Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miskolcon (mint sok más...

Miskolcon (mint sok más városban is) az utóbbi években megduplázódtak a lakásárak. Vennétek-e még befektetési céllal Miskolcon lakást?

Figyelt kérdés

Van-e még növekedési potenciál? Melyik részen vennétek, ha vennétek? Vennétek-e lakást 4-5 emeleten, lift nélküli házban?Pl. Katowice utcában több ilyen ház van.

Kérem, helyismerettel rendelkezők írjanak.


2019. ápr. 25. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél lift nélküli házban az 4-5-en lakást, mert lekorlátozod a bérlők, vagy vevők számát.

Ilyenbe nem megy idős, mozgáskorlátozott, de még fiatalok egy része sem, mert nem egy élmény az 5-re felmászni babakocsival és szatyrokkal.

Mindezt mondom neked úgy, hogy nem ismerem Miskolcot (csak hallomásból) viszont az ilyen házakat igen, mivel laktam ilyenben és nem jó. Ha csak azt veszed, már egy költözés is sokkal drágább a +emeletek miatt.

Ha befektetni akarsz, akkor Pécsen vegyél az Egyetemvárosban. Ott még mindig alacsonyak az árak, (de nem sokáig!)és mindig kiadható lesz.

2019. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Miskolcon (is) már röhejesen drágák az ingatlanok. Egy sz.ros 28 négyzetméteres lelakott panelt a város legvégén kínálnak 7,5 millióért. A Katowice utcában 12-15 milliókért árulnak lakásokat, amik 5 éve még 6 millió körül mozogtak. Az ingatlanpiac egy undorító hulladék. Már ilyen árakon senki nem fog venni.


És kalkuláld hozzá, hogy az egész országban itt van a legtöbb cigány, számuk pedig rohamosan nő. Én nem tudom, mi lesz itt 5-10 év múlva, amikor a frissen ellett példányok elkezdenek kifejlődni. Kb. mindenki menekülni fog innen...

2019. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A cigányoknak elég csábító vételárként pl. 10 millió forint, amiből 20km-re vesz 2 házat, +egy 15 éves BMW-t....szerintem inkább kifelé mozdulnak, nem be.

Mindegy neki hol lakik, úgysem fog bejárni 3 műszakba.

Pécs nekem abszolút nem esik útba.

A napokban 1 hét alatt eladtak pl. egy 43nm-es Katowice utcai lakást, 9,2-ért, fürdőszobában még 15*15-ös fehér csempével, még ahogy a nagyi 1970-ben beköltözött....és 4. emeleti, mert ott különös módon az első emeletet magasföldszintnek hívják.... 3 emeletinek hirdették

2019. ápr. 25. 15:08
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mentek a zöld pacsik....
2019. ápr. 25. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne pénzem és úgy látnám, hogy viszonylag gyorsan profitot tud termelni nekem a lakás, akkor nem gondolkoznék azon, hogy megvegyem-e vagy se.

Ha az ingatlan árát csak kierőlködni tudom 20 év hitellel, akkor valószínű nem kéne.

Egyébként az tipikus lakótelep, de alapjáraton bele lehet szeretni ezekbe a lakásokba. Befektetésnek mondjuk mindegy, de én tuti ilyen elrendezésűt vennék:

[link]

Könnyen átalakítható olyanra, hogy megfeleljen a fiatalok modern igényének. Még egy típusút láttam ezekből, az pici luk, meg még kisebb luk típusú elrendezés, nagyon nem szimpatikus, nem látok benne fantáziát.

2019. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Mindenképpen érdemes, Miskolc most elég nagy fejlődés előtt áll, mert a nagy átlaghoz képest még így is viszonylag olcsóbbak a lakásárak.


Egyetemisták miatt az Avas is jó befektetést lehet, az utóbbi időben azért tisztult az avas, sőt egész Miskolc a nagyon alja teljesen kiszorult lyukóba vagy a környező helyekre.

A Katowicében a Bosch és Mecha park miatt hatalmas potenciál és kereslet van, de nem rossz a Kassai utca környéke sem, másik oldalon a Hejőcsabai rész sem, vagy nagyon jó választás lehet még a Kilián az egyik legcsendesebb legzöldebb lakótelep.


Mind a hosszú távú mind a rövidtávú kiadás megéri, szinte pillanatok alatt elviszik az albérletet, de szép igényes airbnb-re is nagy kereslet van szinte az összes miskolci szállás 80-90%-on pörög.

2019. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!