Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű lakás árak fixek...

Új építésű lakás árak fixek vagy lehet alkudni? Általában mennyit, ha lehet?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy 1 szobásat, diák vagyok, 26 millió ft, épp ennyink van, hitellel. Többet nem tudunk megengedni magunknak.


Viszont van autóm, nem drága, de újra fényezett, egyedibb. Sajnálnám nem garázsban parkoltatni, főleg Budapesten..


Meglepődtem, hogy 4 milla egy garázs és sok helyen oda van írva, hogy muszáj megvenni a lakás mellé.

Az autóm fele ennyit nem ér, kicsit abszurd a sztori, de ha muszáj, muszáj.


Így viszont 30 millió kellene.


Érdemes alkudozni, engednek bármiből is?

Vagy ezek fix áras dolgok?


Nagy segítség lenne pár tanàcs olyantól, aki túl van már egy új lakás megvásárlásán, esetleg ebben dolgozik, ingatlanos, stb.


Köszi előre is!


2020. máj. 18. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

5-10%


Amúgy nem értem a kérdésed. Ha az ingatlan 30M neked meg 26M-d van akkor mit veszíthetsz azzal, hogy 26M-t ajánlasz? Max nem fogadják el, és akkor még mindig ugyanott vagy mintha meg sem próbáltad volna.

2020. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem próbálnàm meg, de ha fix lenne mondjuk mindenhol szinte, akkor elkezdenék nézni olcsóbb lakásokat, vagy nem új építésűt.
2020. máj. 18. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Szóval ahelyett, hogy feltennél egy kérdést ingyen, inkább elkezdesz mást nézni. Értem és logikus!


A lakóingatlan vásárlásánál még van 4% vagyonszerzési illeték, átlagosan 1% ügyvédi költség illetve a közművek átírása egy 26M-s ingatlannál a vételárra számolj még rá kb 1.3-1.5M-t.

2020. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!