Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire kell figyelni ha a vevő...

Mire kell figyelni ha a vevő hitelre venné az ingatlant?

Figyelt kérdés
Adott egy 110 nm-es tehermentes szép ház, de haszonélvezet van rajta mindaddig amíg az adásvétel meg nem történik. A haszon élvezője adásvételkor mond le a neki törvényesen járó ellenérték fejében. Adott egy vevő, aki hitelre vásárolná meg az ingatlant. Nem túl rizikós ez, hogy a vevő hiteles és nem kps? Mire kell idafigyelnie az eladónak ebben a szituban?

2019. febr. 25. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az eladó egy jó, ingatlanos ügyvédet szerződtet, akkor neki már semmire...azaz de, arra, amit az ügyvéd mond.
2019. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Ne beszélj, hogy ez nekem eddig miért nem jutott az eszembe :)) Elképesztő, amikor befirkálnak olyanok is egy témához amihez halvány lila gőzü sincs.
2019. febr. 25. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Önmagában attól, hogy a vevő hiteles, semmi figyelnivaló nincs. Neked a bank fogja utalni a pénzt, ha a vevőjelölt kap hitelt. Ha netán nem kap hitelt, nem jön létre az üzlet. A bank akkor fog hitelt adni, ha ráterhelheti a jelzálogjogot. Legjobb, ha a vevő és az eladó (+ a haszonélvező) egyszerre megy be a bankba aláírni mindent. Akkor mond le az eladó a tulajdonjogáról, egyúttal a vevő aláírja a hitelszerződést, a bank meg kötelezettséget vállal arra, hogy X napon belül utalni fogja az eladónak a pénzt.
2019. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyszerre kell a bankba bemmennie mindhárom embernek vagy külö-külön és más időpontokban is aláírhatnak?
2019. febr. 25. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (hasonló helyzetben) az kellett, hogy egyszerre menjünk be.
2019. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, egyszerre kell, hogy senki, sehogy ne trükközön!

De ezt az ügyvéd elmondja.


De mit értek én hozzá...1. válaszoló voltam.

2019. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem teljesen kristálytisztán, hogy az eladónak mi köze lenne az én hitelemhez és így a bankomhoz.

A bank az adás-vételi szerződés alapján dolgozik. Meg kell felelnie bizonyos formai és tartalmi követelményeknek.

A részletekben megállapodtok, az ügyvéd megírja a szerződést, egyszerre, egy időpontban minden fél aláírja. Az ügyvéd érkezteti a földhivatalban és széljegyre teteti a vevőket. A hitelező banknak vinni kell az érkeztetett szerződést, aki az előminősítés alapján baromi gyorsan fog dönteni a hitelképességről.

Amint minden szerződéses feltétel teljesült, úgy viszi a vevő az ügyvédhez a hiteles igazolásokat és az ügyvéd továbbítja a földhivatal felé, hogy az ingatlan tulajdonost váltott, vagyis a széljegyről átkerülhet tulajdonossá, valamint a haszonélvezet törölhető.

Egyúttal a bank is rányomja a tulajdoni lapra a jelzálog jogát.

2019. febr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!