Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek megéri most,...

Szerintetek megéri most, nyáron ingatlant venni, vagy érdemesebb még várni, hátha lejjebb mennek az árak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Ha nagyon kéne most lakás akkor vennék akár most is, de igyekeznék alkudni lefele és nyomottabb áron megvenni. Ha nem is az első de előbb utóbb úgyis belemegy az akinek sürgős. Beállt a piac más vevőt nehezen talál.
2020. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha saját részre vennél és találsz olyat ami igazán tetszik és elfogadható áron is van, illetve stabilnak mondható a munkahelyed, akkor szerintem érdemes. Pláne, ha jelenleg albérletet fizetsz. Befektetésnek viszont nem most vennék.

Attól is függ, hogy hitelre vennél-e. Most alacsonyak a kamatok, később ez emelkedhet, így hiába csökkennek valamelyest az árak, a banknak kellhet majd többet fizetni.

2020. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Érdemes lehet várni, mert most nagyon változni fog minden, a cégek ugyan elindulnak, de mindenhonnan leépítésekről hallani, így a sokan visszaléphetnek a vásárlástól. meg ahogy 2-es is írta, most alacsonyak a kamatok, és ha kevesebb hitelt vesznek fel az emberek, akkor emelkedhetnek azok is. Ráadásul eddig is a béka segge alatt voltak, és nem volt értelme betenned a bankba a pénzedet, mert kevesebbet kaptál érte mint amikor kivetted. Ez sem mehet a végtenségig.
2020. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat. Nem hitelre venném, van rá pénzem. Nem lakok albérletben sem, a szüleimnél lakok még. Annyira nem sürgős, 21 éves vagyok még csak, de 3-4 éven belül mindenképpen vennék lakást.
2020. máj. 1. 18:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha szükséged van rá, odaköltöznél, vegyél. Ha albérletbe szeretnéd kiadni most bizonyára nehezebb lesz.


Azt nem írtad,hogy hol szeretnél venni. Ha Budapestben gondolkodsz szerintem nem fognak az árak lentebb menni.


Mi az előző áremelkedésnél vártunk,hogy biztos nem fognak tovább emelkedni...de, tovább emelkedtek. Most sem hiszek abban,hogy drasztikus csökkenés lesz.

Ahogy Te is írod, megvan rá a pénzed. Akinek most megvan rá a pénze nem jár jobban ha leköti akkor sem.

2020. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsejáték.

Vagy feljebb megy, vagy lejjebb.

Meg kérdés, melyik.

Amelyiket el akarják adni gyorsan, az lemegy, amelyiket nem, az nem.

2020. máj. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%

Most semmiképpen nem éri meg ingatlant venni, mert 2 dolog lehetséges:

-vagy csak 25-30%-ot fognak lejjebb menni az árak "árkorrekció" néven

-vagy árzuhanás lesz világválság néven és töredékére is lemehetnek

Más kimenetel a jelenlegi helyzetben nem prognosztizálható. Kidurran az ingatlanlufi.

2020. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hol akarsz venni?
2020. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 szonata válasza:
Akkor inkább várj. Vissza fog térni az ingatlanpiac a korábbi - 3-4 év - szintre.
2020. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

3 éve alig voltak olcsóbbak a lakások mint most. Budapesten főleg. Vidéken igen, valóban olcsóbbak voltak a falusi CSOK (+egyebek) előtt.

Én folyamatosan nézegetem a lakásárakat, igaz, a fővárosban. Ott még véletlenül se csökken. Akinek nem kell egetverően gyorsan eladni szintén kivár, mint az, aki venni szeretne.


Igaz,hogy vannak akik elvesztették a munkájukat, megtört a vállalkozásuk, de az, aki most ingatlant akar venni már összerakta az árát.


Nem tudom, és erre borzasztóan kíváncsi lennék,hogy ki az, aki lakást szeretett volna venni, de most olyan helyzetbe került,hogy ezt nem tudja megtenni mégsem.


Van pár ismerősöm akit elküldtek a munkahelyéről, de Ők pl. multinál dolgoztak, bármunkaerőként.

Nem igazán hallom,hogy sokan veszítették el az állásukat, vagy számolták fel a vállalkozásukat. Biztos vannak ilyenek sajnos, de Nekik vélhetőleg nem voltak tartalékaik, tehát nem potenciális lakásvásárlók.


Ezeket kizárólag az ingatlanok árának alakulása miatt írtam le, nem akarok offolni.

2020. máj. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!