Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az alábbi megyékben kik...

Az alábbi megyékben kik vásárolnak ingatlant?

Figyelt kérdés

Pl. Borsod megye Abaúji-Zempléni, Szabolcs megye Szatmári, Heves megye Tarnai részén?


Sok eladó ingatlan van, de mégis kik vásárolják ezeket meg? Van aki beéri a környékkel, és ott telepedik le? Kit mi motivál ottani házvásárlásra?


És nem csak parasztházakról van szó itt, hanem nagy, és felújított házakról is, hitelből is épp-hogy megvásárolható ingatlanokról.


Egyáltalán, mi motiválja az embereket (fiatalok, illetve 40 alatti korosztályra gondolok, akik még talán-talán megtehetnék hogy munkahelyet, illetve helyszínt váltanak) ottmaradásra, helyben letelepedésre? Hogy-hogy még nem költözött el a fél megye?


Pl. Sárospatakon egy-két elérhető értelmes állapotú ingatlannal találkozni, de már tudtommal nem élhető. Szerencs a környékbeli cigányokkal van tele, csakúgy mint Bekecs és Legyesbénye főleg, Abaújról nem is beszélve... ráadásul folyamatosan, nem hogy fejlődne a térség, inkább pusztul le.


2020. febr. 19. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Itt élek. Van meló, van fizetés. Vannak cigók, de hol nincsenek? Szóval dugulj el.
2020. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Te is az vagy hogy így hőzöngsz?


Eredetileg Borsodi vagyok, azért kérdezem hogy ki akar itt élni? És mire fel. Teszem azt Taktaszadán mi kerül 12-13 millióba egy házon? Ki fogja megvenni? Senki.

2020. febr. 19. 13:19
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem MINDEN településen első sorban a helyiek vásárolnak, és az ingatlan adásvételek 90%-a csere.

Tehát szétköltözés, összeköltözés, családlétszámváltozás, életvitelváltozás miatt.

Mi már 8x cseréltünk lakást, és 1 km-en belül volt mind.:)

2020. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az odáig rendben van, hogy helyiek, vagy környékbeliek vásárolnak. De mi az a no1 indok, ami miatt nem mennek pl. Dunántúlra, vagy valami normális helyre? Miért maradnak ott, a pusztulatban, a cigányok között?
2020. febr. 19. 15:46
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4: Hát a család.

Általában együtt marad a család, egy rakáson.

Az 55 felettiek többsége abban a házban és/vagy abban az utcában akar meghalni, amelyikbe született.

Azért, mert csak.


A másik az ár.

Ha 150 000 Ft a nm-ára annak, amit eladsz, és 650 000 a dunántúli, akkor hogy cserélsz?


Ezt a hármat tedd össze, és kijön, hogy maradnak.

2020. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Miért maradnak ott, a pusztulatban, a cigányok között?

"


Azt se felejtsd el, hogy akkor is pont az a pusztulat volt, amikor megszülettek.

Tehát nekik nem újdonság, nem romlás az, sose éltek jobb helyen.

2020. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem kötekedni akarok, tényleg, de nem muszáj laknia máshol, pl. elmegy nyaralni valami értelmes helyre, látja mi van ott, nem oda fog vágyni? Itt most a fiatalokra, fiatalabbakra gondolok, akikben - gondolom - van valami fejlődni akarás.


És aki most 55 éves, nem fog helyben cserélni, főleg nem nagy házat nagyra, mert minek. Vagy máshonnan odakeveredett emberek, vagy pedig fiatalok vennék meg azt a bizonyos házat.


De akkor ha fiatal, akkor megint a kérdés (az árakon kívül), minek. Aki jó diplomás, vagy legalábbis van egy fsza szakmája, szinte bárhol el tud helyezkedni az orgszágban, miért ne tennék akkor ezt meg máshol? Vagy ha sima gyári munkás, de azért kicsit is ad magára, akkor megint csak - mivel szinte mindenhol van már gyár - jobb fizetésért szintén, miért is nem megy el?


Ismétlem, nem kötekedni akarok.

2020. febr. 19. 16:16
 8/16 anonim ***** válasza:
Én heves megyében vettem tavaly. 60km Bp bejárok dolgozni. Kisbolt van, nagyobb város 5 percre. Nincs olyan igényem amit ezek nem elégítenek ki, mellesleg ez volt olyan árban amit megtudtam venni.
2020. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok 25 éves vagyok. Balaton felé se jobb, mert csak idény munka.

Pro kontrát tudok mondani, mert szolnok megyei vagyok eredetileg, pesten laktam 6 évig így költöztem hevesbe.

Pesten is van bőven cigó, ott még hajléktalan, zaj, albi drága.

2020. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

" pl. elmegy nyaralni valami értelmes helyre, látja mi van ott, nem oda fog vágyni?"


Hát... szerintem a felső 10-20% kiváltsága, hogy elmegy nyaralni. Borsodból nem jellemző...

2020. febr. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!