Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy lakás, aminek a fele...

Van egy lakás, aminek a fele az enyém, és van egy haszonélvező. A haszonélvező pálinkát főz ott. Nem szabadna, mert a lakás egy közös udvarban van. Mesélték, hogy egyszer majdnem felrobbant. Törvény szerint ott nem lehetne. Hol tudom ezt jelenteni?

Figyelt kérdés

2020. jan. 22. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Elsőre a közös képviselővel beszélnék.


Ha nem történik érdemleges változás, akkor lehet feljebb menni (rendőrség stb)

2020. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem tilos már pálinkát főzni, tehát azt nem tiltathatod meg neki. Ha nem megfelelő a felszerelése, esetleg a katasztrófavédelemnél, vagy a tűzoltóknál jelentheted be, de ez csak tipp, soha nem csináltam ilyet.

Ha kellemetlenkedni akarsz neki, akkor bejelentheted a NAV-nál, mert zárjegyes jövedéki termék és kérdés, hogy adózik e utána olyan formában, hogy zárjegyet vásárol.

Abban nem vagyok biztos, hogy a saját fogyasztásra főzött úgy tudom 50 liter után is kell e zárjegy, vagy csak akkor,ha el akar adni belőle.

2020. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked a haszon élvező nem tetszik igazán ,és nm a pálinka főzée .A törvény nem tér ki arra ,hol lehet,és hol nem .

Ne húzkodd az oroszlán farkát,mert az anélkül is mérges állat. A haszon élvező nagyon megtud szivatni,mert bent van a nevében " a haszon élvezője "

2020. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy bizonyos távolság, amin belül ha lakóház van tilos pálinkát főzni. A rendőrség csak annyit mondott, hogy ez nem hozzájuk tartozik. Ja és bőven több, mint 50 liter. Lassan már ebből él. Kulcsom nincs a lakáshoz. Hogy tudom még, hogy ki a közös képviselő? A lakást már teljesen leamortizálta. És ez az én tulajdonom kárára.
2020. jan. 22. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Tisztázzuk az alapfelállást.

Van egy lakás aminek 50%-ban a tulajdonosa vagy, a másik 50% tulajdonosának van bejegyzett haszonélvezete a te részedre?

2020. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs. Két tulaj, egy haszonélvező.
2020. jan. 22. 13:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval ez a másik tulajnak se tetszik...
2020. jan. 22. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

#4

Én nem vagyok gyáva ember, de azt mondom ne piszkáld, mert meg tud szívatni!...volt benne részünk.


Ha holnap hivatkozik arra, hogy ki kell festetni, vagy a konyhabútort cserélni, hibásak a burkolatok, bélelni kell a kéményt, cseréni a konvektort vagy radiátort, kályhát vagy kazánt, huzatosak ajtók-ablakok, akkor ezt neked mint tulajdonosnak kell anyagilag állnod.

Most abba ne menjünk bele, hogy ez mennyire igazságos, ezt a törvény így mondja ki!

Ha te nem fizeted, megcsináltatja ő (kihív egy igazságügyi szakértőt) és a számla összegére beperel. Ha te nem fizetsz, bár megítélik (és a szakértő véleménye alapján meg fogják) akkor 100 évig vonják a fizetésedből.


A lakásért te biztos nem adtál pénzt, ajándékba kaptad, vagy megörökölted, eredetileg az övé volt, vagy házastársként lakta, tehát nyomd le a torkodon a békát és ne piszkáld a haszonélvezőt, mert ha elmegy egy ügyvédhez és az kiokosítja, abból te csak rosszul fogsz kijönni!

De ez csak egy tanács, nem kötelező megfogadnod!

2020. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban is lehet pálinkát főzni.

A haszonélvezeti jog tulajdonosát hagyd békén, mert csak rosszul jöhetsz ki az összetűzésből.

2020. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az van hogy a haszonélvezőnek SOKKAL több joga van a lakásban mint neked. Amíg él addig kB csak papíron van tulajdonos, kezdeni nem kezdhetsz semmit.
2020. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!