Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi pénzemnek kell lennie...

Mennyi pénzemnek kell lennie minimum ha lakáshitelt szeretnék felvenni?

Figyelt kérdés
Új lakást szeretnék venni. Hogyan történik erre a hitelfelvétel és hogy működik ez? Aki jártas a témában kérem szépen írja le nekem. Köszönöm!

2020. máj. 4. 19:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

1: Ez nem biztos, mert jelzáloghitelt is adnak, vagy befektetésből befolyó jövedelemre is adnak hitelt, nem csak állásra. Az aktív korú embereknek talán ha 30%-a él állásból, 70%-nak máshogy van a megélhetése biztosítva.


2: Téged sem! :) Sehol nincs szó arról, hogy most venne lakást a kérdező.

2020. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Érthető volt mindegyik:)

Utolsónak igen, nem most terveztem még csak célnak tűztem ki.A pénzt is csak most rakom össze rá.

Köszi mindenkinek! :))

2020. máj. 4. 23:01
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Ja akkor bocsi. Csak megijedtem hogy vannak ilyen hülyék, akik árzuhanás előtt akarnak lakást venni :)

Tudtad, hogy válságban havonta akár 16-18%-ot is zuhanhatnak a lakásárak, főleg a túlárazott nagyvárosokban?

2020. máj. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

13: Ha akarna se tudna.

Azért ez hosszú projekt. Ha most kezd tájékozódni, és rögtön belevág, akkor is 6-36 hónapon belül sikerül leghamarább.

:)

De szerintem nem lesz árzuhanás, persze attól függ, hol.

2020. máj. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor igényeltem a hitelem, a néninek volt egy puskafüzete, ahol ki volt gyűjtve pest és fejérmegye összes települése, és hogy melyikben hány százalék önerő kell...

Volt ahol elég a 20%, volt ahol 50%-al is necces...

Ahol én vettem ott 30%-önerő kellett...

Mondjuk engem nem érintett, 80%-al mentem.

2020. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Árzuhanás... havonta... 18%... Év vicce
2020. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Miskolc, ez 30% önerő. Pesten lehet 25, kisvárosokban 40-50% önerő kell.
2020. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ugyan targytalan mert nem most veszel, de pedzegetik h visszafogjak a lakashiteleket. Eddig volt bank aki mar 30szazalek alatti onreszre is adott hitelt, ilyet kozel jovoben nem fognak csinalni.
2020. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!