Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok, ti hogy oldjatok meg?

Fiatalok, ti hogy oldjatok meg?

Figyelt kérdés

Most azokhoz szolnek, akik nem akarnak/tudnak elni a "babavaro" es tarsai kezdetu hitelekkel.


Ti hogyan oldjatok meg a lakashoz jutast, orokseg nelkul, atlagos fizetes mellett Magyarorszagon? Akar egyedul?


Keresem a megoldast :)


Koszonom szepen a valaszokat



2020. júl. 6. 22:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 10-es!


Külföldet megjárva, nem teljesen értek egyet veled. Az valóban igaz, hogy kint is elsősorban azoknak van saját otthona, akiknek segítenek a szülők, önerőből ott is nagyon nehéz lakáshoz/házhoz jutni, viszont van egy olyan hatalmas nagy különbség, hogy albérletben egész normálisan meg lehet élni. És ha gáz van, például elveszíted a melód, nem fenyegeti utcára kerülés a családot, mert kapsz normális(!) szociális lakást.


Mellesleg, senki nem azt tanácsolta a kérdezőnek, hogy menjen külföldre és maradjon ott. Azt mondtuk, kint spóroltunk évekig és így sikerült lakáshoz jutni. Mert ha az ember tudatosan él kint, szem előtt tartva a célt, amiért kiment, akkor hatalmas összegeket meg lehet spórolni, pláne párként.


Sajnos (vagy sem) nem lehet mindenki IT-szakember, tekintve, hogy ez tipikusan egy olyan terület, amire születni kell. Szükséges hozzá egyfajta matekos gondolkodásmód, másrészt egyfajta érdeklődés. Kn. ugyanolyan, mint a festőművész, lehet gyakorolni és fejleszteni a tudást, de önmagában ettől senki nem fog tehetségesen festeni, ahhoz is egyfajta látásmóddal kell születni. Ez ilyen dolog, nagyon másfélék vagyunk mi, emberek.


A vállalkozás megint húzós dolog, tekintve, hogy 80%-uk az első évben bezár. És még tőke is kell hozzá. Meg valami ötlet. Sőt, lássuk be, némi szerencse i

2020. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

#9, ha lenne szülői segítség, más lenne. Úgy azért nagyon sokat lehetne félretenni. Ha nem is félmillák, mint amit fentebb írt valaki, de az a havi ~150 se mindegy, ami az albérletre megy.

Nálunk sajna a szülők nem opció.

#5 voltam

2020. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 11-es. Teljesen egyetértek veled. És mindaz amit írtál leszűrhető abból amit én is írtam. Ráadásul külföldön ugyanúgy többet kapsz egy keresett szakmával. Viszont a kérdés elsősorban az itthoni boldogulást firtatja. Így a külföld egy kicsit csalás :)


10-es.

2020. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
63%

Én szerencsés vagyok ilyen szempontból. Egyrészt nem akarok gyereket, úgyhogy nem hajt a szülés-tatár. Másrészt jóban vagyok a szüleimmel, jól érzem magam itthon.

Már megbeszéltük hogy egyetem után haza költözöm 3-5 évre. Igaz hogy itthon (vidéken) nehéz a közlekedés és sokkal több a házimunka amit csinálnom kell, (több takarítás, több főzés, fűnyírás, kerti munka, stb) de abszolút megéri. Laktam egyedül egy üres lakásban (vizsgaidőszakokban) és az valami borzalmas. Nekem egyszerűen nem éri meg elköltözni. Egy rakás pénzembe kerülne az hogy egyedül legyek esténként nagy depressziósan. A 3-5 év elteltével meg nem tudom. Talán veszek egy városi garzont hitelre. (Nem hinném hogy lesz tartós párkapcsolatom, szóval a garzon nekem magamnak elég.) Vagy veszek egy kétszobás lakást egyetemi városban szintén hitelre és az egyik szobát kiadom egy lakótársnak, úgy könnyebb fizetni a hitelt.

2020. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
42%

Én egyedülálló nőként, egy gyerekkel 24 évesen felvettem személyi kölcsönt, vettem egy kádárkockát belőle Heves megyében, falun. Apránként ízléssel 8 év alatt felújíttattam, 3 éve adtam el 14 millióért.

A 14 millió lett az önrészem + kiadások és egy szuper házban lakunk a budai agglomerációban, ahonnan Budapest 25 perc.

12 évet ölel fel a történet, soha nem volt semmilyen anyagi vagy bármilyen segítségem, mégsem laktunk egy percet sem albérletben.

2020. júl. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Azert kulfoldon van kulturaja az alberletnek es ott ugyebar szempont, hogy mobilisak maradjanak az emberek. En ott nem akarnek hazat venni.

Itthon meg kicsit mas teszta az alberletezes - tekintve, hogy sokan be sem jelentik az "ekszerdobozkajukat", amit sokszor nevetsegesen dragan adnak ki.

Ettol fuggetlenul mashol sem olcso az elet, ezt senki nem allitotta.


Vallalkozashoz meg kezdotoke kell. Gondoltam erre is.

2020. júl. 7. 10:13
 17/31 Beviz Elek ***** válasza:
62%

A házért tosszál mint a nyulak segély miatt az árak elszabadultak. Én korábban, 2013-ban matekoztam hogy mégis miből fogok házat venni, a környéken már akkor is 20-25millió volt egy elfogadható ház.


Végülis 2015-ben külföldre bútoroztam, 2018-ban pedig beköltöztünk a saját (hiteles) kertesházunkba külföldön, ha nem történik semmi váratlan akkor az előtörlesztéssel összesen 10-11 év alatt kipörgetjük.


Minimábéren itt is, otthon is nehéz, ha van egy jobb szakmája az embernek akkor valamivel könnyebb. A különbség inkább a nehézségi szint, vagy inkább hogy az élet melyik területén vállalod be hogy nehezebb legyen.



#10

Nagyon nem értek egyet veled. Magyarország olcso, ha külföldön kapod a fizetésed/nyugdíjad és kicsit kimozdulsz szórni a fontodat, euródat.

Azonos munka esetén megnézném hogy melyikünket fizetik meg jobban, melyikünket becsülik meg jobban, melyikünk mer kiállni magáért mert tudja hogy holnap talál másikat, azonos feltételek mellett a kötelező dolgokat kifizetve melyikünknek mennyi marad a hónapra, mennyi az amit a hobbijára költhet.


Angliában az nem jut előrébb aki befészkelődik a magyar burokba és ahelyett hogy tenne valamit a saját jövőjéért inkább minimálbéren Londonban szalagmunkát végez magyarokkal hogy véletlenül se érintkezzen mással.

2020. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Ketten raktuk össze. Dolgoztunk, gyűjtöttünk, összeszedtük az önerőt, aztán vettünk fel hitelt. Ennyi. Vannak ugyan gyerekeink, de mivel tavaly januárban született a második, többet meg nem akarunk, lecsúsztunk a babaváróról, és CSOK hitelünk sincs.
2020. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó, és szabad tudni, mennyiért vettetek házat és mennyi belőle a hitel?


Csakmert nekem ez mindig olyan hihetetlen..

2020. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
75%
19 millióért, 14 a hitel. Nagyon erősen alkalmi vétel volt a környékünkön, és elég sok munka volt még vele, amit a férjem csinált/csinál főként saját maga, apránként, mert arra már nem maradt pénz, hogy ráküldjünk egy melós brigádot, hogy 1-2 hónap alatt vágják puccba. De nem baj, lassan teljesen elkészül.
2020. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!