Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek könnyűszerkezetes házat?

Vennétek könnyűszerkezetes házat?

Figyelt kérdés

Mik a hátrányai?

Meddig fognak állni?

Mennyire stabil?



2020. jan. 23. 09:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%
10: Lehet, hogy jó dolog a könnyűszerkezetes ház, de eladni szinte lehetetlen.
2020. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem vennék. Életem során majdnem minden falazatú házban laktam már, kivéve a prekoncept-et, valamint a könnyűszerkezetest. Utóbbiból elég volt az a pár nap, amíg egy barátomnál vendégeskedtem. Nekem a vályog az örök szerelmem. A 60 centis tömör fal olyan nyugodt erőt sugároz, amit semmi más nem tud nyújtani. A könnyűszerkezetesben úgy éreztem magam, mint egy nő érezheti magát kombinéban; van is rajta valami, meg nincs is.
2020. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Barnabas333 ***** válasza:
Már leírta mindenki. 10esnek csak annyit, hogy jó dolog lehet ha valaki magának becsülettel építi fel, de ez lutri ha használtba vesszük. És Amerikába nagy divat a hurrikánok miatt, itt nincs hurrikán...
2020. jan. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én vettem volna csak az utcában egy sem volt eladó (Kazal utca, 3. kerület). Most meg már nem tudok.
2020. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Csicsikusz ***** válasza:

Semmiképp. Laktam ilyenekben ujzelandon, igazi szenvedés volt, Nincs hőtartása, Állandóan füteni-hüteni kell, elrohad hamar, egeres, stb..


Amit ajánlanék

Földalatti vagy földdel körbevont beton-tégla-kőház néhány ablakkal,szivárgás ellen katránypapir-lemeztető fölé meg oldalra. Gerendák stb mindent csak bontasbol erdemes hozni. Télen meleg nyáron hüvös. Ingyen fütéshez,gáztermeléshez érdemes az also szintre egy nagy légmentesen elszigetelt pincerészt kialakitani(biztonsági szelepekkel a gázcsövön,robbanóajtóval lent) a falevélnek komposztnak végterméknek, na attol meleg lesz még -30fokban is

Előnyök: viszonylag olcsó, nagyon erős, igénytelen, jól néz ki, természetes, környezetbarát, tökéletes klíma minden időben, ingyen energia előállító. Alapja ujabb technológiáknak(gőz+metán=hidrogén, ingyen légiközlekedés otthonról) stb..

2020. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nincs hőtartása, Állandóan füteni-hüteni kell, elrohad hamar, egeres, stb..


1. Ha nincs hőtartása, akkor nem megfelelő a szigeteles... egy mai modern könnyűszerkezetes már olyan mint egy termosz...

120m² villanyfűtéssel havi 25000átalányt fizetek, de ebben benne van minden villanyom.


2. Ha rohad, akkor vízet kap... ha vízet kap, akkpr valami vagy rossz és leszarod, nem foglalkozol vele hogy javítani kellene, vagy eleve rosszul kivitelezték, de aztan leszarod és nem foglalkozol vele, hogy javítani kellene... más esetben nem rohadhat.


3. Egeres stb... vidéken minden egeres, a vályog is, a tégla is, a minden is.

2020. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Barnabas333 ***** válasza:
16os vannak jó könnyű szerkezetes házak az tény. De ha rosszul van megépítve, akkor nagyobb szívás mint egy tégla. És ezeket főleg Amerikában êpítik a forgószél miatt...
2020. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Meg azért, mert Joe féláron veszi a gerendát a téglához képest. Nálunk meg egy árban van a kettő.


És nyáron nem sajnálja a klímát, mert a villany is fél áron van.

2020. szept. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nincs egy árban nálunk sem... egyszerűen egy építkezés árát nem a fal típusa nyomja meg.
2020. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!