Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti is úgy találjátok hogy az...

Ti is úgy találjátok hogy az országban levő ingatlanok jelentős része teljesen értéktelen?

Figyelt kérdés

Pl nem értem hogy miért ér bármit is egy ingatlan olyan helyeken ahol nincs normális tömegközlekedés, ha autót kell fenntartani akkor tulajdonképpen az ember fizethetne albérletet is nem sokkal lenne drágább.


Nyilván mégha van is tömegközlekedés, akkor is olyan helyek amennyire annyira félreesőek hogy 1 órát kell utazni a munkahelyre az sem ér sokat, mert akkor az ember fél élete rámegy utazásra, az is hatalmas pocséklás bár egy fokkal jobb mint az autós példa.


Szóval a hely a hely a hely az minden és sok ingatlan kint van a semmibe munkahelyek sehol és mégis hatalmas vagyonokat kérnék értük, borzalom, pedig ez ingyen se kéne kategória



2020. ápr. 28. 20:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező!


A budapesti agglomerációból sem jutsz be 1 óra alatt a budapesti munkahelyedre, kivéve talán, ha a települést jelző tábla tövében dolgozol. Én budapestiként másfél óra alatt jutottam el a pesti belvárosi lakásomtól a budai munkahelyemre 3x-i átszállással.

Most falun lakom, 35 km-re Budapesttől és 45 perc alatt vagyok háztól-házig, vonattal.

Ehhez képest a házamra 45 millióért lenne azonnal vevő, holott nem is hirdettem, csak beleszeretett valaki valamiért és folyton nyaggat.

Akkor most ki a hülye? Te vagy én?

2020. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Utolsó ezek szerint arra kiváló a tömegközlekedés és kevesebb mint 1 óra alatt betudsz utazni a kérdésemben olyan helyeket jelöltem meg értékteleneknek ahol több mint 1 óra utazás szükséges. Nem csoda hogy 45 ért is elkellne a ház ha még jó állapot is meg van.
2020. ápr. 29. 09:34
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értelek.

Én pont egy órát utazok munkahelyemre. Miért menne rá a fél életem utazásra? Én speciel nem is szeretném, ha 5 percre laknék a melóhelyemtől, így van időm reggel felébredni, délután pedig kikapcsolni az utazás során, van időm inni egy teát addig, olvasni egy jó könyvet, vagy csak hallgatni valami hangulatomhoz illő zenét.

Szeretek a városban dolgozni, mert a meló ott sokkal jobb és jobban fizet, viszont az biztos hogy nem élnék a városon belül.

Én kifejezetten szeretem ezt a rendszert így.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy na, most akkor mindenki más is szeresse kötelezően, de miért lenne semmit érő, meg pocsékoló meg stb.? Komolyan kérdezem.

2020. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Pl nem értem hogy miért ér bármit is egy ingatlan olyan helyeken ahol nincs normális tömegközlekedés, ha autót kell fenntartani akkor tulajdonképpen az ember fizethetne albérletet is nem sokkal lenne drágább."


Kérdező, kapaszkodj meg! Nekem van helyi bérletem és autóm is. Jó nagy pocsékolás, mi?! :D Nem a tömegközlekedés kiváltására, hanem azt kiegészítve használom az autót. A mostani munkahelyem 6 km-re van. Be sem melegedne az autóm ilyen távon, így nem szívesen kínoznám. Ellenben rendszeresen járok 200km-es távokat. Ráadásul még aznap vissza is jövök. Tömegközlekedéssel döcögve ez 8-10 órámba kerülni. Így ennél már inkább az autót használom. Hét közben meg általában a garázsban áll.

Előző munkahelyemre Budapesten belül is egy órát utaztam tömegközlekedéssel. Ráadásul úgy hogy közvetlen buszom volt, nem is kellett átszállni. Tehát ez az 1 óra nem mondható budapesti viszonylatban extrém esetnek. Egyik kollégám pl Újpestről járt ki Pestlőrincre minden nap tömegközlekedéssel, 3 átszállással, 20 éven keresztül. Ő még ennél is többet utazott naponta.

Ami tényleg a semmi közepén van és munkahely sincs ott annyit kérnek az ingatlanokért, amennyiért egy meglévő telekre felépíteni sem lehetne hasonlót, nem pedig vagyonokat. Lásd pl szabolcsi falvak. 2-3 millióért komplett házat veszel. Pesten egy teremgarázsban egy beállóhelyet jó ha kapsz ennyiért. Nyilván ennek oka van, nem csak viccből van ekkora különbség.

