Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mit választanátok a két...

Ti mit választanátok a két lehetőség közül?

Figyelt kérdés

Ugyanannyi pénzért Budapesthez minél közelebbi, de felújítandó házat, vagy akár napi 2x1 óra utazással járó, messzibb településen (akár szomszédos megyében) egy jó állapotú, esetleg újszerű/új építésű házat?


Házvásárlás előtt állunk. Sokat tanakodunk azon, hogy melyik verziót válasszuk. Ugyannyi pénzért Budapest közvetlen közelében sokkal rosszabb állapotú és/vagy kisebb házakat találunk, mint akár a szomszédos megyékben, vagy Pest megye távolabbi településein. Mindenképp úgy készülnénk, hogy Budapesten dolgozunk tovább, de legalább a környékén, a gyerekeknek is egyszerűbb lenne hosszú távon. Ha egy távolabbi településre költözünk, rengeteg utazással járna, össze lennénk kötve az autó miatt, a gyereknek nehezebb lenne a közlekedés. Viszont a közelben meg úgy el vannak szállva az árak, hogy amiért messzebb egy jó állapotú, nagy házat kapnánk, annyiért Budapest közvetlen közelében erősen felújítandó épületek vannak.


Sajnos 30M Ft-nál többet nem igen engedhetünk majd meg magunknak, ennek is több mint a fele hitel lenne, de ennél többet képtelenek lennénk hosszú távon fizetni.


Ti mit tennétek? Akinek van tapasztalata, mennyire körülményes messzebbről bejárni Budapestre?



2020. ápr. 20. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
A közelebbit választanám a gyerekeim jövõje miatt is.
2020. ápr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Én várnék. Most el vannak szállva a lakásárak. Iszonyatosan. Ráadásul várható a hanyatlás az ingatlanpiacon is. Ha a pár évvel ezelőtti árak nem is jönnek vissza csökkenésre számítani lehet.

Igazából szerintem én is a közelebbit választanám. A napi 2 óra mínuszt nagyon észreveszi az ember. Viszont azt is mérlegelni kell, hogy ha hitel van akkor nem lesz pénz felújítani a hitel futamideje alatt. Tehát akkor abban kell lakni amit meg tudtok venni. Nagyon lerobbantat ezért nem érdemes. Akkor már inkább olyan város ahol olcsóbb a ház, lehet ingázni Pestre, viszont helyben is van jó iskola, kórház, akár munkalehetőség is.

2020. ápr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a Pesthez közelit. Viszont felújítandók közül is olyat vennék, ami azért lakható állapotban van, és így közben az anyagiaktól függően, szépen lassan tudnánk újítgatni.


Ha a távolit is választanám, akkor is mindenképpen olyan települést néznék, ahol van közvetlen vasúti összeköttetés Pesttel, és az jó alternatíva a közúti közlekedéssel szemben. Anélkül felejtős ez a verzió.

2020. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az utazási idő hosszát nézném, ami sokszor fordítva arányos a kilométerszámmal, bár ez így elsőre nyilván furán hangzik.

Mi olyan helyen lakunk, hogy az 50 km. távolságot 40 perc alatt tesszük meg vonattal és ezzel a 40 perccel már Budapest centrumában vagyunk a Keleti pályaudvaron. Kocsival ez a csúcsidőkben lenne akár 1-1,5 óra is, vagy több.

Ellenben laktunk a budai oldalon is, ahol elvileg csak 27 km-re laktunk Budapesttől, ott egyenesen horror volt a beutazás, úgy kocsival, busszal, de akár HÉV-vel is, mert mire levergődtünk kocsival a HÉV-ig, ott parkolót találtunk az több volt mint félóra.

Nos, jelenleg az 50 km-es bérletünkkel hamarabb bent vagyunk a belvárosi munkahelyen, mint anno-anno budapesti lakosként.

Tehát a döntésetekben az legyen az irányadó, hogy mennyire gyorsan és kényelmesen lehet eljutni zónázó vonattal a centrumig. Munkába járni - hacsak nem munkaeszköz - nagy butaság kocsival.

