Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes kivárni a hitelmoratór...

Érdemes kivárni a hitelmoratórium végét az ingatlanvásárlással?

Figyelt kérdés

Már most is sokan éheznek, hát még a hitelt hogy tudnák fizetni:

[link]

Egyik közgazdász ismerősöm azt mondta, hogy ha vége lesz a hitelmoratóriumnak (mert nem húzható a végtelenségig), akkor rengeteg ingatlant el fognak árverezni, így sokan meg fognak kaparintani 8-10-12 millióért egy 2-2 és fél-3 szobás ingatlant Budapesten (persze régit, nem új építésűt). És emiatt a szabad piaci árak is ehhez fognak hozzáigazodni, a kényszereladás árakhoz.

Érdemes ezt kivárni szerintetek?


2020. máj. 1. 20:55
1 2
 11/14 anonim válasza:
2020. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Olyan undoritonak tartom árverezett hazat megvenni, csak mert olcsobb, es egy csaladot kidobatni, csak mert rossz helyzetbe került"

Nem is azt mondom, hogy én venném meg. Megveszi azt más. Csak akkor ha elkezdődnek az árverezések, akkor a többi ingatlan ára is le fog csökkenni az árverezett szintre majdnem. Ahogy 2008-ban is történt.

2020. máj. 2. 13:35
 13/14 anonim ***** válasza:
nem fog ezek egyedi esetek. nekem pl 8 lakasom van szivesen vennel meg de sztem nem nagyon fog lemenni persze ha lemegy en js veszek
2020. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Erdemes varni. Es ha kell akkor ketto evet is, 2014be se gondolt senki 200szazalekos arvaltozasra most is sokan ketkednek a valtozasban... de a hitelekre epulo vilag lufikat general amik neha ki kell pukkadjanak. Nem is a kilakoltatasok miatt fog csokkeni hanem mert csomo befekteto hitelbol epitkezett es mar nem tudjak eladni a hazaikat. En most adtam el lakast meg a korona virus elott es 15szazalekot engedtem, ugyanis az eladasok szama mar fel eve csokken. Az ingatlan piac egy lassu hajo, de eros szelben megfordul ez is.
2020. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!