Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes ingatlanost megbízni...

Érdemes ingatlanost megbízni lakáseladáskor? Magánúton hirdetem, de senki sem keres, csak ingatlanosok, akik állítják, hogy nekik vevői adatbázisuk van.

Figyelt kérdés
Tényleg vannak vevőik, és hamarabb értékesíteni tudnák, mint én magam, vagy ők is csak várnak a vevőkre és semmivel se lenne gyorsabb az eladás?

2020. márc. 30. 22:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én ha megveszek egy kocsit az az első, hogy utánajárok, mennyiért tudom majd eladni. Jahh, hogy a házat semmiért :D
2020. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
62%
Mi kötöttünk szerződést ingatlanossal, ígért mindent, kp-s vevők, külföldi ügyfelek stb. Belementünk, nagy hiba volt. A szerződéskötéskor hallottunk utoljára a fickóról. De jó hír, hogy csak fix 3 hónapra kötöttünk szerződést, így most mi hirdetjük a lakást. Igaz, a jelenlegi helyzet miatt nem igazán van érdeklődő. Többen is jöttek volna megnézni a lakást, de amikor elmondtuk, hogy pillanatnyilag nem szeretnénk olyanokat beengedni a lakásba, akik még arra várnak, hogy eladják a saját ingatlanjaikat, akkor visszamondták. Úgyhogy most kivárunk, de ingatlanossal soha többet nem szerződünk.
2020. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanosnak egy haszna van, méghozzá, hogy rugalmasabban tudja megmutatni, mert ez a munkája, ráér bármikor. Adsz neki egy kulcsot és kész.

Viszont egy ajtónállónak kicsit sokallom amit elkérnek.

Az egyik leginkább haszontalan, szükségtelen szakma, ami gyakorlatilag csak lehúz olyat akinek nincs is igazán szükséges a munkájára.

Előttem leírták. Nem azért nem hívnak, mert nem ingatlanos hirdeti, hanem azért mert más gond van az ingatlannal

2020. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Sok múlik a fényképeken, alaprajzon ( tiszta, rendezett lakás, kevés lom és használati tárgy, háziállat nuku), a leíráson ( környék, szomszédok, milyen felújítás volt az elmúlt években, tulajtól eladó, falazat, extrák mint pl garázs, tároló, konyhabútor), és hogy hol hirdeted (fb csoportok, ingatlan.com. startapró, jófogás, stb).

Ezekről olvass először, javítsd a hirdetést, nézz hasonlókat, készíts napfényes éles képeket. Az ügynökök is ezt csinálják. Most a bankok nem nagyon adnak hitelt, tehát ha megbízol valakit, az is csak ennyit tud tenni. Jah, és ne kizárólagos szerződést kösd, mert akkor nem érdeke eladni a lakást, úgyis megkapja y pénzét szerződés szerint.

2020. márc. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
te meghirdeted 20ért , ingatlanos 21-22ért na kitől veszik meg hamarabb . engedi kell mert elfogytak a vevők ez van. én tavaly adtam el házat 16ért most ha el akarnám adni 14ért esetleg de 12 biztosan elmenne
2020. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a járvány miatt országosan nincsen valós vásárló, viszont több százezer túlárazott eladó lakás van.

Miután több éves gazdasági lejtmenet következik, ezért minden előrelátó vevőjelölt arra vár, hogy leessenek a lakásárak, ami be is fog következni.

(Tetszik nem tetszik máris el kezdtek esni az árak.)


Megkockáztatom, hogy egy éven belül igen sok eladó panellakás ára visszaesik a 20 millió alatti árkategóriába.

(Ahová valók eredetileg.)


Ha tudod most add el a tiédet, de egyetlen ingatlanos sem tud kivenni vevőt a fiókjából.

2020. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Barnabas333 ***** válasza:
Egyik rokon 3 éve hirdeti drágán, ingatlanos sem tud vele mit csinálni. Akkor érdemes ingatlanost fogadni, ha tényleg semmi időd nincs mutogatni vagy örököltél és máshol van az ingatlan... Sajátot ha nem éjjel nappal dolgozom, tuti csak magam árulnám. Mi is most akartunk volna eladni és nagyobbat venni, de a vírus miatt kívárunk...
2020. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!