Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi esélyem van saját...

Mennyi esélyem van saját lakásra 10 éven belül a leírtak alapján ha hitelt semmiképpen se szeretnék?

Figyelt kérdés

Van 6 millió forintom, évente 1.75 millió forintot tudok megtakarítani lakás célra.

Jelenleg még csak annyi elképzelésem van, hogy egy megyeszékhelyen szeretnék majd lakást a lehető legjobb környéken, belvárosban,legyen minden közel mert autót sohasem szeretnék.

Budapest kizárva, nem szeretnék ott lakni se dolgozni.

A lakás legyen kisebb mint 70m2 mert párom úgysem lesz és egy embernek bőven elég 70m2 alatt.


Vajon megoldható ez hitel nélkül 10 éven belül?



2020. ápr. 20. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk kettőnknek a 35 nm is elég, mi a fenét akarsz csinálni egy dupla ekkora lakásban egyedül?


Nem tudom nálatok milyenek a lakásárak, én megyeszékhelyen lakomy es ez a 35 nm-es panel ér most 15 milliót, tehát kb. neked 20millió kell.


Innen egyszerű matematikai feladat kiszámolni

2020. ápr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

1,75x10=17,5

10+17,5=27,5

2020+9=2029


A szöveges feladat megoldhatatlan, mert nem tudjuk, hogy a megyeszékhelyi stb lakások árai nagyobbak lesznek-e a 2029-ben rendelkezésedre álló 27,5 millió forintnál.

2020. ápr. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha 5 év múlva lesz legalább 5 * 1.75 + 6 = 14.75 milliód, és a lakásárak nem változnak, akkor onnantól 5 éves hitelre vehetsz 20 milliós lakást, ami újabb 5 év múlva a dupláját fogja érni, és neked is magasabb lesz a fizud.
2020. ápr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Saját példám:

2008-ban vettem lakást 7.3 millióért.

2013-ban eladtam 7 millióért.

2018-ban ez a lakás 18-20 milliót ér.

2020. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen 5 év múlva meglesz a 15 millió legalább.
2020. ápr. 20. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Tehát 10 év múlva lesz kb. 23 millió Ft-od...

Feltételezve, hogy elérted szakmai karriered csúcsát, és extra kiadásod sem lesz (pl. betegség, tartós munkanélküliség stb). De hogy 10 év múvla hol fog tartani a piac, azt nem tudni.

2020. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Eléggé elrugaszkodott gondolataid vannak... Azt jó lenne tudni pontosan, hogy melyik megyeszékhelyen is akarsz lakást venni, mert árban nagy a differencia, de ha csak az alapokat számoljuk: Ha most lenne meg a 23.5 millió forintod azzal is valami nagyon minimál dologba tudnál belemenni és az egyéb költségeket, mint az illeték az ügyvédi költség, papírozás aztán pl felújítás, még nem is számoltad bele.

A leírt kombináció sajnos gyér... persze nőhet a fizud idővel, de a lakásárak is alapvetően nőnek (most válság van, de nem volt és nem is lesz mindig így), szóval ha kp-zni akarsz, akkor szülői segítség kell.

Saját példámból indulva én ennél jóval többet teszek félre évente, mégse tudtam kp-ni BP-n lakást kb 10 év munkaviszony után se, de 10 év fix hitellel, ha igy megy tovább, akkor 5 év után előtörlesztve kifizetem egyben.

2020. ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Senki sem beszelt itt Budapestről. Huszonmillió forintból bármely megyeszekhelyen lehet venni lakást, most azért jöttél ide, hogy sajnáltasd magad?
2020. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es

Leírtam hogy Budapestre nem szeretnék költözni,szerencsére nincs igényem arra hogy ott éljek,nem tetszett egyáltalán a város(hatalmas tömeg,rengeteg külföldi stb),nem éreztem jól magam ott és olyan munkát vagy szolgáltatást sem tudd számomra biztosítani amelyet más megyeszékhelyeken ne kapnék meg. Röviden számomra elképzelhetlen hogy ott éljek, ha örökölnék is ott egy lakást inkább eladnám hogy máshol vegyek.

2020. ápr. 21. 18:47
 10/11 anonim ***** válasza:
8: Kíváncsi lennék, ebből Győrben, Sopronban vagy éppen Fehérváron mit veszel...
2020. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!