Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Én miért nem érdemlek saját...

Én miért nem érdemlek saját otthont?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 2 éve dolgozom tanárként. Állandó harc a megélhetésem a 150 ezres fizetésemből albérletben.


Ha végignézek a korábbi gimis osztálytársaimon, legalább 80%-uknak van már saját lakása, sokaknak családi háza.


Megyeszékhelyen élünk (Győr), mégis tudtak venni itt saját ingatlant maguknak, míg én még egy pici panel garzont vagy egy félig összedőlő világvégi falusi házat sem tudnék kifizetni.


Miért érek én ennyire keveset?



2020. jún. 15. 10:30
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

"Semmivel nem értem el többbet, mint a szüleim.


Ők is egész életükben nyomorgotak és rám is ez vár."



De ez nem feltétlenül van így, csak ha úgy akarod. Pont erről beszélünk, hogy nem KELL nyomorognod, hanem pl korrepetálhatsz, mehetsz tanítani magániskolába több pénzért, tarthatsz online tanfolyamot az általad ismert témakörből, stb.

A lehetőségek ott vannak amik a jelenlegi tudásodra építenek, csak használnod kellene őket.


Miközben a portás és a takarítónőnek nem áll rendelkezésére az a tudásanyag, hogy klasszisokkal többet keressen, neked igen. Ha viszont innentől csak panaszkodsz, hogy minden sz*r (ahelyett, hogy még ma feladnál hirdetést, hogy korrepetálást vállalsz az adott tananyagból - persze ennél azért kicsit marketingesebb szöveggel), akkor nem tehetünk érted semmit.

2020. jún. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

28 F vagyok és nemrég jutottam egy önkormányzati lakáshoz


felújításos önkormányzati bérlakáshoz.



Fel kell újjítanom 2 millió forintért



( ami épp folyamatban van).



Ha felújítottam utána 5 évig lényegében ingyen lakhatok benne(havi 10.000) forintért bérlem az önkormányzattól.



5 év után pedig meghosszabbítják velem a szerződést,ha nem éltem le a lakást és rendesen fizetem a számlákat.20 év után pedig meg is vehetem kedvezményes áron majd.



Nem örököltem nem vagyok gazdag,se fideszes,de még különlegesen tanult vagy intelligens srác se vagyok.



Én csak elmondanám hogyan csináltam.



7 éve dolgozok,az elmúlt 6 évben mindig megpályáztam ilyen felújításos bérlakásokat és most idén megkaptam egyet.



Én otthon laktam nincs feleségem nincs gyerekem,nincs eltartottam, nem mentem el albérletbe egyszer sem, nem vettem fel csokot se.



Nem akartam magam hitelcsapdába se kergetni ezért választottam ezt az alternatív módszert.

2020. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"Ők is egész életükben nyomorgotak és rám is ez vár."


Mint írtam az elején, hogy "a tanárokban egy közös van, hogy mindig siránkoznak".

Ez most is beigazolódott.

2020. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

32/33 vagyok


Egyet kell értenem az előző válaszolóval.Sose szerettem azokat akik folyamatosan panaszkodnak


Elszomorít,hogy egy tanár/nő

aki elvileg a következő generációt készíti fel az életre, ennyire életképtelen legyen.

2020. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!