Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Én miért nem érdemlek saját...

Én miért nem érdemlek saját otthont?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 2 éve dolgozom tanárként. Állandó harc a megélhetésem a 150 ezres fizetésemből albérletben.


Ha végignézek a korábbi gimis osztálytársaimon, legalább 80%-uknak van már saját lakása, sokaknak családi háza.


Megyeszékhelyen élünk (Győr), mégis tudtak venni itt saját ingatlant maguknak, míg én még egy pici panel garzont vagy egy félig összedőlő világvégi falusi házat sem tudnék kifizetni.


Miért érek én ennyire keveset?



2020. jún. 15. 10:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
72%

"2 éve dolgozom tanárként"


Már 2 éve dolgozol és még mindig nincsen saját házad??!

Milyen színűt szeretnél??

2020. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
71%

A tanárokban egyetlen közös van, hogy mindig sírnak, bármennyi is a fizetésük.

Amúgy tanárnak régen az ment el, aki hivatásának tekintette az oktatást.

Manapság meg az megy, akinek olyan kevés a pontszáma, hogy már máshová nem is veszik fel.

Meg persze a nyári több hónapi láblógatás is bejátszik a választásba...

2020. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Beviz Elek ***** válasza:
97%

Ez nem arról szól hogy mennyit érdemelsz, hanem arról hogy milyen segítséggel indultál, mennyit keresel, mennyire szórod a pénzt.


Keveset keresel és albérletben laksz, így nagyon nehéz, mégis mit vársz, dobjuk össze neked?


Tisztában voltam vele hogy nekem sem fognak a seggem alá házat tenni és magamnak kell mindent megteremteni, a 25. szülinapom környékén megpakoltam a régi, rozoga kocsimat a holmijaimmal majd külföldre költöztem. A 29. születésnapomat már a saját (hiteles) házamban töltöttem.


Találd meg a célodhoz vezető utat, ne mástól várd a megoldást.

2020. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
51%
Nekem ment már külföldre emiatt nem egy hasonló, és társadalmilag értékes szakmában dolgozó ismerősöm. Ha ennyire becsüli meg az ország, hogy a fiataljait oktatod akkor nincs miről beszélni. Építőiparban dolgozom, ott meg lassan napi 15-ért sem találni fél alkoholista segédmunkást aki legalább a fél napot képes ledolgozni. De akár tanár helyett lehetett volna írni ápolót, szociális munkást vagy akárkit. Az én mérnöki 300 feletti fizum alig elég elindulni, nem, hogy a havi 150. Nem kell senkinek sem feláldozni magát az országért. Majd tanítja akkor más a kölyköket vagy ha nem lesz egyáltalán tanár akkor talán majd a több milliós miniszteri fizetésekből majd csorgatnak egy kicsit vissza is.
2020. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
85%

Egy apa azt mondta a fiának: Becsülettel érettségiztél, íme egy autó, amit sok évvel ezelőtt szereztem...

De mielőtt odaadnám, vidd el a belvárosi használt autó kereskedőhöz és mondd meg nekik, hogy el akarom adni, és nézd meg, mennyit kínálnak neked.

A fiú odament a kereskedőhöz, majd visszatért az apjához, és azt mondta: " 1,000 dollárt ajánlottak, mert nagyon kopottnak tűnik."

Az apa azt mondta: " Vigyétek a zálogházba."

A fiú elment a zálogházba, visszatért az apjához, és azt mondta: " A zálogház 100 dollárt ajánlott, mert egy nagyon régi autó volt."

Az apa megkérte a fiát, hogy menjen el egy autóklubba és mutassa meg nekik az autót.

A fiú elvitte az autót a klubba, visszatért és azt mondta apjának: " Néhányan a klubban 100,000 dollárt ajánlottak érte, mivel ez egy osztott ablakos Volkswagen, ikonikus autó az 1950-es évek legelejéről és sokan megvennék.

Az apa így szólt a fiának:

"Szeretném, ha tudnád, hogy a helyes hely, a helyes úton értékel Téged."...!!!!

Ha nem vagy értékelve, ne haragudj érte! Az azt jelenti, hogy rossz helyen jársz. Akik ismerik az értékedet, Ők azok akik értékelnek és soha ne maradj olyan helyen, ahol nem látják azt!

2020. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Tanárként te is megkapod majd évzárón -érdemeid szerint- a szokásos vázát.
2020. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

Győr tele van lehetőségekkel.

Sose értettem,hogy a legtöbben miért nem képesek túl látni a hitelen és az albérleten

(nem,nem a mama hotelra gondolok)


Önkormányzati lakások:

-vannak szociális alapon lévők


-vannak felújításos önkormányzati lakások( saját pénzből felújítod és 3-5 évig nagyon jutányos áron bérled


-vannak megtakarításos önkormányzati lakások is megkapod 5 évre( annyi a feltétele annak azthiszem hogy 5 éven keresztül amíg benne laksz spórolnod kell minden hónapban 50-60 ezer forintot


Csak utána kell nézni a népjóléti osztályon,hogy mik a lehetőségek és pályázni kell.

2020. jún. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

A #15 történetének az a lényege, hogy te jelenleg az autókereskedőhöz vitted az autót, azért keresel 150-et (ha otthon lennél és semmit nem keresnél vele, az lenne a zálogház), pedig kereshetnél többet is (pl kezdhetnéd #4 korrepetálással, máris felértékelődne a tudásod).


#5: ha elkezd havi 40 ezerrel többet keresni, akkor az 480ezer évente. 4 év alatt majdnem 2 millió, annyival közelebb van egy kis lakás önerejéhez (aminek a törlesztése kevesebb lenne, mint amennyit most albérletre költ, és pont 1920ezerrel több, mint amennyit nélküle keresne).

2020. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
27 évesen tudhatnád, hogy az ember nem azt kapja, amit megérdemel, hanem amit megteremt agának.
2020. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem érdem kérdése.

A saját lakásért keményen meg kell dolgozni.

Vagy elég ügyesnek lenni.

Aki tanárnak megy, az tudja mit miért vállal.

Aki fizikai munkásnak megy, az is.

2020. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!