Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat veszek amin áram tartozá...

Házat veszek amin áram tartozás van akkor kinek kell azt kifizetnie?

Figyelt kérdés
Azt házra terhelik vagy névre? Nem lenne túl szerencsés megvenni hogy aztán azt is rendezzem. Meg ne adj isten emiatt nem kötik be az új tulajnak amíg nincs rendezve?

#ház #áram #közmű #áramtartozás
2020. febr. 8. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző tulajnak kell.
2020. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Óra átírásakor a régi tulajra terhelik.
2020. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
62%
Elméletileg a régi tulajnak. De járhatsz úgy hogy pl ha ki van kötve addig nem kötik vissza míg nincs kiegyenlítve a tartozás. Mindegy hogy más vagy mint ski a tartozást felhalmozta. Áramnál nem tudom víznél van ikyen. Adtam ki házat régen. A villanyszámla a bérlő nevére lett iratva. Nem fizetettt ezert végül csak nekem kellett rendezni hogy ne kössék ki.
2020. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ki van kötve az áram a házban. Szóval lehet nem kötnék vissza nekem se? Ha átírnánk azt is az én nevemre + házat is?
2020. febr. 8. 18:48
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
Mindenkép visszakötik. Csak azt írtam lehet k8fizettetik veled az előző tulaj tartozását. Kb két éve pont erről volt szó a tv ben. Igaz ott víztartozás vokt. Hiába új tulaj hiába nincs köze hozzá addig nem kötik v8ssza a vizet míg a tartozás ki nincs fizetve. Ott már pereskedés vokt a vízszolgáltató és az új tulaj között.
2020. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek az elvek időnként politikai széljárásból, stb. változnak. Mint ahogy az is, hogy visszakötik-e mérőhely szabványosítás nélkül. Arra azért tegyél félre 2-300 eFt-ot, és legfeljebb nem kell elköltened.
2020. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát!

Tarts vissza annyit a vételárból, amennyi a tartozás.

De leteheted az ügyvédnél is és akkor az intézi az átutalást.

Vagy elmentek az eladóval, kifizeti a vételárból és egyidejűleg a nevedre iratod az órát.

De mindezeket csak akkor, amikor az adásvételit már aláírtátok.

2020. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első körben a tul.lapot nézném meg,ha tiszta akkor a tulaj tartozik nem az ingatlan. Ha már rá van terhelve akkor csecs,el kell felejteni.
2020. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!