2020. ápr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14

Az előtted válaszoló vagyok, egyetértek veled és hozzátenném, nálunk is van autó itthon, de egyikünk se használja hétközben munkába járáshoz. Másra kell.

Pff, micsoda pocsékolásokat művelünk. :(

:D

2020. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#12 Kérdező!


11-es vagyok és látom fogtad a lényeget!

Elsősorban te NEM TÖBB mint 1 óráról beszéltél, hanem 1 óráról, az én jelenlegi 45 percem alig kevesebb.

Afölött meg, hogy Budapesten belül 1,5 óra alatt jutottam el a munkahelyre, elegánsan elsiklottál.

Nos, az utazás, vagy az ingázás, nem településfüggő, városon belül is meg lehet tenni ennyit, kinek milyen a szerencséje az elhelyezkedéssel.


Akkor elmagyarázom neked tömörebben:

Az utazás, vagy ingázás nem értéktelenít el ingatlanokat.

És hogy segítsek is valamit:

Az ingatlanokat a szapora kisebbség közelsége értékteleníti el, semmi más, egy ilyen picike országban, aminek a széle-hossza nagyjából 300 km.

2020. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező: a fő gond az, hogy balkáni állapotú ingatlanokért nyugati árakat kérnek. Nem értéktelen, csak eladhatatlan.
2020. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
32%

Már megint Budapesteztek, meg agglomerációztok, kérdést meg el sem olvassátok. Kérdező ORSZÁGOSAN kérdezte.


És igaza van, nagyon sok helyen tulajdonképpen - ha nem is értéktelen, de lepukkant - 2-3x árakat is elkérnek némely helyen, valós alapok, érték nélkül.


Én speciel az összes energiazabáló, korszerűtlen ház értékesítését korlátoznám vagy felújításhoz kötném, amihez támogatásokat adnék az állam helyében...


Mikor gerébtokos, konvektoros, vízszigetelés nélküli, terméskő alapokon nyugvó vályog / blokk, fafödémes legalább 50-70 éves túlárazott házakkal van tele a net, azért az kicsit durva. Felújítani meg többe kerülne, mint egy korszerűbb, azon állapotában lakhatót megvenni...


Az eladó házak szerintem legalább fele ilyen.

2020. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#18

Szerintem te nem vagy képben!

Ha valahova 1 órás az utazás, az teljesen mindegy, hogy Pácsgorgoládról Békásfüttyösre, vagy a Holdról a Marsra, az 1 óra az 1 óra.

A Budapestet meg azért mertem felhozni példának, mert azt ismerem, valamint az mindenről híres, csak nem az értéktelen ingatlanairól, holott ott és oda is simán 1 óra az út, a szintén nem értéktelen agglomerációból.

Így már érted? Vagy még így is magas?

Mindegy is, ezentúl minden hozzászólásom előtt majd megkérdezlek, hogy szabad e azt írnom, amit szeretnék.

2020. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
83%

Fontos a városhoz való közelség, de én úgy látom, sokkal fontosabb tényező ma már az ingatlan állapota és a környék lakosságának kulturális szintje.

Hiába esett át komplett korszerűsítésen egy 15-20 éves ház, ha a szomszédból 10 anyakoca szagát kell szagolni. Vagy pet palackkal fűti ki a telet a népes família, esetleg illegális autóbontót működtet. Az ilyen házat nem lehet árán eladni.

Az ingatlanok állapota: a 80-as évekig gyakorlatilag egy csomó helyen letojták az építési szabályokat. Nem is csoda, ha tele van az ország szétrepedt alapokkal, pókhálósra repedt, megsüllyedt falakkal. Felázott házak tízezreiben élnek családok, miközben a mai technológiával jóformán egy kézi erővel felhúzott 50nm-es vályogház építési ideje alatt fele annyi energiával, kétszer akkora korszerű házat fel lehet építeni kulcsrakész állapotba.

Hidd el, ezeket a konstrukciós selejteket és bontásra érett romokat hiába hirdetik csok-os áron, csak az igazán hozzá nem értők veszik meg, ha egyáltalán...

2020. ápr. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!