Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem egy helyre raknak fel?

Miért nem egy helyre raknak fel?

Figyelt kérdés

...minden eladó ingatlant?

Egy ingyenes honlapra, pl. jófogás-ra.


Az eladónak is jó: nem kell több helyre felrakni (idő-energia), figyelgetni esetleg. Tudja, hogy aki keres, itt biztos megnézi.


A vevőnek is jó: nyilván egy helyen látja az összes lehetőséget, nem kell 500 helyet végignézni, ahol ráadásul majdnem ugyanazokkal találja szembe magát újra és újra.


Az ingatlanközvetítőnek nem jó: az eladó és a vevő könnyen kezében tartja így a dolgokat, ergó lecsökkenne rá az igény. Nyilván az ingatlanos is csak ide tudná feltenni a hirdetést.


Tehát, emberek, hogy lehetne egyetlen ingatlanos oldalban megállapodni?


Szerintem nagyon rendszertelen és időrabló a rengetegféle-fajta ingatlanhirdetési hely.



2020. ápr. 20. 14:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Igazad van, időrabló, de aki ingatlant keres, az ennyit minimum szánjon rá!

Az sem mindegy, hogy hol keresel.

Vidéken sokan nem is használják a netes felületet, hanem kiírják a kapura és kész.

Ha vidéken keresel, a legjobb módszer odautazni és helyben érdeklődni.

A Jófogás a legkevésbé jó ötlet, mert szemben a többi ingatlanos oldallal, a Jófogás nem értesít ki a keresésednek megfelelő új hirdetésekről, hiába is jelölöd be ezt az opciót.

2020. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm.

Melyik ingyenes oldalt tartod a leginkább megfelelőnek?

A jófogás tényleg nem értesít. Pozitívum, hogy egy idő után törlődnek, mert sok hirdető nem veszi le, ha már nem aktuális.

(Jó volna elmenni, de most???)

2020. ápr. 20. 14:25
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az erővel kívánhatnád azt is h leyen csak egy hipermarket. Vagy egy könyváruház...😂😂😂
2020. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Ha eladok, akkor felteszem ugyanazt a hirdetést az Ingatlan.com-ra és a Jófogásra is.

Ugyanígy ha keresek is, mindkettőt nézem.

A többivel nem foglalkozom.

De mondom neked, amikor pl. nyaralót kerestünk - bár előtte megnéztük mindkét portált és a kezünkben a címekkel mentünk - helyben mégis olyat vettünk meg, ami csak a kapun volt hirdetve.

2020. ápr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
2: Azon nevetsz, hogy az "okos" társadalom hogy megbonyolítja saját életét?
2020. ápr. 20. 14:33
 6/23 anonim ***** válasza:

Ismét csak 1-es vagyok


"(Jó volna elmenni, de most???)"


Most biztos, hogy nem mászkálnék, kivéve, ha valamiért nagyon fontos. Akkor viszont elmennék és igyekeznék magamra vigyázni (távolság, maszk, semmi kézfogás)

Azt viszont kalkuláld bele, hogy most rengetegen nem hirdetnek, mert ők nem akarnak kontaktust, így a lehetőségek korlátozottabbak.

2020. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
4: Köszönöm, én is utaznék...
2020. ápr. 20. 14:36
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Melyik az az 500 hely?

ingatlan.com a mérvadó, a többi csak a farvizén evezget.

2020. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként most nyugodtan autóba ülhetsz egyedül és körbeautózhatsz a kinézett környéken, ha hiszel abban, hogy így találsz új hirdetést is. Max valami nagyon elmaradott régióban tudom elképzelni
2020. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
8: akkor jó, ha így látod, nem reklámozom a kis jelentéktelen helyeket.
2020. ápr. 20. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!