Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan legyen fiatalon lakásom?

Hogyan legyen fiatalon lakásom?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Kihagytam egy évet az egyetemről, elmentem dolgozni. Sajnos nekem sincs jelenleg munkám.

Szeptembertől Pécsre szeretnék menni ápolás és betegellátás (ápoló) alapszakra. Ott kollégiumba szeretnék menni a barátommal. Jelenleg Kaposváron lakunk a barátommal a nagymamám házában, mert neki nagy szüksége van a segítségre a mindennapokban. Barátom apja nem is néz felé, az anyuka külföldön. AZ én apám szintén nem néz felém sem, anyukám meghalt. Jelenleg van 650000 Forintunk félretéve, és mindenképp Pécs után Kaposvárra szeretnénk visszatérni és élni. A barátom is jön velem egyetemre.

Nagyon sok haverunknak vesznek hitelre házat vagy lakást a szülők, hogy egyetem alatt abban éljen aztán majd kiadhassa/legyen lakása.

Hogyan tudnánk megoldani a lakásvásárlást segítség nélkül?



2020. ápr. 18. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Cinikusan-pesszimistán azt válaszolom (Popper Péter után szabadon): hol van az előírva, hogy fiatalon kell lennie lakásának az embernek?
2020. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Majd elkezdtek dolgozni,gyüjtöttök egy öneröre aztán hitelt vesztek fel az emberek 90% így jut hozzá,ez megoldható 30 éves korra, tehát az még fiatal,de ha úgy érted hogy 20 évesen akkor apuci/anyuci alád tolja, örökség,gazdag barát,lottó.
2020. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Kulfold. Igy nekem 20 evesen lett videken sajat hazam.

Eltartasi szerzodes. Bizonytalan, sok turelem es acel ideg kellhet hozza.

Sereg/kulfoldi missziok.

Ezkre tudok peldakat sajat hitelmentes lakasra 25 ev alatt.

Esetleg orokoltok valahonnan, vagy olyan munkahelyet kerestek ami biztosit a munka idejere lakast. Nem lesz a tied, de nem is kerul 100+ ezerbe havonta.

2020. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
"Nagyon sok haverunknak vesznek hitelre házat vagy lakást a szülők" nagyon soknak meg nem .
2020. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Azért a nagy többségnek még középosztálynál sem vesznek, hanem "csak" megöröklik a déd- vagy nagyszülőkét (ahogy a szülők is anno) és esetleg azt forgatják másikba. Ahol meg több gyerek van, pláne lehetetlen összespórolni több lakásnyit.
2020. ápr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

először is kellene egy olyan munka ami jól fizet, az ápoló az pont nem az! Keress másik szakot.

Átlag 30% önerő kell a vásárláshoz, kalkulálj úgy hogy az ingatlan vételárán +5% kp-ra lesz szükséged.


legyél vállalkozó pl : masszőr, csontkovács... ezeknél a tanulmányoknál is nagyon sok egészségügy tananyag van. csak éppen ha napi egy ügyfeled van, és csak hétköznap dolgozol már akkor többet kerestél mint ápolóként. Úgy hogy még a KATA-t is befizetted. Persze van bérleti díj meg rezsi is, de felénk 8-12000 között van egy masszás, 12-15000 egy csontkovács alkalmanként!

2020. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
90%
En mindig a sajat peldamat hozom fel: mar 18 eves koromban elkeztem fizetni egy lakaskasszat, okj-s suli mellett dolgoztam, neha ejszaka, nem volt konnyu, szeritem raktaros, penztaros, futar munkat tobbnyire lehet talalni. Addig laktam apamnal, amig csak lehetett, igy nem kellett fizetnem alberletet. Paromnak kesobb lett munkaja, o 25 evesen kezdett takarekoskodni. 2012-ben, amikor lejart a megtakaritasi szerzodesem, akkor vettunk lakast, persze hitellel, en 28 eves voltam, parom 27. Nem volt konnyu, annyit tegyel felre amennyit csak tudsz, nem kell hulyesegeket vasarolni, igen nelkulozni kell, senki nem mondta, hogy konnyu lesz. Nekem 2018-ban, paromnak iden jart le a hitele. Ha minden terv szerint alakul, hamarosan házba fogunk koltozni. Igaz ma mar dragabbak az ingatlanok, de szerintem takarekoskodassal es esszeru, rovid tavu hitelfelvetellel megoldhato.
2020. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!