Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire reálisan számolok...

Mennyire reálisan számolok hogyha 50 ezer forintra jön ki havonta az autó fenntartása?

Figyelt kérdés

Mondjuk számoljunk egy nagyon jó állapotú használt suzukival, ami legyen 1 millió forint, nyilván az 1 millió forintnál számolni fogom, az amortizációt is illetve az abból kieső hozamot is illetve a számolásomban 1250-1500 km-t feltételezek havonta.


Ez mennyire fedi a valóságot?

Vagy el kalkuláltam vmit?



2020. máj. 22. 15:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem a belvárosban fog havi 1500 km-t autózni...

Havi 70000Ft-al számolj. Az amortizációra 100000 Ft-ot gondolok évente. A kötelező, adó , casco , 2 évenként műszaki, parkolás, autómosás havi 15000Ft. A fogyasztás 1500 km x 5,5 liter x 400 Ft-al 33000 Ft. Tapasztalataim szerint a javítások, gumik költsége 8 Ft/km szóval ez is havi 12000 Ft ami nem minden hónapban jön, hanem egyszerre nagyobb összegben. Tudom, hogy most 300 Ft benzin, de eddig mindig több volt az elmúlt években. Egy újabb, drágább kocsinál még több a havi költség.

2020. máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 60-70 ezer reálisabb lenne, mint az 50 amit számolsz. Előző elég jól leírta a számokat.
2020. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12: Igen, volt itt egy topic, ahol kérdezték, mivel tudnának spórolni, és rengeteg adósságuk volt.

Autót azért tartottak, hogy munkába járjanak, de az egyikük keresete 70 000 Ft volt.

De volt otthon hatalmas kert, gyümölcsös, stb., amire így nem maradt kapacitás, parlagon volt.

Az első, amit javasoltam, hogy ne járjon munkába, autót adják el, az is bevétel, és otthon kertészkedjen.

2020. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!