Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért érvelnek sokan azzal az...

Miért érvelnek sokan azzal az albérlet mellett a saját lakással szemben, hogy olyankor nem vagy röghöz kötve, bármikor elköltözhetsz?

Figyelt kérdés
Ha nagyon akarsz, akkor a saját lakás mellett is mehetsz bárhova albérletbe. A lakásodat pedig kiadod másnak, a kiadásból származó bevételből pedig fizeted a te albérletedet. Persze egy minimális utánajárást igényel az is, hogy kiadod, de szerintem ez nem egy megoldhatatlan feladat. És mégiscsak van egy saját lakásod, szemben azzal ha végig albérletre költesz.

2020. ápr. 8. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez függ ezer dologtól is.


Lehet, hogy tudsz venni egy saját lakást, de ha egy rossz kerület "rézműves" utcájában a kisebbségek és drogosok között van, akkor azt nagyon kiadni se tudod. Vagy van egy lakásod Mucsaröcsögén akkor sok mindent azzal sem tudsz kezdeni. Főleg ha az ország másik feléből kell feljárni ha gond van.


Na meg olyan sokan azért nem érvelnek a saját lakás ellen...

2020. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van több érv is ami a saját lakás ellen szólhat, például a rossz környék is ahogy mondtad, de én most konkrétan erre a röghöz kötéses érvre voltam kíváncsi, hogy ez egyáltalán miért merül fel érvként.
2020. ápr. 8. 20:20
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Ezt csak az albérlők szajkózzák, mivel lényegesen könnyebb hülyeségeket dumálni,

mint megvásárolni egy lakást.

2020. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Látszik hogy még nem adtál ki lakást.

Az a minimális utánajárás, az korántsem minimális.

Főleg ha kifogsz egy idióta albérlőt.

Sokan adták már el a kiadott lakásukat, mert megunták a balf.aszokat...

2020. ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Valóban nem adtam még ki lakást, viszont már több albérletben is laktam/lakom jelenleg is, lakótársaim is vannak. De nem volt velünk vagy a lakással különösebb dolga egyik tulajdonosnak sem, azonkívül, hogy eljött a lakbérért (már amelyiknek nem utalni kellett). Ha nagy ritkán valami elromlott azt kifizette, de elintézni nekünk kellett. Biztos vannak problémásabb albérlők is, ez a saját tapasztalatom.
2020. ápr. 8. 21:38
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
Ezzel vígasztalják magukat akik nem tudnak saját ingatlant szerezni. Ami persze nem egyszerű
2020. ápr. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A hosszú távú albérlet mellett akkor lehetett még józan érveket felhozni, amikor a bérek töredékét kellett ráfordítani. Ilyen volt a vállalati bérlakás, és az önkormányzati bérlakás kiutalás. Találtál egy jó munkahelyet, béreltél olcsón egy ilyen-olyan lakást, a megtakarításodból pedig építettél egy nyaralót, vikendkházat vidéken.Ha nem tetszett a munkahely, vagy felvettek jobb helyre, felmondtad a bérleményt, és béreltél másikat az új munkahely közelében.

Ez a világ megszűnt. A lakás befektetés, sokan eladósodni is hajlandóak miatta. A jó munkahely ritka, sokan órákat autóznak érte naponta. Az albérelet pedig pénzkidobás.

2020. ápr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az albérlet némileg létbizonytalanság is, meg ott alapvetően nem csinálhatsz azt amit akarsz a tuljdonos beleeggyezése nélkül. Sok esetben ha van gyerek vagy háziállat, az már kizáró ok, hogy kiadják az ilyen illetőnek a lakást. Illetve nem egy ismerősöm járt úgy, hogy teljesen váratlanul szólt a tulaj, nincs tovább kell neki a lakás, és lehet költözni.

Ezzel szemben a saját lakásban az ember azt csinál amit akar, és úgy alakítja ahogy neki tetszik. Én ezt a részét mindig is szerettem.


Az albérlet kiadás egy hatalmas lutri, mert a mai társadalomban sokan nem tisztelik a másét. Egyik ismerősöm plédául a saját kolléganőjének adta ki a lakását, és 1 év alatt durván lelakták, pl eltört a WC, a falak összerugdalva méter magasan stb, de az előző lakója sem volt különb.

Az sem mindig működik, hogy kiadod és valahol ebből bérelsz, hiszen az országban nem egyformán lehet kiadni a lakásokat. Vidéken kiadod 70-80-ért, ugyanazt Pesten valószínűleg a duplája, plusz még a rezsi. Ezen felül meg sokan hitelre veszik, így még azt is fizetni kell.

Pesrze akinek olyan a foglalkozása, hogy nem akarja lekötni magát, és megy ahol épp jó munkahelyet talál, az válasza az albérletet, de szerintem nálunk még mindig egy biztos pont a saját otthon, ahol nyugodtan megöregedhet, nem tarva attól, hogy bármikor kirakják.

2020. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A jogokon és a matekon múlik minden, mindkét esetnek megvan a maga előnye.


Ha átmenetileg dolgozol egy városban 2 évet akkor jó eséllyel nem éri meg oda venni egy ingatlant, ha hosszú távra tervezel valahol akkor többnyire jobb megoldás vásárolni.

Azért többnyire, mert nem mindig. Ha a jogaid teljesek a bérleményben (nem tehetnek ki ameddig fizetsz, fúrhatod a falat és festheted lilára), illetve anyagilag is megéri (többet hoz az ingatlan ára egy más befektetésben mintha megvennéd belőle az ingatlant) akkor elképzelhető olyan ritka eset, amikor megéri bérelni mint tulajdonolni, de azért ez nem jellemző (Magyarországon pl kizárt, a jogrend miatt).

2020. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: illetve most azokról az esetekről beszéltem amikor van választás. Ha pl nincs pénzed ingatlanra (de bérlésre igen), akkor nincs választás, tehát tökmindegy melyik éri meg ha csak bérelni tudsz.
2020. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!