Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez általános? Senki nem vár a...

Ez általános? Senki nem vár a hitelesekre?

Figyelt kérdés

Másodszor történik velünk, hogy meg akarunk venni egy házat, és az orrunk elől veszi meg egy kp-s. Az első esetben még megértettem a dolgot, utánunk 2 nappal jött, még nem kezdtünk intézni semmit, az eladónak sürgős volt. Most viszont már egy hónapja intézkedtünk, 2 hét múlva tudtunk volna szerződést kötni és foglalózni. Azért csak akkor, mert több tulajdonos van, az egyik külföldön él, akkor tud hazajönni. Már intéztük az ügyvédet, megcsináltattuk az értékbecslést, szereztük be a banki papírokat, igazából rájuk vártunk, hogy foglalózhassunk. Erre felhívtak tegnap, hogy lenne egy kp-s, úgyhogy bocsika.

Nyilván megtehetik, övék a ház, azt csinálnak, mit akarnak, nem tudunk vele mit kezdeni. De ez ennyire általános, hogy a hiteles bekaphatja, hiába van már folyamatban a dolog, ha jön valaki készpénzzel, akkor így járt? Vagy mi csináljul rosszul?


2019. máj. 5. 07:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
76%
Van kockázata a dolognak, de ha biztosak vagytok benne hogy hitelképesek vagytok, foglalózni kell. Nem milliókban kell gondolkodni, 150-200.000 is elég, akkor legalább valami visszajön ha meggondolná magát. Sajnos megteheti, gerinctelenből egyre nagyobb a felhozatal.
2019. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Hitelképességgel nincs gond, értékbecslés nélkül nem mertünk. Ezen a településen majdnem 40 százalék önerő kellett, így eléggé ki volt centizve, ha alálövi az értékbecslő, nem tudjuk megvenni, és bukta a foglaló :/
2019. máj. 5. 07:54
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

"Hitelképességgel nincs gond, értékbecslés nélkül nem mertünk. Ezen a településen majdnem 40 százalék önerő kellett, így eléggé ki volt centizve, ha alálövi az értékbecslő, nem tudjuk megvenni, és bukta a foglaló :/"

Akkor csak van gond a hitelképességgel!

Ezt a problémát foglalózás nélkül nem tudod kiküszöbölni.

2019. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%

A keszpenzes biztos vasarlo, a hiteles amig nincs a kezeben a penz, addig nem.

A haz amit vettem, elottem is tobben erdeklodtek, de mindenki reszletben vagy bankozva tudott volna fizetni. A tulaj nem akart igy belemenni, en voltam az elso aki a teljes osszeget egyben kifizette volna, igy az enyem lett a haz.

2019. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Inkább az önerővel van gond, nem örököltünk semmit, nincs mit eladni sem, nulláról szedtünk össze 5 milliót. Csak semmire nem elég :/ A fizetésünkre adna a bank éppen 20 millió hitelt is, ha ugye ér annyit a ház az értékbecslő szerint, meg ha olyan településen van, ahol elég kevesebb önerő. Ezért mondom, hogy nem a hitelképesség gáz önmagában, befolyásolják ezt egyéb körülmények is sajna. Az értékbecslés azért gáz errefele pont, mert iszonyú túlárazott a piac, csak éppen az értékbecslő nem azt veszi figyelembe elsősorban, hogy a környéken mennyiért mennek a házak, és nagyon alálövi. Ez nem gond, ha 20 százalékot kérnek csak, de ha 40-et, akkor gond. Így meg nyilván nem lehet beleugrani a foglalóba értékbecslés előtt. Dehát ez van, egyszer csak lesz egy kis mázlink.
2019. máj. 5. 11:57
 6/36 anonim ***** válasza:
46%

Ha ingatlanos hirdeti, ők pont hogy nem szeretik a kp-s vevőt, mivel a hitelezés esetén (ha ő viszi az ügyfelet) plusz jutalékot kap.


Egyébként meg igen, ha ma el tudja adni x összegért, nem fog várni a hitelesre. Ez csak akkor megy ha van olyan rendes az eladó hogy tartja neked addig, mivel mondjuk te voltál az első érdeklődője vagy ajánlatot tevője.

2019. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%

"...ha van olyan rendes az eladó hogy tartja neked addig, mivel mondjuk te voltál az első érdeklődője vagy ajánlatot tevője."

Az ilyen eladót nem úgy hívják, hogy "rendes", hanem úgy, hogy "hülye". Amíg valaki nem tesz le foglalót, addig csak érdeklődőnek lehet tekinteni, azokból meg Dunát lehet rekeszteni, viszont nem lesz belőle adásvétel.

2019. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Letettük volna mi már egy héttel korábban, de ugye szerződni csak akkor lehet, ha ott az összes tulaj. Mi már megvoltunk mindennel, rájuk vártunk csak, hogy végre szerződést kössünk és foglalózhassunk. Előleget ajánlottunk korábban, de mindenképp foglalót akartak, az meg másképp nem megy.
2019. máj. 5. 12:16
 9/36 anonim ***** válasza:
26%
Én épp a kp-s vevői oldalon vagyok, több házat megnéztem már, mindig közlöm amikor odaérek, még mielőtt megnéznék bármit is, hogy ha nekem kell akkor kp, és őneki két választási lehetősége van, euró vagy forint. Alku szempontjából nem mindegy, aki meg van szorulva annak csak és kizárólag kp kell, és nem fog várni hogy te hitelbírálatot kapj, pedig lehet te egy 2 millióval többet adnál. Nekem volt olyan ház ami 14 ért volt hirdetve, 9-ért megkaptam volna ha kell és leteszem a kp-t, hiteles érdeklődőnek 12,5 alatt nem adták volna oda, csak nekem elrendezés miatt nem tetszett.
2019. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Király, akkor tényleg ennyire hátrányból indulunk mindenhol :( csak olyan dühítő, hogy tízezreink elmentek erre, aztán most meg egy mondattal el lettünk küldve és kész. Hát ez van, köszi a válaszokat, akkor marad az, hogy ha meg akarunk venni valamit, imádkozunk, hogy ne legyen kp-s.
2019. máj. 5. 14:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!