Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pontosan mennyi illetékre és...

Pontosan mennyi illetékre és adóra számíthatok, lakás eladás és annak részben másik lakásba való visszaforgatása után?

Figyelt kérdés

2016 májusban ajándékozási szerződéssel az én nevemre lett íratva egy lakás(haszonélvezet pedig édesanyámra).

2017 márciusban eladtuk 7,8 millióért, majd egy hónapra rá 4,6 millióért vettünk egy másikat, hasonlóan mint a korábbi, tulajdonjog az enyém, haszonélvezet édesanyámé.


Most kaptam a NAVtól egy levelet hogy maga a 4,6 milliós vásárlás után nem kell semmit fizetnem.


Úgy tudom hogy majd ha az eladásról kapok levelet abban lesz hogy fizetnem kell a kettő lakás különbözete után. Tehát 7,8m-4,6m= 3,2m és ezután kell 15%öt fizetnem azaz 480 000-ret, Jól mondom? Tehát ez a SZJA. Vagy van valami más?


2018. júl. 29. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Pontosan. Sajnos ennyi, de ha felújítottad az újat, és számlákkal tudod igazolni, építőanyag festék számla stb.. azzal tudsz faragni a fizetni valóból... én könyvelővel szoktam csináltatni ezért a bevallásom. Ő intézi... részletfizetést is tudsz kérni, de csak akkor ha 200000.-ft a fennmaradó tartozás.
2018. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!