Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Én miért nem érdemlek saját...

Én miért nem érdemlek saját otthont?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 2 éve dolgozom tanárként. Állandó harc a megélhetésem a 150 ezres fizetésemből albérletben.


Ha végignézek a korábbi gimis osztálytársaimon, legalább 80%-uknak van már saját lakása, sokaknak családi háza.


Megyeszékhelyen élünk (Győr), mégis tudtak venni itt saját ingatlant maguknak, míg én még egy pici panel garzont vagy egy félig összedőlő világvégi falusi házat sem tudnék kifizetni.


Miért érek én ennyire keveset?



2020. jún. 15. 10:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

A többieknek sem valószínű hogy a fizetésükből van a lakás és az autó.

Győr környékén azért már vannak olcsóbb ingatlanok is, amúgy Győr még olcsónak számít pl. Budapesthez képest.

2020. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%

Itt nem arról van szó, hogy ki érdemel saját lakást, vagy ki nem.

Valszín az autó meg a lakás/ ház nagy része hitelből van, amit életük végéig nyögnek ( kiv. babaváró pl. ).

Nehéz albérletet fenntartani 150e ft-s fizetésből, de megint más lenne a helyzet, ha lenne párod, és 2 fizetést kellene beosztani, akkor már azért az egyiket félre lehetne tenni.

2020. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
50%

Manapság a világon mindenütt hitelből teremtenek az emberek otthont, ha nem születtek milliomosnak. Amellett a reálisabban gondolkozó ember kezdésnek nem 60 milliós ingatlan után ácsingózik - és közben tocsog az önsajnálatban - hanem lépésről-lépésre halad. Kezdi egy kisebbel, szerényebbel, majd társsal, vagy anélkül továbblép egy minőségibb felé.

27 éves korodra, a szülői háznál ahol javarészt eltartottak, már diákmunkából összerakhattál volna annyit, hogy egy kicsi, szerényebb vidéki ingatlanra meglegyen az önrészed.

2020. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tanár vagy? Korrepetálás nem opció, amivel kicsit meg lehet tolni a fizut? Egyetemista koromban tanítottam magánban angolt suli mellett gyerekeknek, már akkor kaptam 2000 forintot óránként, pedig nem vagyok tanár, csak volt egy felsőfokú nyelvvizsgám. És ez 10 évvel ezelőtt volt.
2020. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
54%
#4 Ez mind szép és jó, elég is egy kis fizetés kielégítésnek, de attól még a kérdezőnek ugyanúgy nem lesz lakása belátható időn belül, ha összejön havi 30-40 ezer magánórákból.
2020. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
5: lehet, hogy meglep, amit írok, de az első lépés az önerő megteremtése, ahhoz pedig azért hasznos, ha van némi plusz bevétel, amit félre lehet tenni. Nyilván ebből holnapra nem lesz lakása, de valahogy el kell indulni az úton. Más is így csinálja.
2020. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
57%

A legjobb, ha leszarod, hogy mennyire értékes munkát csinálj - pénz alapján szelektálj. Az alap egy nettó 200 érettségivel, sőt, Győrből Ausztria is közel van... csak ugye nem állami iskolában, hanem kezdd lapozgatni a Jófogást és a többi portált, ismerkedj jól kereső emberekkel, mit tudnak... még beugrós munka is van 20 E + napidíjjal.

A szüleiddel nem tudsz lakni?

Mi van a régi lakásssal, amiben felnőttél, üresen áll és amellett fizetsz albérletet?... Szobát, lakrészt vagy lakást?

2020. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

Nem te érsz keveset, hanem a munkád így van beárazva. Pedagógus életpályamodell, magánórák, magániskola, korrepetálás, osztályfőnöki pótlék stb. Találd fel magad, hogy többet érj a munkaerőpiacon.


De ha a szokásos panaszkodó tanárnő vagy, akkor mindegy is, mert úgyse fogsz csinálni semmit

2020. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%

Lakhatási válság van, amit ez a korosztály szenved el a leginkább. Társadalmilag az egyik leghasznosabb munkát végzed és mégis ilyen minimál bérre áraztak be.

Sajnos aki mögött nincs erős szülői támogatás, és nulláról kell felépítenie az életét, még akkor is nagyon nehéz, ha van párja.


Hogy tanácsot is adjak: ugyan mi ketten vagyunk, de 26 évesen beszálltunk egy nagyon kicsi lakásba, hitellel és minimális önerővel. Azóta folyamatosan próbálunk minél több pénzt félretenni, mellette képezzük magunkat és persze hülyére dolgozzuk magunkat, sokszor hétvégén is. A kiadásainkat vezetjük, és igyekszünk minimális pénzből megélni.

Sajnos még így is kompromisszumok árán lehet egy igazi otthonunk majd, de küzdünk azért tovább és próbálunk arra koncentrálni, hogy ez a legnagyobb anyagi befektetés az életben, utána hátha vissza lehet venni egy kicsit, mert ez az életmód nem tesz jót az egészségnek... Szóval kitartást, szurkolok, hogy összejöjjön egy otthon neked!

2020. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%

Mindenki részben a saját szerencséjének a kovácsa.


Azt Te is látod, hogy ebből a fizetésből nem lesz lakasod. Ezért ha hiszed ha nem változtatnod kell. Magyarán növelned kell a bevételeidet!


Én is tanár vagyok (matematika) különórákat tartok valamint a nyáriszünetben táboroztatok.

2020. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!