Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyek ha most szembesülte...

Mit tegyek ha most szembesültem, hogy árverésen a lakás?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


A háttérsztoryt hosszan sorolhatnám, de a lényeget kiemelném belőle, hogy édesanyám nyugdíjas, egy háztartásban élünk, én dolgozó vagyok, a számlákat, én fizetem, minden számlát, amibe benne van a közmű, a tv internet, közös költség, egyszóval bármi lakással kapcsolatos.

Mégis volt egy tartozás ami már több mint 10 éve húzódott, és én nem tudtam róla egy kicsivel több mint fél milliós tartozásról van szó, evégett előző héten árverésre bocsájtották a lakásunkat a valódi ár egyharmada alatt is jóval, ezt csak onnan tudtam meg, hogy személyesen jött egy érdeklődő a mai napon, és ő közölte velem ezt, ami után utána néztem, és valóban szerepel a lakásunk a bírósági végrehajtói kar honlapján, ami megrémített, hidegzuhanyként ért, és úgy van feltűntetve, hogy azonnal költözhető, pedig egy ingatlanról van szó, és minden más számlát fizetek, a közös költséget is, nem akarom elveszíteni a lakásunkat, mit tehetnék? Sajnos nem tudok senkivel sem konzultálni az illetékesek közül, mivel pont hétvégén tudtam meg ezt, a mai napon, amikor nincs már sehol fogadási idő, és telefonos szolgálat sem.


Ezért tanácsot kérnék, hogy hogyan készüljek fel? Vagyis minden veszve van, vagy még visszafordítható?

Mivel megfelelő keresettel rendelkezem, így akár 3 hónapon belül is rendezhetném a tartozást, kérhetek utólag részletfizetést, megtarthatjuk a lakásunkat?

Én nem húzódok vissza a törlesztéstől, az egyetlen probléma az, hogy erről az adósságról nem tudtam eddig.


Előre is köszönöm szépen a segítséget, hálás lennék az információért, hogy milyen teendőm van, és mik az esélyeim!

Köszönöm szépen.



2020. febr. 1. 15:29
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jo ügyvédet!
2020. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
92%
Anyukád se tudott a tartozásról...?????
2020. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
88%
Hogyhogy nem láttad a kiküldött értesítéseket?
2020. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
86%
Tehát anyukád előled eltitkolva felvett valami hitelt, elköltötte, nem törlesztette, és végig sunnyogott előled róla. És ez az ő lakása. Másként nemigen történhetett...
2020. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:

1# Sajnos csak hétfői napon tudok kapcsolatba lépni ügyvéddel, mivel mind csak hétköznapokon elérhető.


2# De, ő sajnos igen, amiről nem tályékoztatott, viszont sohasem kapott felszólítást arról, hogy árverésre lesz bocsájtva a lakás. Illetve a nyugdíjának a nagyrésze levonásra került, és ő azt hitte, hogy ezzel rendezve van, és egy idő után kifizetődik az összeg... sajnos ezekről mind most hallok először.

Eléggé kétségbeesett vagyok, azért remélem még rendezhető, mert én nekem módomban áll 2-3 hónap alatt vissza fizetni a tartozás összegét, ilyenkor van még esély? Vagy ha már fent van árverésen visszafordíthatatlan? Mindenképpen konzultálok ügyvéddel is, meg az MBVK-val csak hétköznapokon lehet, addig meg minden gondolat átfut a fejemben, alig kezdtem el még csak élni, és rögtön egy ilyen ügyet kell megoldanom, persze ha egyáltalán meg lehet még, kétségbeejtő, és senkitől nem kapok tanácsot, nem tudok konzultálni hétvégén senkivel, hogy legalább tudnék valamit, nem akarom elveszíteni a lakásunkat, egy ilyen ostoba hiba miatt ráadásul borzasztóan alacson összeget szabtak meg, minimális licitlépcsővel.

2020. febr. 1. 16:08
 6/58 A kérdező kommentje:

Nem hitel, hanem közüzemi tartozás, a fővárosi vízművel felé, és a csatornázási művek felé több mint 10 évről.

A lakás saját lakás, ingatlan.

2020. febr. 1. 16:09
 7/58 anonim ***** válasza:
96%

Azért mire eljut egy ház az árverésig jó pár felszólító levelet küldenek és a bíróság is értesíteni szokott, sőt gyakran a végrehajtó személyesen is próbálkozik hogy ingóságokat foglaljon le a tartozás fejében.


Anyukádat kérdezd meg erről, mert biztos, hogy nem csak úgy árverésre bocsájtják az ingatlant.

2020. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
96%

Közben látom hogy írtál. Biztos voltak felszólító levelek csak anyukád kidobálta őket.

A követelés végrehajtót kell megkeresned és vele megpróbálni egyezkedni.

2020. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
52%
Haszonélvezeti jog ha van a pecón hiába adják el.
2020. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos mint mondtam, ő tudott ezekről, de a fejében az volt, hogy az az összeg amit levonnak a nyugdíjából, vagy egy évvel ezelőtt még dolgozott, és amit levontak a fizetéséből, abban a hitben élt, hogy az egy bizonyos időn belül kiegyenlíti a tartozást.

Voltak megelőző lépések biztosan, de előlem könnyen eltitkolhatta, mivel kora hajnaltól késő estig dolgozom, így az időm nagyrészét nem töltöm itthon, így nem volt nehéz, a leveleket sem én kezelem, nem akadt egyszersem a kezemben hasonló levél.


De abban kérem a segítségeteket, aki ebben jártas, vagy ismeri a jogot, fel tudna világosítani, hogy van -e még rá esély, hogy én elkezdjem az adósság törlesztését magamra vállalva azt, és vissza fordítsam az árverést? Szükségem van a segítségre, mert még csak most kezdtem el élni, nem lehet, hogy így végezzem... egyenlőre most minden olyan kilátástalan lett ezen a napon.

2020. febr. 1. 16:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!