilyen adminisztratív okból mégis mindenképp akart vásárolni, az megtette még karácsony előtt.

Rosszkor léptél ki a piacra. Vagy túláraztad a lakást. De olyanok is vannak, akik lift nélküli házban csak a 2. emeletig nézelődnek, nekik te már túl magasan vagy. Adj a dolognak még egy hónapot!

2020. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor hirdetted meg? Lehet, hogy kell egy kis idő, amíg elkezdenek hívogatni... Nem rég adtam el a lakásom (tégla), az első pár napban napi 15-20 ingatlanos hívott, és 1-2 magánszemély, 3 hónapot hirdettem,addig megnézte rengeteg magánszemély, meg pár ingatlanos is, akik úgy jelentkeztek be érdeklődőként, aztán a lakásnál derült ki, hogy ingatlanos és szerződni akar.
2020. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak a panellakásokat érinti a csökkenő ingatlan utáni kereslet. Sőt, panellakás kvázi mindig keresett lesz, pláne panelprogamos, mert még mindig a legolcsóbbak, és bármennyire mondja a kormány, hogy az emberek jobban élnek, kevésnek van pénze. A 4. emeleti panellakás még pont jó, nyilván sokkal jobb egy első emeleti, de a zárószintiek is el szoktak kelni. Ne egy hónapot adj még ennek, hanem inkább 2-3 hónap múlva lesz várhatóan nagyobb érdeklődés.
2020. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Talán azért mert a vevőknek elegük lett (végre) a 300-800 ezer forintos m2 árakból. Ja, és a tégla mindig jobban megy. Ha már pénzt adok akkor fiatalabb, ill. fiatalosabb tégla lakást veszek nem panelt...


És nem nem a láz szűnt meg, hanem a pénztárca lapos. Van pénz házra lakásra, de nem mindenáron vásárolnak az emberek.

2020. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Hol arulod es mennyiert?
2020. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert szinte minden panel nagyon durván túl van árazva!

Felénk viszonylag sok "apró" házat építenek, úgy sejtem azért mer a panel árából kijön egy valamivel nagyobb vagy hasonló méretú új építésű ház is.

A szomszéd faluba a ugyan olyan távolságra van győrtől mint ahol én lakom azaz 12 km a fűtéskész nettó 65 m2-es házakat 21-22 millióért árulják! igény függénye de 2-4 millióból bútorozott kulcsrakész lesz.

Míg egy kb 50-55 m2 panel meg átlag 18 millió amit még fel is kell újítani. a 60 m2-esek inkább 20 körül vannak.

A felújítottat amiket tényleg igényesen megcsináltak meg annyiért adnak mint az új építésű hasonló méretű házak kulcsrakészen bebútorozva!


Megjegyezném én hamarabb beérek az audiba dolgozni mint a városi munkatársaim. időben nekem kb 20 perc, nekik meg 30-35! A gyárvásrosiakat és az árkád köl lakok pedig gyorsabbak nálam, viszont kegyetlen nagy a forgalom arra

2020. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Mert a paneleknek csak az áruk nőt meg,

bármiféle valós és befektetett értéknövelés nélkül.

Ez az irreális túlárazás előbb-utóbb visszarendeződik.

2020. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bedőlnek a lakás eladások a napokban megjelent index cikk alapján. (Van ahol 80! Százalékot esett vissza!).Meg is álltak hirtelenjében az árak. Ha ideér esetleg a régóta ígért recesszió akkor ezeknek a magas áraknak végük. Jobb lesz ha sietsz az eladással de ez az én magán véleményem.
2020. jan. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A panel lakásoknak viszont van egy olyan előnye az újakhoz képest, hogy mindenki tudja mire számíthat. Ez a mostanság eladásra épült lakásoknál sajnos nem mondható el. Nem rég voltunk kint a telkünkön az építészünkkel, ráláttunk egy eladásra épülő sorházra. Nagy hirtelen felsorolt egy rakás dolgot, ami nagyon el van rajta bacva, hogy spóroljanak. Meg azt is elmondta, hogy melyikből mi lesz, 2-3-5 év múlva. Ha az a két opció lenne, inkább a panel.
2020. jan. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!