Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy haszonélvezettel terhelt...

Egy haszonélvezettel terhelt ingatlan, piaci értékének kb. hány százalékát éri? Mennyivel olcsóbban áruljam, hogy hamar elkeljen? Általánosságban. Eladni szeretném! A haszonélvező 70 éves.

Figyelt kérdés

2020. febr. 12. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem maximum a felét.

Élhet meg 20 évig is.

2020. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen ..-én is úgy saccoltam,hogy 40-50 %-ot max.

Lenne más vélemény?

Esetleg van olyan..-aki már eladott így ingatlant?

2020. febr. 12. 15:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy valaki megveszi. A haszonélvezeti jog erősebb a tulsjdon jognál. Ha a haszonélvező nem akarja, akár be sem engedi az ingatlanba a tulajdonost.
2020. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

tudom..

Nem azért veszik mert lakni akarnak benne.

Egyszer a vevőé lesz.

Befektetésnek kiváló!

2020. febr. 12. 16:18
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Mostoha-aposom vett haszonelvezos hazat, es belekoltozott, azota se latta a haszonelvezot.
2020. febr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Egyszer a vevőé lesz."

Ki tudja mikor?


"Befektetésnek kiváló!"

Ez sem biztos, hosszú távon sem biztos.


Van ebben nem kis kockázat!

A haszonélvező azt enged oda akit akar....

A tulajdonosnak viszont használható állapotban kell tartania az ingatlant, viselnie kell az esetlegesen felmerülő költségeket is. Akár még hosszú (20+ évig is)

Ingatlantól, állapotától függően 20-40%-nál többet nem ér (a kockázat függvényében)

2020. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
10-20%-ért szoktak menni.
2020. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem járnál jobban, ha a haszonélvezetet megváltanád pénzzel, lekerülne a haszonélvezet a házról, és akkor piaci áron árulhatnád?
2020. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Persze...jobban járnék..

-de a haszonélvező nem mond le a jogáról semmi pénzért.

2020. febr. 13. 12:08
 10/14 anonim ***** válasza:

kiszámolo.hu-n volt egy cikk, melyben utánaszámoltak, hogy kb milyen áron mehet a jövőbeni ingatlanár-változásokat, a haszonélvező életkorát/egészségi állapotát és az alternatív befektetések hozamát (kamatkörnyezetet) figyelembe véve.


Nem találom a cikket. Esetedben valahol 35-40% körülre saccolom a vételárhoz viszonyítva.

2020. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!