Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lakások ára valóban csökkenn...

A lakások ára valóban csökkenni fog Budapesten?

Figyelt kérdés
Ha igen, kb. milyen mértékben várható a csökkenés?

2020. febr. 2. 16:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
7: Ez ok, de Budapesten most van kb. 5000 eladó panellakás, azokat általában azért adják el, hogy egy jobb ingatlanba költözzenek. Komolyabb árcsökkenés esetén ez nem fog menni, szóval nem hinném, hogy a folyamat csak a panellakásokat fogja érinteni.
2020. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem lakásról beszéltem!

A Nagyi lakás valóban nem egyszerű, főleg, hogy állandó költsége van még akkor is, ha üres.

2020. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Ha családi ház az meg tönkre megy pár év alatt ha nincs lakva, fűtve...

Szóval annak is van költsége így vagy úgy...

Ezt hogy lebontom meg nem is értem!

...és akkor mi lesz? Eladod a vájogot, meg a zuhanyrózsát?

2020. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem mint eladó írtam, hanem mint vásárló(jelölt). Pedig ez megy... inkább hirdetik sok-sok évig, míg végül nem kel el de akkor sem adja annyiért amennyit adnának érte.


#5 voltam

2020. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
14: Valóban van egy ilyen réteg. De most változott a piac, gyanítom, hogy hamarosan egyre több lesz a reálisabb árazású ingatlan. A többi meg beragad hosszú évekre.
2020. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

#15 mivel sok bennragadt lesz, muszáj leszel a többi közül választani, azok pedig pont ezért nem fogják olcsóbban adni, mert lesz rá kereslet. Szóval csak mint eddig. Szerintem...


És amíg a lakásárak az egekben lesznek, addig a házaké is. Mert sokan azért adják el mert már nagy nekik, és lakásba akarnak menni városba. De ha nem tud venni lakást abból az árból amennyiért a házat adná, akkor marad a túlárazás.

2020. febr. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Azért maradjunk a realitások talaján. A budapesti lakáspiac valóban megtorpant, a kereslet csökkent. Erre az árak már reagáltak. Ősszel vettünk lakást, jóval könnyebben és többet lehetett alkudni, mint 1 evvel ezelőtt. Az árcsökkenés azt jelenti, hogy már nem emelkednek a lakásárak, stagnálnak, a vevőjelöltek könyyebben és többet tudnak alkudni. Az, hogy ebből 1 év múlva mi lesz, ki tudja. Tény: a költözések, lakásvásárlások szezonja tavasz-nyár. Ez az árakon is eddig mindig meglátszott. Júniusban könnyebben megy el egy lakás drágábban, mint januárban. Őszre-télire a lakáseladások visszaesnek. Szóval a lakásárak egy éven belül is ingadoznsk, mindig az egy évvel ezelőtti azonos időszakhoz érdemes hasonlítani.

Szóval most januárban már kedvezőbben tudsz lakástvenni, mint tavaly januárban.

De irreális elvárás, hogy az árak nagyom jelentősen, felére-harmadára fognak visszaesni. 10-15%-os áresés már nagypn jelentősnek számít, ha lesz annyi. Ennél több nemigen.

2020. febr. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
10-15%-os áresés is egy jelentős összeg!
2020. febr. 3. 07:09
 19/41 anonim ***** válasza:
Igen, ebben teljesen igazad van. A mai árak mellett már 5% is 7számjegyű összeg lehet, ami jelentős. De hogy egyáltalán fognak-e tovább csökkeni az árak a maiaknál (mert az egy évvel ezelőttihez képest már csökkentek), és meddig mennek lejjeb, azt senki sem tudja... Lehet, hogy fognak lejjebb menni. Lehet, hogy elértük a hullámvölgy alját. De az is lehet, hogy ez csak a kezdete.
2020. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Milyen hullámvölgyről van szó? Nekem inkább a csúcsnak tűnik.
2020. febr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!