Ha a felújítandó agglomerációsban 30-35 perc alatt éritek el a várost, akkor érdemesebb az új építésű tutit választani, mert a differencia csak az utankénti 10-15 perc és emiatt valami kicsi, leharcolt szutyokba költözni, nem éri meg.

A vásárlásnál azt kell szem előtt tartani, hogy a vonat gyalog is kényelmesen megközelíthető legyen, mert az autó akár el is romolhat és akkor nem kellemes 3 km-eket gyalogolni hóban, jégen, vagy +38 fokban. Az agglomerációs, drága, felújítandó házra is érvényes ez, hiába van a település Budapesthez közel, ha a vonat meg tőletek távol.

2020. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Én mindenképpen a távolabbit.

Jelenleg olyan helyen élek, ami 1 órányira van Pesttől. "Békeidőben" oda járok fel dolgozni minden nap, szerintem semmi extra, a városban lakó kollégáim közül is van aki simán utazik 1 órát az irodába. Nekem kifejezetten furcsa lenne 5 perc alatt otthon lenni.

Mondjuk ez nagyban függ attól, hogy melyik irányban szeretnél élni, mert tőlünk félóránként van kényelmes vonat, így tök jó. De van ahonnan napi 2 busz indul, az értelemszerűen nem a legjobb. (Autón nem is nagyon gondolkoznék, minden irányból áll a dugó a városba befele, nem értem miért akarna valaki ott ácsorogni.)

Szóval én még kifejezetten élvezem is, van napi 2 órám olvasásra, vagy hallgatni valami podcastet, vagy egyszerűen csak indítani valami zenét, és zombulni kifele az ablakon. Nem érzem macerának egyáltalán.

Most pedig, hogy "maradjotthon" van, nagyon látványos az eredmény, hogy hol jó lakni. A pesti kollégáim már a falat kaparják, utálják az egészet és ki vannak készülve. Én nagyon élvezem, nekünk itt az erdő, ugyanúgy ki tudunk mozdulni egész napra a természetbe. :)

Laktam Pesten is az egyetem alatt, gyűlöltem, a végére már-már depressziós lettem tőle.

Összességében számomra egyértelműen, magasan, fényévekkel jobb megoldás a távolabbi lakhely. Persze alaposan megnézve, hogy hol is van pontosan.

2020. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Veniak válasza:
100%
Az 5. választ adótól szeretném kérdezni, hogy melyik ez a település ahol lakik? Köszönöm előre is!
2020. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%

A gyerekek miatt célszerű a közelebbit.

Másik megközelítésben, egy felújított, újszerű ház hiába majdnem új, az nem lesz pont olyan, amilyet szeretnél, akkor már inkább építeni/építtetni kell egyet. Viszont ha te újítasz fel, akkor egy megfelelő alapból minden cm-t a saját ízlésedre tudsz formálni.

2020. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Áruld már el 7-es, mert már másodszor említed a gyerekeket, hogy a gyerekek "jövője szempontjából" mennyiben oszt vagy szoroz, hogy 30, vagy 45 km-re laknak Budapesttől, ha már úgysem Budapesten laknak?

Nyilván mindkét esetben ingázniuk kell, ha felsőbb iskolába mennek és a különbség a menetidőben 5-10 perc. Ha ennyin múlik a gyerek jövője, ott nagy gondok vannak!

Szerintem inkább meghatározza a gyerek életét, ha egy rossz állapotú, kicsi házban nyomorog, mintha negyedórával korábban kel fel egy egészséges, szép házban.

2020. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#6

Piliscsaba környéke. :)

Az "1 órányira Pesttől" úgy értendő, hogy 1 óra a házunk bejárati ajtaja és az irodai számítógépem között.

2020. ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
#8: A szociális élete miatt nagyon nem mindegy. Ahogy a rengeteg utazással eltöltött idő sem, ahogy sokan nem veszik elég komolyan, pláne egy gyerek kapcsán
2020. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!