Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nem telekhatárra épült ingatla...

Nem telekhatárra épült ingatlannál a szomszéd átjöhet a kertünkbe minden előzetes megkérdezés nélkül?

Figyelt kérdés

Vagyis a szomszédnak az ingatlana nem a telekhatáron van, azt mondja még egy méterrel beljebb az övé a kert, csinált is egy kiskaput a kerítésre, és ott mászkál át javítgatni a házát.

De ezt elég sűrűn teszi, most is oda vannak lepakolva a cserepei, meg deszkák, stb.


Azt, hogy hol a telekhatár én nem tudom, a volt tulajdonos mondta neki, akivel jóban volt, hogy akkor megy oda javítani a házát, amikor akarja, mivel az az ő területe. Akkor csinálta oda a kaput is...


Mondom azt, hogy ez még nem volna gond, célszerű jóban lenni a szomszédokkal, de enyhén szólva nem egy irodalomtanár, vagy alkotményjogász, belgyógyász stb ez a pali, hanem egy erősen alkesz, meglehetősen agresszív, némi orrbaveréseket már átélt(jól láthatóan) kis ürge, ráadásul már tűnt el jópár holmim a házunk melletti tárolóból, amikor költöztünk.

Egyértelmű ő volt, semelyik másik oldalról nem lehet megközelíteni a telkünket.

Még amikor beszéltem vele, mesélt jópár gyerekkori dolgáról, hogy milyen jó buli volt végiglopkodni a falut pl.

Azt hitte ettől fog bevágódni nálunk. Nem jött össze.


Tegnap közöltem vele, hogy többet nem szeretném látni, hogy átjön ide a kertünkbe, hogy ne szólna. Még utána vagy fél órán keresztül mondta a magáét a hasonló embernek akivel csinálták a házuk melletti épületét.



2020. márc. 2. 07:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen egyszerű, méresd ki a telket, akkor lerakják a hivatalos telekhatár sarokpontjait. Nem "szerintem" módon. Ezt kellett volna először megcsinálni, könnyen lehet, hogy a szomszédnak van igaza.
2020. márc. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Elöször is tényleg ki kell méretni, hogy hol a telekhatár.

Másodszor ha a telekhatáron van is a háza, neked meg kell engedni, hogy azt rendben tarthassa.

VISZONT a szomszédnak semmi joga a tudtod és beleegyezésed nélkül átjönni a te telkedre, elöre szólnia kell (neked meg illik beleegyezni) és a rendes bejáraton jöhet be, a "saját" kiskapu nem jogos.

A szomszéd viszont nem járhat át naponta javítgatni, havonta-kéthavonta lenne csak jogos.

2020. márc. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, próbálok bejutni valahogy a Polg. mesteri hivatalba, de elég ritkán vannak.

Lehet inkább földhivatal?


(mondjuk ha lenne kutyánk, nem lenne ilyen probléma, de most halt meg szegény, nagyon idős volt már, csak kicsit nehéz lenne most egy másik. :( )

2020. márc. 2. 07:59
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
38%
Kiraksz egy két álkamerát vagy valódit. Jól látható helyre. Az már visszatarja hogy bejjebb jöjjön. A saját házát meg had rendezze m8nden nap csak nem jár oda. Ha tényleg van egy métere akkor azt tesz oda amit akar. Ültess oda ha van hely egy sor sövény és nem kell bámulnod a képét.
2020. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha övé a méter, húzz oda egy könnyű, egyszerű kerítést és kész. Így nem jár hozzád, kevésbé zavar.
2020. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

A telekhatárra épült házak építési szabálya szerint azelőtt is, most is nem a ház fala a telekhatár, hanem valóban általában 80 cm-rel arrébb, pont az ilyen javítgatások miatt.

A földhivatalok általában rendelkeznek a földmérőkről listával, de itt van egy kapásból:

[link]

A kimérés után én a helyedben húznék egy drótkerítést, mert akkor az a 80 cm már az utcától számít és akkor azt végig neki kell rendben tartania, neked meg nem kell nézegetned a cserepeit meg a deszkáit, egyéb szemeteit a "saját" telkeden. Ha az a 80 cm ami marad, nem elég neki a munkálatokra, akkor magára vessen!

Engedélyed nélkül a te területedre nem léphet, erre a kutya sem lenne megoldás, mert ha megharapja, akkor az neked gond és legközelebb megmérgezné a szerencsétlent.

2020. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valószínű inkább költözés lesz a vége, ideköltözésnél is már látható volt, nem ez lesz az álomotthonunk, enyhén szólva. :)

Idős rokon is van itt egész nap, én nem vagyok itt napközben, csak kissé elkezdtem aggódni a szomszéd miatt, nem egy bizalomgerjesztő alak.

Főleg, hogy ilyen cikkek jönnek szinte naponta:

[link]


Rejtett infrakamerákat kiraktam, ha látom hogy bejön a területre a pali, megy is a rendőrségre az ügy a felvételek alapján, kameráról nem szóltam neki.


A volt tulaj lányának meg megköszönöm hogy részletesen tájékoztatott, milyen élőlény a szomszéd. Úgy volt, hogy csak egy öreg néni lakik itt, a debil "kisfiáról" nem volt szó, az is stabilan itt lakik.

2020. márc. 3. 03:57
 8/9 anonim válasza:
Dettó ugyanaz ,mint a volt szomszédom ,egy bolond öreg. Volt egy kiskapuja és reggelente ott állt az udvaromon ,mert neki joga van hozzá. Végigcsináltam a procedúrát ha van is neki ott egy méter,nincs joga engedély nélkül belépni,mert az birtokháborítás. Lehet kérni a jegyzőtől birtokvédelmet az ok nélküli zavarásért.De a tuti megoldás amit anno csináltam a saját telekre letett tömör fa kerítés lett a tetején szögesdróttal .Mindezt már ügyvéd javasolta Drága de hasznos volt.Mindig van egy hülye szomszéd.
2020. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem Rendőrségi ügy a jegyző hatásköre. Aztán ha nem tartja be a jegyző küld újra büntetést neki. Aztán ha az se használ lehet menni bíróságra ,ezen a ponton döntöttem a kerítés mellett. Utána állkamerát tett a tetőre,az én udvaromra nézzen,és ott villogott . Azt már megoldottam létra elemvezeték elvágva ,ne villogjon .De nem adta fel létrát hozott és úgy kukkolt a kerítés tetejéről .Az ilyeneket pont az élteti,hogy téged idegesíthet.A leghosszabb ideig az szerelte le, hogy mondtam legyünk jó szomszédok ,és mosolyogva kezet nyújtottam. Az volt a válasza Ahha már megijedtem félek tőle. De utána két évig csönd volt.Nem kell menekülni ,mindenhol van egy vagy két ilyen.
2020. márc. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!