Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten lehet hajléktalansz...

Budapesten lehet hajléktalanszállón élni, ha van munkahelyem?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 08:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

Ha van hozzá gusztusod...

A sok hugyos tetves emberhez.

2020. júl. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

26 éves nő vagyok, egyedülálló, töri-földrajz szakos tanár.


A jelenlegi keresetem 140 ezer nettó, amiből 65 a bérelt szoba + rezsi fele, általában 20 ezer körül, ha az átlagot nézzük. Szóval csak a lakhatás elvisz 85 ezret.


55 ezrem marad összesen, ebből kell megoldanom a háztartáshoz szükséges dolgokat (tusfürdő, sampon, kukászsák, mosogatószer, mosószer, stb...), a tömegközlekedést, az internet és telefonszámla befizetését, ruhákat (azKornélia iskolában ahol tanítok, elvárják, hogy jól nézzük ki), minden egyéb felmerülő költséget és az étkezést egész hónapban.



Semmit sem tudok félrerakni, és szinte egész hónapban üres tésztán élek, mert másra nem futja. Ha pl. a laptopom most elromlana, még használtat sem tudnék venni, pedig elengedhetetlen a tanításhoz.


Az albérletárak miatt van az egész, az viszi el a fizetésem nagy részét. Szóval ha kiköltöznék egy hajléktalanszállóra, oda beengednének? A jelenlegi állandó lakcímem az albérlet, de ha onnan ki kell költöznöm, nem is lenne cím, ahova bejelenthetem magam.

2020. júl. 1. 08:46
 3/30 A kérdező kommentje:
A szövegben felejtettem egy részét, később akartam leírni, hogy a tömegközlekedésre muszáj bérletet vennem, a Prielle Kornélia utcában bérlek egy alagsori szobát, és
2020. júl. 1. 08:53
 4/30 A kérdező kommentje:
Újpestre járok át tanítani, szóval hiába nagyon drága a tömegközlekedés, ez gyalog nem megoldható, biciklim pedig nincs.
2020. júl. 1. 08:55
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Beköltözhetsz, de nem hiszem, hogy 1 órán túl bírnád!


Költözz olcsóbb szobába, ami nem 65ezer, csak 30-40, akár keress az agglomerációban.

[link]

A bérleteid 80%-át fizetnie kell a munkáltatódnak.

Vállalj korrepetálásokat, vagy hétvégi beugró munkát más területen!

Lehet turiból öltözködni, nem kell sok ruha, de ami van, azokat ízléssel megválogatva lehet variálni.

2020. júl. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

"Az albérletárak miatt van az egész..."


Nem, hanem az alacsony fizetésed miatt.


Ha ingyen laknál, ennyi pénzből akkor is csak nyomorogni lehet.


Sürgősen jobban fizető állást kell keresned, nincs mese.

2020. júl. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó azért az nem igaz hogy 140 böl csak nyomorogni lehet feltéve ha van saját ingatlanod.


Ha bérelni kell akkor csak létminimumra elég.


Vidéken érdemesebb lenne tanítanod kérdezö, ott a szolgáltatások ára olcsóbbak ahogy az ingatlanok bérlete is. Több maradna a fizudból, mert mindenhol ugyanannyi tanárként

2020. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos így van, ahogy írják itt, nem az albérlet sok, a fizetés marha kevés :\


Én azt javaslom neked, hogy ha ezt a pályát szeretnéd folytatni, be kell állni a sorba az átlag női tanár után, egy tehetősebb pasit kell kifognod.

2020. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
53%
Történelemből sok diák szorul korrepetálásra, arra nem gondoltál még, hogy pár diáknak tartasz órát? Persze, ez is adóköteles, de ha van elég diákod, megéri a 25.000 forintos (főállás melletti) kata-val. Szomorú, hogy ennyit keres egy tanár🙁
2020. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
29%
Vidéken a tanároknak szolgálati lakást/házat biztosít az önkormányzat. Nálunk is (Pest megye, 40 perc vonattal a Keleti pu.) és ugyan falu, de mégis más mint egy hajléktalanszálló.
2020. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!