Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanosnak kell fizetni,...

Ingatlanosnak kell fizetni, ha megbízom keressen nekem ingatlant és meg is mutat egy-kettőt?

Figyelt kérdés
Mennyit kell érte fizetnem?
2020. febr. 4. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Amennyiben meg szeretnél venni egy házat és adásvételit kötsz, az eladó fog neki 3-5% jutalékot fizetni a foglalód kifizetésekor. Te semmilyen esetben sem fizetsz az ingatlanosnak, az ajánlataiért és az ingatlan bemutatásáért sem.
2020. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt!
2020. febr. 4. 16:13
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Ne gondold neked ingyen valamilyen szolgáltatást nyújt.

Ő ebből él .

2020. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Melyik ügyvéd as neked ingyen információt ??
2020. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Az első válaszoló vagyok. Megvétóznám a két mögöttem szólót. Jelenleg is ház eladásban-vételben vagyok. Több ingatlant is megnéztem ill. rengeteg ajánlatot kaptam a két legnagyobb ingatlanközvetítő cégtől. Nem kell nekik fizetni amennyiben lehetséges vevő vagy. A saját ingatlanomat egy hete foglalózták le. Az ingatlanközvetítő cég az "én alkalmazásomban áll", tehát én bíztam meg, hogy hirdesse a házamat és keressen rá vevőt. Amikor a vevő jelentkezett nála és megtette vételi szándékát majd ügyvéd és az ingatlanos részvételével átadta a foglalót, nekem abból kellett kifizetnem a közvetítő cég jutalékát. Nem ingyen dolgozik, mint az egyik alattam szóló megjegyezte, hanem 4% jutalékért (jelen cég akit megbíztam). Ez pedig az esetemben ingatlanomnál millió Ft felett van.
2020. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó, de ha kap egy megbízást, azaz, hogy keressen és mutasson ingatlanokat, de végül a vevő egyiket sem vásárolja meg, így nem jön létre adás-vétel, tehát nem kap semmiből semmilyen jutalékot, akkor az ingatlanos lényegében teljesen ingyen dolgozott neked napokon/heteken/hónapokon keresztül?
2020. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as és 4-es ostobaságot ír. Gondolom unatkozó tinik, akik életükben nem voltak ilyen helyzetben.


Kérdező!

Én még olyan ingatlanközvetítőről nem hallottam, amelyik az ingatlant kereső személytől kérne pénzt. Ui., ahogyan 1-es már leírta, az eladó fog neki fizetni, ha a közvetítő talált neki vevőt.


De ha netán akadna egy ilyen csodabogár, az értelemszerűen szerződést kötne veled erről, és abban a fizetendő összeg (vagy annak kiszámítási módja) is szerepelne.


Ezzel ellentétben csak egy megtekintő nyilatkozatot szoktak aláíratni, vagyis amelyik lakást neked megmutatta, azt már csak rajta keresztül veheted meg.

2020. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os válaszolónak, 1-es vagyok.

Így van, ahogy feltételezed. A lehetséges vevő nem fizet. Ha megnéz 60 ingatlant, akkor sem. Az eladó megbízásában áll az ingatlanos. De azért nem kell sajnálni őket túlzottan, az én házam a hirdetés feladásától számított 4. napon az első érdeklődő által elkelt. Tehát a közvetítő csak őt hozta egyedül és ezért közel 2 M Ft-ot kapott. Belefér nekik, hogy 1-1 ingatlant több vevőnek is megmutasság. Ahogy a 7-es írta, csak a bemutatási jegyzőkönyvet kell aláírnia azért, hogy ha ez a vevő esetleg egy másik ingatlaniroda által is megnézné a házat, akkor lehessen bizonyítani, hogy ő már megmutatta. Nagy harc van azért a tetemes összegű jutalékért.

2020. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xswerdy ***** válasza:
53%
a magyar piacon az a szokás alakult ki, hogy mindig az eladó fizeti az ingatlanost, külföldön más a jellemző. Erre nincs törvény, ez a szokás. Azt egyébként még értem, hogy ha bemész egy ingatlanirodába, elmondod, hogy mi érdekel, és ők mutogatnak olyan ingatlanokat, amikre van megbízásuk, akkor majd kifizeti az eladó a jutalékot. Ha keresési megbízást adsz, akkor az ingatlanos esetleg fog keresni megfelelő ingatlanokat a saját adatbázisán kívül is. Ha azt is ingatlanos hirdeti, akkor általában megfelezik a jutalékot. De ha én magánemberként hirdetek, engem felhív egy ingatlanos, hogy neki van vevőjelöltje, ő akkor is velem akar szerződést kötni, és tőlem akar jutalékot. Erre azt mondom, hogy bocsánat, őt megbízta a vevő, akkor fizesse is ő. (persze ezek a vevőjelöltek sokszor fiktivek, csak megbízást akarnak).
2020. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Láttam már olyan hirdetést, ami felezős. Ami azt jelenti, hogy fizet az eladó és a vevő is.
2020. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!